- « Poprzedni
- 1/9
- Następny »
Oto najlepsze seriale XXI wieku zebrane w jednym miejscu. Wybraliśmy 90 najciekawszych, popularnych, wysoko ocenionych i godnych polecenia seriali! Poznaj nasz ranking najlepszych seriali XXI wieku.
Kiedyś serial telewizyjny był postrzegany jako produkcja gorszego sortu. Dziś, głównie dzięki prywatnym stacjom telewizyjnym, seriale to prawdziwe dzieła sztuki, którymi zachwycają się setki milionów widzów. Oto nasze subiektywne zestawienie najlepszych seriali XXI wieku.*
* W poniższym zestawieniu znajdziecie seriale telewizyjne, których produkcja rozpoczęła się po 2001 roku. Oczywiście, niemożliwe było wymienienie wszystkich bardzo dobrych propozycji, więc jeżeli brakuje Waszego faworyta wspomnijcie go w komentarzu.
Rozdzielenie (2022-)

Rozdzielenie
„Rozdzielenie” to niewątpliwie jeden z najlepszych seriali oryginalnych Apple TV+ i historia tak oryginalna, że trudno ją zaklasyfikować do jednego gatunku. Wybitna rola Adama Scotta, któremu partneruje John Turturro i Patricia Arquette.
„Rozdzielenie” to wyjątkowo aktualna, a jednocześnie niedosłowna ilustracja tego, jak alienuje nas praca we współczesnych korporacjach. Główny bohater – Mark S. – pracuje w firmie Lumon, która zajmuje się nie wiadomo czym, ale na pewno czymś „złym”.
Wszyscy pracownicy Lumon przeszli zabieg rozdzielenia dostępu do swoich wspomnień – w pracy nie mają świadomości, kim są w życiu prywatnym i odwrotnie. Koncept prosty, ale wprowadzający dużo zamieszania, zwłaszcza, gdy dwie różne „osobowości” danej osoby zaczynają szukać ze sobą kontaktu.
For All Mankind (2019-)

For All Mankind
Serial „For All Mankind” opowiada alternatywną historię świata, w którym to sowieci wyprzedzili Amerykanów i jako pierwsi wylądowali na Księżycu. Wyścig jednak wciąż trwa. Naukowcy i astronauci z NASA muszą podnieść się po kompromitacji i pokazać całemu światu, że to oni rządzą w kosmosie.
Serial cechuje nieśpieszna fabuła i pieczołowite odwzorowanie realiów wyścigu kosmicznego. Są trzy sezony.
Andor (2022-)

Andor
„Andor” to bezsprzecznie najlepszy serial oryginalny z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Duża w tym zasługa Diego Luny, który idealnie wcielił się w główną rolę. Jest to prequel filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” z 2016 r., opowiadający o postaci Cassiana Andora pięć lat przed wydarzeniami z filmu.
Serial opowiada historię szpiega Cassiana Andora w początkowych latach istnienia Rebelii. Serial przedstawia opowieść o narastającym buncie przeciwko Imperium oraz o tym, jak ludzie i planety zostali w niego zaangażowani. To era pełna niebezpieczeństw, oszustw i intryg, a Cassian właśnie ma wkroczyć na ścieżkę, której celem jest przekształcenie go w zbuntowanego bohatera. Zapowiedziano drugi sezon.
Czarny ptak (2022)

Czarny ptak
„Czarny ptak” powstał na podstawie autobiograficznej książki „In with the Devil: a Fallen Hero, a Serial Killer, and a Dangerous Bargain for Redemption” Jamesa Keene’a i Hillela Levina. Opowiada o dealerze narkotyków Jamesie Keenie, który trafia do więzienia na 10 lat i ma szansę wyjść wcześniej, pod warunkiem, że zdecyduje sie an współpracę z FBI. Ma wyciągnąć zeznanie od seryjnego mordercy dziewczynek i kobiet, Larry’ego Halla.
„Czarny ptak” to brawurowa rola Tarona Egertona, który po kreacji Eltona Johna już chyba niczego się nie boi. To serial w stylu true crime, połączenie „Detektywa” i „Mindhuntera”, w którym duży nacisk położono na kreację psychologiczną postaci. Zdecydowanie warto obejrzeć.
The Expanse (2015-2022)

The Expanse
Czy „The Expanse” to najlepszy serial science fiction w historii? Wiele na to wskazuje. Każdy z fanów „The Expanse” zgodzi się, że jest to serial wyjątkowy, choć trudno jednoznacznie napisać, o czym tak naprawdę jest. Grono fanów jest naprawdę ogromne, bo pozwoliło podtrzymać żywot serialu, który nie od samego początku był dostępny na Amazon Prime.
„The Expanse” to wielowątkowa historia napięć politycznych między Ziemią a Marsem o dominację w Układzie Słonecznym. Niespodziewanie, na horyzoncie pojawia się Protomolekuła – obca forma życia zagrażającą wszystkiemu, co znamy. Jest sześć sezonów i serial został oficjalnie skończony.
The Morning Show (2019-)

The Morning Show
„The Morning Show” to bez wątpienia jeden z najlepszych seriali wszech czasów. A przecież powstał dopiero w ubiegłym roku na platformę streamingową Apple TV+. Serial odsłania kulisy pracy osób prowadzących poranny program telewizyjny, którzy codziennie budzą Amerykę. Ich życie prywatne i zawodowe zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy jeden z nich stanie się bohaterem skandalu.
Serial początkowo miał być sitcomem, ale w miarę jak powstawał zmieniono koncept na bardziej dramatyczny. Jak łatwo się domyślić, będzie kolejny sezon.
Ozark (2017-2022)

Ozark
„Ozark” to historia Martina „Marty’ego” Byrde’a, który jest doradcą finansowym, mieszkającym w Naperville koło Chicago z żoną Wendy, 15-letnią córką Charlotte i 13-letnim synem Jonahem. Wraz z przyjacielem Brucem Liddellem prowadzi biuro finansowe, a ich głównym klientem jest Camino Del Rio – szef jednego z meksykańskich karteli narkotykowych, dla którego Marty pierze pieniądze.
Po kilku latach współpracy Del Rio odkrywa, że został oszukany przez Liddella na kwotę 8 milionów dolarów. W związku z tym Byrdowie muszą przeprowadzić się do Osage Beach – wypoczynkowej miejscowości na wyżynie Ozark – gdzie w ciągu pięciu lat Martin powinien wyprać dla meksykańskiego kartelu 500 milionów dolarów.
Ted Lasso (2020-)

Ted Lasso
„Ted Lasso” to jeden z najlepszych seriali w historii kina. Doskonała propozycja dla fanów piłki nożnej, ale nie tylko. Powinni go obejrzeć także menadżerowie i team leaderzy, by dowiedzieć się, jak efektywnie zarządzać zespołem ludzi.
Punkt wyjścia historii jest dość prosty – Ted Lasso, trener amerykańskiej drużyny futbolowej, zostaje menadżerem klubu piłkarskiego AFC Richmond. Nie ma zielonego pojęcia o futbolu, ale okazuje się świetnym psychologiem, a niektórym piłkarzom właśnie takich kierowników trzeba. Są dwa sezony, a trzeci ma być ostatni.
Czarnobyl (2019)

Czarnobyl
„Czarnobyl” to prawdopodobnie jeden z najlepszych miniseriali wszech czasów. Znakomite aktorstwo, świetne zdjęcia i klimat nawiązujący do klasycznego „Stalkera” sprawiają, że nie można oderwać się od ekranu. Miniserial opowiada o wybuchu w elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie, na terenie ówczesnego ZSRR, do którego doszło 26 kwietnia 1986 r.
Akcja serialu skupia się wokół Walerija Legasowa, słynnego radzieckiego fizyka jądrowego i Borysa Szczerbiny, zastępcy przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR. Mają oni zbadać i wytłumaczyć skalę katastrofy.
Ten pięcioodcinkowy miniserial doskonale oddaje ogrom największej w historii awarii reaktora atomowego. Idealna pozycja na jeden wieczór (przy okazji polecamy zerknąć na nasze zestawienie najlepszych miniseriali na jeden wieczór).
Nowy papież (2020) + Młody papież (2016)

Kadr z trailera serialu „Young Pope”
Prawdziwą wisienką na torcie jest „Nowy papież”, czyli kontynuacja „Młodego papieża” Paolo Sorrentino. Serial odważny, kontrowersyjny, a dla niektórych nawet obrazoburczy. „Nowy papież” zaczyna się tam, gdzie skończył się „Młody papież”, ale nawet przez reżysera nie jest uznawany za drugi sezon. To po prostu inna historia, z tymi samymi bohaterami. Dlatego też umieściliśmy tu zarówno „Młodego papieża”, jak i „Nowego papieża”, choć równie dobrze mógłby być to dwusezonowy serial zatytułowany „Papież”.
W tym miejscu warto wspomnieć także o „Młodym papieżu”, którego nie można rozpatrywać osobno od „Nowego papieża”.
Lenny Belardo, znany światu jako papież Pius XIII, zapada w śpiączkę. Po tajemniczym zwrocie akcji, sekretarzowi stanu Voiello udaje się osadzić na Piotrowym tronie Sir Johna Brannoxa – uroczego i wyrafinowanego angielskiego arystokratę, który przyjmuje imię Jana Pawła III. Nowy papież wydaje się być idealnym wyborem, ale skrywa tajemnice i ma pewną słabość.
Zawieszony między życiem i śmiercią Lenny Belardo staje się świętym – obiektem kultu tysięcy ludzi, co potęguje rozłam między różnymi odłamami fundamentalizmu. W tym samym czasie Kościół boryka się z atakami ze strony zewnętrznych oponentów oraz skandalami, które dotykają najważniejszych symboli chrześcijaństwa i mogą bezpowrotnie podważyć istniejącą od stuleci hierarchię. Tradycyjnie nic w Watykanie nie jest takie, na jakie wygląda.
- « Poprzedni
- 1/9
- Następny »
zapraszam do sprawdzenia listy moich ulubionych seriali https://e-no…-wszystkie
Gdzie jest Blacklist?
W zasadzie zgadzam się, poza jednym wyjątkiem: brakuje mi tu „Call of duty”
A gdzie The Walking Dead?
Fargo !!!
Szkoda, że nie piszecie gdzie dane seriale można obejrzeć.
można obejrzeć na govod.tv, cda-hd.cc, filman.cc, ekranik.tv, ekino-tv, efilmy.tv, cda.pl
zapomnialem o vider.info
Brakuje Dynastii
Stanowczo domagam się dopisania „Kompanii Braci” 🙂