- « Poprzedni
- 1/9
- Następny »
Oto subiektywny ranking najlepszych komedii, które powstały w XXI wieku, czyli najlepsze komedie okiem rtvManiaKa.
Wybraliśmy najlepsze komedie, które powstały w XXI wieku. Na naszej liście znajdziesz wyłącznie wysoko oceniane i godne polecenia filmy, wyprodukowane po 2001 roku.
Nasz ranking najlepszych komedii celowo pozbawiliśmy wzmianek o filmach animowanych, które często mają mnóstwo wątków komediowych, ale po prostu wymienienie wszystkich godnych polecenia propozycji byłoby niemożliwe.
Zaginione miasto (2022)
„Zaginione miasto” to film tak przyjemny i tak pozytywny, że polecamy go wszystkim osobom cierpiącym na jesienno-zimową chandrę. Zwłaszcza, że jest tu i Channing Tatum, i Sandra Bullock, i Brad Pitt!

Zaginione miasto
Historia kręci się wokół Loretty Sage, opromienionej sukcesami autorki powieści przygodowych. Pewnego dnia porywa ją ekscentryczny milioner, przekonany, że tylko ona może doprowadzić go do mitycznego, zaginionego miasta przedstawionego w jej ostatniej książce. Przedzierając się przez dżunglę, Loretta nie będzie jednak sama. Na pomoc rusza bowiem Alan, model pojawiający się na okładkach pisanych przez nią bestsellerów.
Pies (2022)
„Pies” to przyjemna komedia familijna, nawiązująca do podobnych produkcji z lat 90. ubiegłego wieku. A że w roli głównej występuje Channing Tatum, to odpowiednią dawkę testosteronu mamy zapewnioną. Humor też jest, rodem z najlepszych sucharów, ale ogólny wydźwięk filmu pozytywny.

Pies
Były Ranger Jason Briggs nie umie sobie ułożyć życia bez wojska. Gdy dostaje szansę powrotu do służby przyjmuje ją z entuzjazmem i bez zastanowienia. Szansa nazywa się Lulu i jest owczarkiem belgijskim o bogatej historii służby wojskowej. Briggs będzie mógł wrócić w kamasze pod warunkiem, że zawiezie Lulu na pogrzeb jej zmarłego pana.
Kilkudniowa podróż kalifornijskim wybrzeżem wydaje się być nie tyle zadaniem, co beztroskim urlopem. I byłaby taka, gdyby nie charakterek Lulu. Owczarek bowiem nie przepada za ludzkim towarzystwem, a wygląda na to, że Briggsa nie toleruje bardziej niż innych. Wkrótce jednak okaże się, że Lulu choć charakterna i krnąbrna do bólu, to serce ma dobre. Rzecz w tym, że trzeba umieć do niej dotrzeć.
Free Guy (2021)
„Free Guy” to jeden z najbardziej przewrotnych i najlepszych filmów akcji, które cały czas puszczają oko do widza. To prawdziwy pean dla gier komputerowych i fanów szeroko rozumianej popkultury. Trzeba zobaczyć, najlepiej nie tylko raz.

Free Guy
Guy to przeciętny urzędnik bankowy, który zupełnie przez przypadek odkrywa, że jest drugoplanowym graczem w otwartej grze wideo. W rzeczywistości pozbawionej ograniczeń postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ocalić swój świat i zostać bohaterem według własnego scenariusza!
Świąteczny duch (2022)
„Świąteczny duch” to wyjątkowo świąteczna produkcja Apple TV+ z Ryanem Reynoldsem i Willem Ferrellem w roli głównej. To musicalowa wersja opowieści Charlesa Dickensa o skąpcu, którego w Wigilię odwiedzają cztery duchy.
Chyba każdy zna „Opowieść wigilijną”, ale takiej wersji na pewno jeszcze nie widzieliście. Najmocniejszą stroną filmu są świetnie dobrani aktorzy, którzy nie dość, że mają dobry warsztat, to oddają głębokiego ducha świąt. Ryan Reynolds jest sobą, więc możecie spodziewać się „ugrzecznionej” wersji Deadpoola. Głównym bohaterem jest Clint Briggs, specjalista od promowania polityków i ich partii, współczesna wersja Ebenezera Scrooge’a. Duchem Obecnych Świąt jest natomiast Will Ferrell.
Nieznośny ciężar wielkiego talentu (2022)
„Nieznośny ciężar wielkiego talentu” to chyba jeden z najoryginalniejszych filmów w portfolio Nicolasa Cage’a. I całkiem udana komedia do tego!

Nieznośny ciężar wielkiego talentu
Nicolas Cage wciela się w Nicka Cage’a, aktora w kryzysie, który postanawia przyjąć ofertę od bogatego fana, zapraszającego go na Majorkę, aby tam był honorowym gościem na jego urodzinach. Nie wie jednak, że tajemniczy miliarder jest kryminalistą pozostającym pod obserwacją CIA. W ten sposób gwiazdor kina akcji zostaje bohaterem sensacyjnej komedii.
- « Poprzedni
- 1/9
- Następny »
Na uwagę zasługują też m.in.:
„Wesele” – polski klasyk z 2004 r., „Za jakie grzechy, dobry Boże?” 2014, „Dzikie historie” – 2014, „Brzydka prawda” – 2009, „Czas na miłość” – 2013, „Bad Boys II” – 2003, druga i trzecia część „Godzin szczytu”. Rocznikowo na styk łapie się do zestawienia jeszcze „Wyścig szczurów” z 2001 r. I jest jeszcze „Green Book” z 2018 – dramat, który można podciągnąć pod film komediowy analogicznie jak „Nietykalnych”.