- 1/8
- Następny »
Najlepsze seriale XXI wieku zebrane w jednym miejscu. Redakcja techManiaK.pl wybrała 40 najciekawszych, popularnych, wysoko ocenionych i godnych polecenia seriali w historii! Poznaj nasze zestawienie najlepszych 40 seriali XXI wieku.
Kiedyś serial telewizyjny był postrzegany jako produkcja gorszego sortu. Dziś, głównie dzięki prywatnym stacjom telewizyjnym, seriale to prawdziwe dzieła sztuki, którymi zachwycają się setki milionów widzów. Oto nasze subiektywne zestawienie najlepszych 40 seriali XXI wieku.*
* W poniższym zestawieniu znajdziecie seriale telewizyjne, których produkcja rozpoczęła się po 2001 roku. Oczywiście, niemożliwe było wymienienie wszystkich bardzo dobrych propozycji, więc jeżeli brakuje Waszego faworyta wspomnijcie go w komentarzu.
Dark (2017-)
Mało kto spodziewał się, że niemiecki serial okaże się jedną z najlepszych produkcji Netfliksa. A to wszystko dlatego, że ludzie lubią historie rodem ze „Stranger Things” – wypełnione tajemnicą, niepokojem i znikającymi dziećmi.
Akcja „Dark” rozgrywa się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r. Będzie drugi sezon.
Maniac (2018)
„Maniac” to serial Netfliksa z gwiazdorską obsadą – Emmą Stone i Jonahem Hillem. Już choćby dla tej pierwszej wiele osób zdecyduje się na binge watching. Zwłaszcza, że ok. 30-minutowych odcinków jest zaledwie 10, więc to idealnie historia na jedno, góra dwa posiedzenia.
„Maniac” opowiada historię Annie Landsberg i Owena Milgrima, dwojga nieznajomych, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z innego powodu. Annie, rozczarowana swoim bezcelowym życiem, zadręcza się swoją nieudaną relacją z matką i siostrą; Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, całe życie zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii. Twórca nowej radykalnej terapii lekami – doktor James K. Mantleray – twierdzi, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu – od choroby psychicznej po złamane serce. Bohaterowie udają się do siedziby Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test leków, który, według zapewnień, ma na zawsze wyleczyć wszystkie bolączki pacjentów, nie powodując żadnych efektów ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem.
Opowieści podręcznej (2017-)
Przerażające wizje przyszłości zawsze dobrze się sprzedawały. A już antyutopia, w której kobiety są sprowadzone tylko do roli reproduktorek, od samego początku przyciągnęła przed ekrany milionów widzów. Do tej pory powstały dwa sezony serialu, a to nie koniec.
Zaniepokojone rekordowo niskim przyrostem naturalnym władze Republiki Gileadu wprowadzają w życie nowe zasady: ubezwłasnowolniają kobiety zdolne do urodzenia dziecka, oddając je na służbę rządzącym krajem komendantom. Jako podręczne mają one co miesiąc oddawać się swoim panom celem spłodzenia nowych obywateli. Jedna z nich, June Osborne zwana Fredą, angażuje się w działalność ruchu oporu. Jednocześnie jej komendant, wpływowy Fred Waterford coraz bardziej się nią interesuje. To zdecydowanie nie jest serial dla każdego.
Mindhunter (2017-)
„Mindhunter” to jedna z oryginalniejszych produkcji Netfliksa. Jest to dzieło Davida Finchera powstałe na podstawie książki o tym samym tytule. Serial opowiada o pracy agentów specjalnych FBI Holdena Forda i Billa Tencha, którzy w 1979 r. nawiązują współpracę w celu opracowania metod ścigania seryjnych morderców i analizy przyczyn popełnionych przez nich zbrodni. Jeżeli szukacie spektakularnych pościgów, strzelanin i zwrotów akcji na każdym kroku, to tutaj ich nie znajdziecie. Będzie drugi sezon serialu.
Kruk. Szepty słychać po zmroku (2018)
„Kruk. Szepty słychać po zmroku” to moim zdaniem najlepszy polski serial wszech czasów. Jest fantastycznie zagrany (genialny Michał Żurawski, genialny Cezary Łukaszewicz, genialny Andrzej Zaborski, genialny Jerzy Schejbal, genialny Marcin Bosak, genialny Mariusz Jakus), świetnie nakręcony i zakręcony. To historia niby taka sama, a jednak inna niż wszystkie.
Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk, inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości. Mocna historia na 6 odcinków, o której długo nie zapomnicie.
- 1/8
- Następny »
Dobry serial to Hell on Wheels i The Terror.
Ja rozumiem, że to subiektywna lista ale brak The Wire? Nie zrozumiem braku The Wire w żadnej serialowej topliście
A nie sorki jest 😉
Brakuje numeru 1 – króla Polskich seriali czyli SLEPNAC OD ŚWIATEŁ