- 1/6
- Następny »
Kiedyś polskie seriale kojarzone były głównie z „Klanem”, „M jak Miłość”, a w najlepszym wypadku z „Na dobre i na złe”. Dzisiaj polskie seriale nie mają się czego wstydzić na tle zagranicznej konkurencji. Nie wierzycie? Oto najlepsze polskie seriale.
Wybraliśmy najlepsze polskie seriale ostatnich lat. Znajdziesz tutaj wyłącznie najciekawsze produkcje, które powstały w XXI wieku. Zdecydowanie warto je zobaczyć w 2022 roku!
Przy okazji zachęcamy również do zerknięcia na inne nasze przeglądy – m.in. zestawienie najlepszych seriali na Netflix oraz TOP-75 najlepszych seriali, jak również listy najlepszych seriali na Amazon Prime.
Nasz przegląd najlepszych polskich seriali zaczynamy od jednego z najnowszych tytułów – pierwszego oryginalnego serialu HBO Max.
Odwiliż

Odwilż
„Odwilż” to pierwszy polski serial oryginalny HBO Max (na pewno nie ostatni). Dobrze zagrana i ciekawie opowiedziana historia, która trzyma cały czas w napięciu. Główną rolę powierzono Katarzynie Wajdzie, ale w serialu są też mocne role męskie.
Szczecin, przełom zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja, trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje, czy żyje?
Poszukiwania niemowlęcia stają się dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – kobiety w momencie kryzysu po śmierci męża.
The Office PL

The Office PL
Serial „The Office” jest znany i lubiany na całym świecie, także w naszym kraju. Nic dziwnego, że gdy zapowiedziano polską wersję, wszyscy czekali na nią z wytęsknieniem. W końcu nadeszła – jest różnie odbierana, ale recenzje są raczej pozytywne.
Akcja „The Office PL” rozgrywa się w Siedlcach, w siedzibie firmy zajmującej się produkcją wody mineralnej „Kropliczanka”. Jej prezes, Michał, to człowiek pozbawiony autorefleksji, który każdym słowem i gestem zabiega o atencję i uznanie.
Kiedy przedsiębiorstwo zostaje przejęte przez nowego, właściciela, a pracownicy zaczynają obawiać się o swoje posady, jedynie Michał patrzy na zmiany z optymizmem. Biznesowe roszady przeplatają się tu z biurową codziennością pracowników „Kropliczanki”.
Behawiorysta

Behawiorysta
„Behawiorysta” to świetny serial kryminalny z Robertem Więckiewiczem w roli głównej na podstawie powieści Remigiusza Mróza o tym samym tytule.
Gerard Edling to stateczny wykładowca, ekspert w dziedzinie kinezyki – nauki zajmującej się badaniem mowy ciała oraz były prokurator z ogromnym doświadczeniem, Horst Zeiger – nieśmiały, młody mężczyzna, outsider, maniak komputerowy i… totalnie nieprzewidywalny morderca.
Gdy jeden z nich zamierza popełnić zbrodnię, drugi, znany z tego, że potrafi rozszyfrować każdego przestępcę i rozwiązać każdą sprawę, próbuje temu zapobiec. Niestety skutkiem ich pojedynku jest makabryczne widowisko, transmitowane online do tysięcy widzów.
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
O tej historii słyszał chyba każdy w naszym kraju, ale czy każdy ją zna? Można to nadrobić w miniserialu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”.
W wieku 23 lat Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść, przez co trafił za kratki. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po kilkunastu latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.
Czteroodcinkowy serial nie tylko pokazuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy. Pozwala także bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie jeszcze lepiej poznają więzienną codzienność młodego Komendy. Zagłębią się w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu oraz relacje rodzinne.
Pajęczyna

Pajęczyna
„Pajęczyna” to historia Kornelii Titko, odważnej naukowczyni obdarzonej niezwykłą pamięcią, której dzieciństwo zniszczyła przedwczesna śmierć rodziców oraz starszej siostry. Matka Kornelii, Teresa Titko była wybitnym fizykiem jądrowym; w gierkowskim programie nuklearnym pełniła rolę prawej ręki jego twórcy, generała-profesora Grzegorza Giedrowicza. Po latach w życiu Kornelii pojawia się tajemniczy mężczyzna, który twierdzi, że był niegdyś oskarżony o zabójstwo jej siostry. Bohaterka rozpoczyna prywatne śledztwo.
Kim jest tajemniczy mężczyzna i co naprawdę łączy go ze śmiercią dwóch najbliższych Kornelii kobiet? Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za wtargnięcie na zakazane terytoria? Jaką rolę w tej historii sprzed lat odegrali oficerowie PRL-owskiego kontrwywiadu – kapitan Ewa Wolańska oraz podporucznik Tadeusz Mróz? Komu zależało na tym, aby Polska nie dołączyła do niewielkiego grona państw, liczących się w atomowym wyścigu?
- 1/6
- Następny »
Player ma bardzo dobre seriale, szczególnie kryminalne, Behawiorystę oglądałam, Pajęczynę też, a niedługo nowy sezon Nieobecnych, w głównych rolach m.in.Głowacki i Stenka