Strach się bać, czyli najlepsze horrory XXI wieku. TOP-35

Poznaj maniaKalnie subiektywny ranking najlepszych horrorów, które powstały w XXI wieku. Te filmy warto zobaczyć!

Horrory nie są filmami dla wszystkich. Niektóre są wulgarnie prymitywne, inne starają się poza straszeniem przekazać także jaką ideę. Nie wystarczą tylko dobre efekty specjalne i tanie chwyty, by zadowolić widzów. Ważne jest też „coś” więcej. To „coś” dla każdego jest czymś innym.

Uwaga: kolejność tytułów na naszej liście wyznacza nie ocena, a chronologia, dlatego zaczynamy od produkcji, które pojawiły się w 2023 roku. Warto pamiętać, że w tym zestawieniu bierzemy pod uwagę tylko pozycje, które powstały po 2000 roku, dlatego brak m.in. „Lśnienia” czy „Wywiadu z wampirem”.

Puchatek: Krew i miód (2023)

Puchatek: Krew i miód

„Puchatek: Krew i miód” to chyba jeden z najgłupszych filmów ostatnich lat, ale swoje zadanie jako horroru – przerażania – spełnia znakomicie. Mamy tu zatem swoisty dysonans między jakością kina, a jakością straszenia. „Puchatek: Krew i miód” to pozycja tylko dla fanów gatunku, którzy na wiele niedociągnięć są w stanie przymknąć oko.

Wiele lat temu mały Krzyś zaprzyjaźnił się z uroczymi zwierzątkami: Kubusiem Puchatkiem, Prosiaczkiem, Sową, Kłapouchym i Królikiem, z którymi w Stumilowym Lesie przeżył mnóstwo przygód. Kiedy jednak Krzyś dorósł, poszedł na studia a następnie zaczął pracować jako lekarz, przestał odwiedzać Stumilowy Las i zapomniał o swoich dawnych przyjaciołach. Ci jednak nie zapomnieli o nim.

Porzuceni przez przyjaciela, pozbawieni jego opieki nieraz otarli się o śmierć, aby przetrwać musieli się nauczyć się zabijać. I zjadać, nawet tych, których kochali. Straumatyzowane zwierzęta postanawiają zemścić się na Krzysiu za swoje cierpienie.

Mów do mnie (2022)

Mów do mnie

Grupa przyjaciół organizuje imprezy, podczas których łączą się z zaświatami za pomocą zabalsamowanej dłoni. Każdy, kto weźmie ją do ręki i wypowie słowa: „Mów do mnie”, oddaje swoje ciało we władanie demona. Panuje tylko jedna żelazna zasada: kontakt nie może przekroczyć 90 sekund. Gdy jeden z uczestników zabawy łamie zasady, życie każdego z nich zamieni się w koszmar.

Pearl (2022)

Pearl

Rok 1918. Młoda Pearl żyje na farmie w Teksasie, razem ze sparaliżowanym ojcem i dominującą matką. Dziewczyna chce wyrwać się z prowincji i zostać gwiazdą. Historia Pearl jest opowieścią o marzeniach, ambicji – ale także o szaleństwie.

Ti West, jeden z najważniejszych twórców współczesnego horroru, przedstawia prequel swojego filmu „X”. Moim zdaniem „Pearl” z brawurową Mią Goth to film lepszy od oryginału, a przy tymystylizowany, trzymający w napięciu i gęsty psychologicznie dramat o tym, jak rzeczywistość dogania marzenia.

Wilkołak nocą (2022)

Wilkołak nocą

„Wilkołak nocą” to udany eksperyment Marvel Studios, które tym razem zamiast ludzi w stalowych zbrojach i tarczach z vibranium, postawiło na sprawdzony format rodem z lat 70. ubiegłego wieku. Nie jest to najbardziej oryginalny film w historii, ale momentami potrafi wystraszyć.

Pewnej czarnej, głuchej nocy członkowie tajnego bractwa łowców potworów wychodzą z ukrycia, aby pożegnać swojego zmarłego przywódcę. Podczas osobliwej ceremonii pogrzebowej zebrani dowiadują się, że wezmą udział w śmiertelnej walce o potężny artefakt – w łowach, podczas których staną oko w oko z niebezpieczną bestią.

Do ostatniej kości (2022)

Do ostatniej kości

Twórca kontrowersyjnych „Tamtych dni, tamtych nocy” i niepokojącej „Suspirii” – Luca Guadagnino – wraca z nową pozycją. Polska premiera „Do ostatniej kości” planowana jest na listopad, ale film za granicą jest już grany. Bardzo specyficzny to obraz, będący swego rodzaju manifestem na temat zwierzęcości człowieka.

Opowieść o pierwszej miłości między Maren – młodą kobietą uczącą się przetrwania na marginesie społeczeństwa – a Lee, pozbawionym prawa włóczęgą, gdy spotykają się i łączą w tysiącmilową odyseję, która prowadzi ich bocznymi drogami, ukrytymi przejściami i drzwiami-pułapkami przez Amerykę Ronalda Reagana.

Pomimo ich największych starań wszystkie drogi prowadzą z powrotem do ich przerażającej przeszłości i do ostatecznego stanowiska, które zadecyduje, czy ich miłość przetrwa ich inność.

Krzyk (2022)

Krzyk

Nowy „Krzyk” to horror w starym, dobrym stylu. Można by z przekąsem powiedzieć, że „takich filmów już się nie robi”, bo po prostu są zbyt przewidywalne. Oczywiście, „Krzyk” A.D. 2022 nawiązuje do poprzednich czterech części, więc najbardziej ukontentowani będą fani serii, ale osoby nią nieskalane także powinny być zadowolone.

Dwadzieścia pięć lat po serii brutalnych zdarzeń, które wstrząsnęły mieszkańcami Woodsboro, kolejny zabójca nakłada otoczoną złą legendą maskę Ghostface. Mnożą się okrutne ataki na grupę nastolatków. Tajemnice z mrocznej przeszłości miasta zostają wskrzeszone.

Uśmiechnij się (2022)

Uśmiechnij się

„Uśmiechnij się” w Stanach Zjednoczonych bije kolejne rekordy i przez wielu krytyków jest uważany za „najlepszy horror ostatniej dekady”, a w naszym kraju dopiero się rozkręca. Parker Finn nie jest najbardziej zapracowaną osobą w branży, ale „Uśmiechnij się” może otworzyć mu drzwi do dalszej kariery.

Po tym jak dr Rose Cotter była świadkiem traumatycznego zdarzenia z udziałem pacjentki, zaczyna doświadczać przerażających zjawisk, których nie potrafi wyjaśnić. Kiedy wszechogarniające przerażenie zaczyna przejmować kontrolę nad jej życiem, Rose musi zmierzyć się z kłopotliwą przeszłością, aby przetrwać i uciec od strasznej rzeczywistości.

Nie (2022)

Nie

„Nie” to najnowszy film Jordana Peele i jak zwykle – trzyma poziom. Mimo iż nie jest to horror w klasycznym znaczeniu, to naprawdę potrafi przerazić – podobnie zreszją jak „Uciekaj” czy „My”. To jedna z najbardziej oryginalnych produkcji tego roku.

Mieszkańcy wąwozu w środkowej Kalifornii stają się świadkami tajemniczego i mrożącego krew w żyłach zjawiska. W sumie lepiej nie zdradzać nic więcej, bo „Nie” potrafi kilka razy zaskoczyć.

Candyman (2021)

Candyman

Nowa wersja słynnego „Candymana”, w której tym razem palce maczał sam Jordan Peele (scenariusz), a główną rolę gra Yahya Abdul-Mateen II, czyli nowy Morfeusz z nadchodzącego „Matriksa 4”.

Makabryczne historie o upiorze, którego można przywołać, patrząc w lustro i wypowiadając pięciokrotnie jego imię, nadal nie pozwalają mieszkańcom dzielnicy Cabrini-Green w Chicago spać spokojnie.

Choć od ostatnich przerażających wydarzeń upłynęło wiele lat, a dzielnica zmieniła się nie do poznania, wśród mieszkańców starych blokowisk żywa jest pamięć o krwiożerczej zmorze. Ponurą tajemnicę Candymana pragnie odkryć również fotograf Anthony, który właśnie zamieszkał w okolicy ze swoją dziewczyną Brianną.

Ostatniej nocy w Soho (2021)

Ostatniej nocy w Soho

„Ostatniej nocy w Soho” to nowy horror Edgara Wrighta z Thomasin McKenzie i Anyą Taylor-Joy w rolach głównych. W obsadzie znalazło się także kilka uznanych nazwisk, m.in. Matt Smith.

Eloise przyjeżdża to Londynu i marzy o karierze projektantki mody. Dziewczyna ma jednak obsesję na punkcie przeszłości. Tęskni za minionym wiekiem i jest zdesperowana, by doświadczyć Londynu lat 60. W tajemniczych okolicznościach spotyka olśniewającą piosenkarkę – Sandy. Niestety, Londyn lat 60. nie jest tym, czym się wydaje. I w pewnym momencie Elosie zaczyna czuć, że czas się rozpada.

Ciche miejsce 2 (2021)

Ciche miejsce 2

„Ciche miejsce” to świetny horror Johna Krasinskiego z 2018 roku, który miał dramatyczny finał. Teraz, po długim oczekiwaniu, w końcu możemy obejrzeć sequel – nieco inny, ale wciąż na wysokim poziomie.

W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem – temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk to nie jedyne zagrożenie.

Nie słuchaj ich (2020)

Nie słuchaj ich

„Nie słuchaj ich” to hiszpański horror, która może przypaść do gustu osobom poszukującym nieco alternatywy w kinie, nawet horrorach.

Daniel, Sara i ich 9-letni syn Eric przyjeżdżają do domu, w którym zamierzają rozpocząć nowe życie, nie wiedząc, że ta nieruchomość zawsze była znana w okolicy jako „dom głosów”. Eric jako pierwszy zauważył, że za każdymi drzwiami kryją się dziwne dźwięki i wyczuwa się głosy, które wydają się próbować porozumieć się z rodziną. To, co obwiniają jako wymysł wyobraźni Erica, szybko staje się nawiedzoną rzeczywistością również dla jego rodziców.

Sputnik (2020)

Sputnik

„Sputnik” to znakomity rosyjski horror science-fiction, nawiązujący do klasyków w stylu „Stalkera”. Nie ma tu słynnych aktorów, ale jest dobry scenariusz i niesamowity klimat. Warto obejrzeć, bo trzyma w napięciu do końca.

„Sputnik” to daleki kuzyn „Obcego” i „Life”. Fabuła jest enigmatyczna, a jej zakamarki warto zwiedzać wraz z bohaterami. Młody lekarz zostaje wezwany do bazy wojskowej, gdzie ma przebadać i ocenić stan kosmonauty, który powrócił z misji w dość niecodziennych okolicznościach. Okazuje się, że żyje w nim niebezpieczny i zabójczy organizm.

Niewidzialny człowiek (2020)

Kadr z filmu

„Niewidzialny człowiek” to przykład na to, że dobrze znana historia w nowym wydaniu ma rację bytu. Uwikłana w toksyczną, pełną przemocy relację z bogatym i znakomitym naukowcem, Cecilia Kass ucieka od swego męża nocą, by ukryć się w domu siostry oraz ich wspólnego przyjaciela z młodości.

Kiedy jej mąż popełnia samobójstwo, zostawiając jej fortunę, Cecilia zaczyna się obawiać, że jego śmierć jest oszustwem. Tymczasem seria niewytłumaczalnych przypadków, które dzieją się wokół kobiety, zaczyna być śmiertelnie niebezpieczna, zagrażając życiu tych, których kocha. Cecilia, na granicy obłędu, czuje, że prześladuje ją niewidzialny człowiek.

To my (2019)

Kadr z filmu

Akcja „To my” dzieje się we współczesnych czasach w południowej Kalifornii. Adelaide Wilson wraca w swe rodzinne strony do domku na plaży, w którym spędziła dzieciństwo. Przyjeżdża tu z mężem oraz dziećmi, aby odnaleźć letnie wytchnienie.

Ścigana przez niewyjaśnione i nierozwiązane traumy z przeszłości oraz dziwaczne zbiegi okoliczności, Adelaide czuje, że paranoja, w której się znalazła, narasta z niepohamowaną siłą. Kobieta czuje, że coś złego spotka jej rodzinę. Po relaksującym dniu na plaży, Adelaide wraca do letniego domu. Kiedy nastaje zmrok, Wilsonowie odkrywają cztery sylwetki stojące na podjeździe: sobowtóry ich rodziny.

Doktor Sen (2019)

Kadr z filmu

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w „Lśnieniu”. Dorosły już Dan Torrence spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność. Ogląda się naprawdę dobrze, choć ducha Kubricka tu nie czuć.

Lighthouse (2019)

Kadr z filmu

Gdybym miał wymienić jeden film z tej listy, który zdecydowanie musicie obejrzeć, wymieniłbym „Lighthouse”. Stara latarnia morska położona gdzieś na krańcu końca rozpoznawalnego świata. Dwóch mężczyzn, którzy mają spędzić w tym miejscu kolejne cztery żmudne tygodnie, doglądając własnej poczytalności i światła wskazującego drogę tym, którzy poszukują go na wzburzonych wodach.

Pierwszy z nich ma na imię Tom i jest mężczyzną hardym i nieustępliwym, byłym człowiekiem morza, który dorobił się bolesnej kontuzji nogi. Drugi, Ephraim, jest znacznie młodszy i – przynajmniej z początku – bardziej otwarty, jednak dręczy go jakaś tajemnica, która sprawiła, że wybrał odosobnienie. Gdy izolacja od świata zewnętrznego daje o sobie znać, obaj mężczyźni zostają zmuszeni, by stawić czoła swym demonom.

Midsommar. W biały dzień (2019)

Kadr z filmu

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Jednak to, co z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy niezachodzącego słońca, z czasem przybiera nieoczekiwany, przerażający obrót.

Suspiria (2018)

Kadr z filmu

Nie jestem fanem filmu „Suspiria”, ale doszedłem do wniosku, że musi się tu znaleźć choćby ze względu na doskonałą (jak zawsze) Tildę Swinton. Amerykańska tancerka Susie Bannion udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii, jednej z wychowanek akademii.

Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc – szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą. Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, na jaw wychodzi mroczna prawda o akademii.

Ciche miejsce (2018)

Kadr z filmu

„Ciche miejsce” to jeden z tych ambitniejszych horrorów, który pozostawi Was z poczuciem niepokoju po obejrzeniu. To wstrząsająca opowieść o czteroosobowej rodzinie Abbotów zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy, bez używania słów, czy choćby najmniejszego dźwięku. Całe ich życie koncentruje się na tym, by nie wydawać i nie generować żadnych dźwięków. Każdy bowiem może okazać się dla nich śmiertelny, po tym, jak tajemnicze istoty – reagujące na każdy dźwięk – zagrażają przetrwaniu ludzi.

To przychodzi po zmroku (2017)

Kadr z filmu

„To przychodzi po zmroku” to horror o rzeczywistości po końcu świata. Głównym bohaterem jest Paul, który zrobi wszystko, żeby ochronić swoją rodzinę przed nadciągającym, tajemniczym wirusem. Na całym świecie nie ma dla nich bezpiecznego miejsca, oprócz opuszczonego domku w środku lasu. Żyją według surowych zasad, chcąc przetrwać najgorsze. Sytuacja komplikuje się, gdy do chatki trafia kolejna rodzina poszukująca schronienia.

To (2017)

Kadr z filmu

„To” jest jednym z lepszych horrorów ostatnich lat. Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Kiedy w mieście Derry w stanie Maine zaczynają znikać dzieci, grupa dzieciaków musi stawić czoła swoim największym lękom. Na ich drodze staje nikczemny klaun o imieniu Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako morderca lubujący się w zadawaniu bólu. Jest też kontynuacja „To”, czyli „To: Rozdział drugi”, ale moim zdaniem jest minimalnie gorsza od pierwszej części.

Uciekaj! (2017)

Kadr z filmu

„Uciekaj!” to horror trochę inny niż wszystkie. To historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona, który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny – Rose Armitage. Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitage’ów wynika z przyczyn rasowych. Prawda jest zupełnie inna…

Czarownica (2015)

Kadr z filmu

Nowa Anglia, rok 1630: William i Katherine prowadzą bogobojne życie wraz z piątką swych dzieci, osiedlając się na skraju nieprzebytej dziczy. Kiedy ich nowo narodzony syn znika w tajemniczych okolicznościach, a plony niszczeją, członkowie rodziny zaczynają zwracać się przeciwko sobie. „Czarownica” to mrożący krew w żyłach portret rodziny w okowach własnych lęków i obaw, zdanej na łaskę nieuchronnego Zła.

Coś za mną chodzi (2014)

Coś za mną chodzi

„Coś za mną chodzi” to bardzo sugestywny, choć momentami kameralny horror Davida Roberta Mitchella. Właśnie zapowiedziano, że w 2024 r. pojawi się sequel, który nie ma jeszcze polskiego tytułu (ang. „They Follow”), a to dobra okazja, by nadrobić oryginał.

19-letnia Jay prześladowana jest przez tajemniczą siłę. Niebezpieczeństwo czai się na każdym kroku, gdyż zło może przybrać postać dowolnej osoby – nieznajomego, albo kogoś z najbliższego otoczenia Jay. Dziewczyna, wspierana przez grupkę przyjaciół, desperacko walczy, by przetrwać i znaleźć sposób na powstrzymanie złowrogiej mocy.

Obecność (2013)

Kadr z filmu

Ed i Lorraine Warrenowie to znani na całym świecie badacze zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają wezwani na pomoc przez rodzinę Perronów, sterroryzowaną przez demona, który nawiedza ich położony na farmie dom. Skonfrontowani z mroczną siłą Warrenowie stają przed najtrudniejszym zadaniem, z jakim dotąd przyszło im się zmierzyć. „Obecność” to film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Dom w głębi lasu (2011)

Kadr z filmu

Horror dla miłośników Cthulhu. Nie jest to najlepszy horror w tym zestawieniu, a raczej jedna z pozycji typu guilty pleasure. Grupa studentów wybiera się na weekend do domku w lesie, gdzie z dala od cywilizacji mogą robić wszystko, na co przyjdzie im ochota. W miejscu, do którego dotrą nie ma zasięgu komórek, a GPS nie odnajduje go na mapie. Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani, to może decydujący będzie dla Was fakt, że gra tu Chris Hemsworth, czyli Thor z Avengersów.

Sauna (2008)

Sauna

„Sauna” to jeden z najbardziej przerażających horrorów w historii kina. Tak sugestywny i przesycony złem, że może śnić się po nocach. To doskonały przykład na to, że Europejczycy także potrafią opowiadać przerażające opowieści.

Akcja rozgrywa się w 1595 r. Bracia Knut i Erik należący do komisji wyznaczającej powojenną granicę między Finlandią i Rosją dźwigają na swych barkach olbrzymie brzemię. Pozostawili bez ratunku dziewczynkę, tym samym skazując ją na pewną śmierć. Kiedy mężczyźni trafiają na wyludnione bagna, duch dziewczynki zaczyna ich prześladować. Uciekając trafiają do tajemniczej wsi – w znajdującej się tam saunie – zgodnie z fińskimi wierzeniami – mogą obmyć się z grzechu i uwolnić od przekleństwa.

Pozwól mi wejść (2008)

Kadr z filmu

Film o wampirach, ale nieoczywisty. Dwunastoletni Oskar jest wrażliwym, nieco bojaźliwym chłopcem, prześladowanym przez silniejszych kolegów z klasy. Jego rówieśniczka – blada i zawsze poważna Eli wychodzi z domu tylko w nocy. Spotykają się na blokowym podwórku szwedzkiego osiedla gdzieś na peryferiach miasta. Wraz z pojawieniem się dziewczynki, w okolicy zaczynają się dziać przerażające i trudne do wytłumaczenia rzeczy. Wspólnym mianownikiem tych zdarzeń jest krew…

Nieznajomi (2008)

Kadr z filmu

Przerażający horror, bo pokazujący, co tak naprawdę może przydarzyć się każdemu z nas. Młoda, zakochana para postanawia spędzić trochę czasu sam na sam w uroczym, położonym na odludziu domku. Jeszcze tej samej nocy rozlegnie się pukanie do drzwi. Zaciszne pustkowie stanie się przekleństwem dla ofiar, a błogosławieństwem dla napastników. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

30 dni mroku (2007)

Kadr z filmu

„30 dni mroku” to adaptacja komiksu, ale jaka dobra! Akcja filmu dzieje się w małym miasteczku na Alasce, które co roku pogrąża się na 30 dni w mrokach nocy. Większość mieszkańców Barrow na Alasce przeprowadza się na ten czas na północ, gdzie panują bardziej przyjazne warunki pogodowe. Garstka pozostałych osób z przerażeniem odkrywa, że w odciętym od świata miasteczku nie są sami… Przed nieznanym zagrożeniem usiłuje bronić mieszkańców para szeryfów- Eben i Stella. Ale zagrożenie, jakiemu przyjdzie im się zmierzyć, nie jest z tego świata.

Egzorcyzmy Emily Rose (2005)

Kadr z filmu

Nie mam pewności, czy „Egzorcyzmy Emily Rose” są na tej liście zasłużenie, czy też dlatego, że kiedy obejrzałem go w kinie, to nie mogłem zasnąć przez kilka dni. Nastoletnia Emily Rose staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił.

Piła (2004)

Kadr z filmu

Wasze oczy się nie mylą. W zestawieniu faktycznie jest „Piła”. Pierwszą część uważam za prawdziwy majstersztyk, a zwrot akcji z końcówki to mistrzostwo świata (w 2004 r. takie rzeczy nie były popularne). Zaczyna się nietypowo – dwaj mężczyźni budzą się przykuci do rur w piwnicy. Spanikowani szukają drogi ucieczki, a przy sobie mają kasety magnetofonowe. Problem polega na tym, że odtwarzacz jest w ręce trupa leżącego pośrodku łazienki. Musicie to obejrzeć – tylko tę jedną część „Piły”.

The Ring (2002)

Kadr z filmu

Klasyka przez duże „K”. Wśród nastolatków krąży historia o kasecie wideo: kto ją obejrzy, po siedmiu dniach umiera, odebrawszy uprzednio telefon – zapowiedź. Kiedy czworo nastolatków umiera w tajemniczy sposób właśnie tydzień po obejrzeniu takiego wideo, żeby ją obejrzeć, sprawę postanawia zbadać dziennikarka Rachell Keller, która sama ogląda taśmę. Rachel ma tylko siedem dni, żeby rozwikłać tajemnicę Kręgu.

28 dni później (2002)

Kadr z filmu

Najbardziej przerażający, bo najbardziej aktualny. Śmiertelnie niebezpieczny wirus wymyka się spod kontroli – przenoszony poprzez krew powoduje u zainfekowanych morderczą agresję. W ciągu 28 dni kraj opanowuje epidemia, a nieliczni pozostali przy życiu za wszelką cenę starają się przerwać rozprzestrzenianie wirusa i ocalić przyszłość. Nie zdają sobie sprawy, że śmiertelny wirus nie jest jedynym grożącym im niebezpieczeństwem.

To również warto przeczytać!

Mam nadzieję, że spodobał Ci się nasz wybór najlepszych horrorów. Zachęcam również do lektury innych wpisów na serwisach grupy techManiaK.pl.

Jeśli szukasz fajnego filmu, koniecznie zerknij na maniaKalne zestawienie najlepszych filmów SF oraz najnowszą listę najlepszych filmów na podstawie komiksów, jak również TOP filmów na podstawie gier.

Warto też sprawdzić nasz TOP najlepszych filmów cyberpunkowych oraz ranking najlepszych filmów akcji.

Mamy też nowy ranking najlepszych dramatów, jeśli lubisz ten gatunek kina oraz ciekawe zestawienie najlepszych filmów wojennych.

Dla miłośników kina familijnego przygotowaliśmy zbiór najlepszych bajek i filmów dla dzieci, a dla osób szukających lżejszej rozrywki – ranking najlepszych komedii.

Masz ochotę zobaczyć dobry serial? Mamy kilka solidnych sugestii! Poszukiwania warto zacząć od naszego TOP-50 najlepszych seriali, a jeśli interesują Cię rodzime produkcje, od zestawienia najciekawszych i najlepszych polskich seriali.

Polecamy także sprawdzić naszą listę najlepszych miniseriali na jeden wieczór oraz (oczywiście) nasz aktualny TOP najlepszych seriali SF ostatnich lat.

Mamy też coś dla maniaKów streamingu. Koniecznie sprawdź naszą listę najciekawszych filmów na Netflix oraz zestawienie najlepszych seriali na Netflix (jest w czym wybierać), jak również najnowszą listę najciekawszych seriali na Amazon Prime. Dla miłośników HBO Max mamy natomiast ranking najlepszych seriali na HBO Max.

Regularnie podrzucamy też informacje o tym, co warto oglądać w sieci, prowadząc nasze zawsze aktualne maniaKalne przeglądy nowości:

Nie samymi filmami oczywiście rtvManiaK.pl żyje. Jeśli szukasz dobrego telewizora do salonu, koniecznie zerknij na nasz TOP-10 najlepszych telewizorów, gdzie polecamy wyłącznie topowe modele, bo po brzegi naszpikowane technologicznymi nowinkami.

Jeśli szukasz konkretnej przekątnej, warto sprawdzić nasz TOP-10 polecanych telewizorów 65″ oraz listę najlepszych telewizorów 55″.

Potrzebny Ci dobry, ale jednocześnie niedrogi telewizor? Mamy kilka propozycji. Znajdziesz je w naszym TOP-10 dobrych i tanich telewizorów 4K, ale warto również sprawdzić listę dużych telewizorów w dobrej cenie.

To nie wszystko! Przygotowaliśmy również bardzo konkretny poradnik dotyczący najciekawszych telewiozrów z matrycami 120 Hz oraz artykuł o tym, jaki telewizor warto kupić do grania.

Warto w końcu zerknąć na naszą sekcję audio, gdzie radzimy, jaki kupić soundbar, żeby nie przepłacić oraz zestawienia najciekawszych ofert w konkretnych ramach cenowych:

Wszystkie artykuły znajdziesz w sekcji polecanych wpisów na techManiaK.pl.

Marcepan

Komentarze

  • Obecność 2-to jest najlepszy horror w historii. Jednak zamiast Piły polecam: Koszmar z Ulicy Wiązów, Laleczka Chucky, stary Candyman, Obcy, Stay Alive, Ring, Klątwa, Sinister, Shutter-Widmo, Amytiville

  • Obecność 2-to jest horror świetny ostatnich lat. Jednak zamiast Piły polecam: Koszmar z Ulicy Wiązów, Laleczka Chucky, stary Candyman, Obcy, Stay Alive, Ring, Klątwa, Sinister, Shutter-Widmo, Amytiville

  • Hey podeślijcie jakies dobre tytuły od niedawna oglądam horory z córką i zaczęło mi sie podobać choc nie przepadalem pozytywnie zmieniam zdanie tylko aktualnie dostepne juz obejrzane z góry dziękuję

  • Krzyk mi się podobał bo jestem fanką serii. Tak samo jak jestem fanką serii Halloween i oglądałam akurat dziś na player Halloween Kills. Czekam teraz na ten najnowszy Halloween Ends.

  • Trochę dziwne "TOP". Chociaż oglądam horrory dość intensywnie o połowie tytułów nawet nie słyszałem. Mam nadzieje że jak je obejrzę nie będę rozczarowany ( co nie jest rzadkością przy takich zestawieniach)

  • Lighthouse to najlepszy horror zeszłego roku! Widziałam jeszcze przed zamknięciem instytucji kultury w ohkino we Wrocławiu i robił piorunujące wrażenie. Willem Dafoe i Robert Pattinson dają koncert aktorstwa totalnego, zdjęcia są wyśmienite, klimat jaki wydobywa się z ekranu jest niepowtarzalny.

Najnowsze artykuły

HBO z nowym filmem. W roli głównej John Malkovich!

Na platformie HBO Max zadebiutował niedawno film z Johnem Malkovichem w roli głównej. Czy warto…

27 kwietnia 2024

Granie w 4K nie musi być drogie: Xbox Series X w świetnej ofercie!

Chcesz wejść do świata gamingu niedużym kosztem, albo szukasz idealnego pomysłu na prezent? Xbox Series…

27 kwietnia 2024

Netflix anulował plany dwóch spin-offów. Tym ruchem zrobił subskrybentom przysługę

Netflix anulował dwa spin-offy "Wiedźmina". Niesławna adaptacja skończy się na piątym sezonie, a fani uniwersum…

27 kwietnia 2024

Znakomity LG OLED w świetnej ofercie RTV Euro AGD!

Sklep RTV Euro AGD przygotował ofertę, w ramach której kupisz telewizor LG OLED 55C32LA w…

27 kwietnia 2024

Polski twórca absolutnego hitu Steam zainspirowany memem? To symbol o nietuzinkowej wadze

"Manor Lords: Sukces jednego dewelopera i tajemnica 'Slavic Magic'. Skąd wzięła się nazwa studia twórcy…

27 kwietnia 2024

Polski megahit już dostępny na SkyShowtime! To świetny pomysł na weekend

Do katalogu SkyShowtime dodany został polski film, który nie tylko cieszy się bardzo mocną obsadą,…

27 kwietnia 2024

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies