Sex Education
„Sex Education” to jeden z najlepszych seriali komediowych dostępnych na serwisach VOD w ogóle. Są trzy sezony i na pewno będzie czwarty.
Otis jest jedynym dzieckiem dwóch terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. Po rozwodzie rodziców, zostaje wychowywany przez matkę. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym.
Ten nadmiar informacji o życiu erotycznym innych ludzi w połączeniu z wczesną traumą spowodowaną odejściem ojca sprawiły, że Otis zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności. Jego ogromna wiedza o ludzkiej seksualności jest zarówno jego super mocą, jak i kryptonitem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Otis zwraca na siebie uwagę Maeve, która na zawsze odmieni jego spojrzenie na seks.
Arcane

Arcane
„Arcane” to opowieść o delikatnej równowadze między bogatym Piltover i obskurnym Zaun. Napięcie między tymi miastami rośnie, gdy w Piltover wynaleziona zostaje nowa technologia, która pozwala każdemu śmiertelnikowi kontrolować magiczną energię, a w Zaun – nowa substancja zmieniająca ludzi w potwory. Rywalizacja między nimi rozdziela rodziny i przyjaciół.
W „Arcane” ożywają relacje, które ukształtowały niektórych znanych bohaterów „League of Legends”, takich jak Vi, Jinx, Caitlyn, Jayce i Viktor. W złożonym świecie animowanego serialu, którego akcja toczy się w uniwersum gry „League of Legends”, nie brakuje trudnych decyzji, zapierających dech w piersiach animacji i wciągających opowieści. Drugi sezon już w tym roku.
Rojst ’97

Rojst ’97
„Rojst ’97” to kontynuacja niezwykle popularnego serialu „Rojst”, który powstał na zlecenie nieistniejącego już serwisu Showmax. Jest to zamknięta historia, choć można spodziewać się kontynuacji, rozgrywającej się w jeszcze innej epoce.
„Powódź stulecia” nawiedziła południowy zachód Polski latem 1997 roku. W mieście pękają wały i nieokiełznany żywioł zalewa część miasta oraz las na Grontach. Woda odsłania przy tym zakopane w lesie ludzkie szczątki oraz ciało nastoletniego chłopca, który uznany zostaje za przypadkową ofiarę powodzi. Te dwa, tylko pozornie niezwiązane ze sobą, wydarzenia odkrywają serię tajemnic w mieście.
Gronty to teraz miejsce zbrodni, której rozwiązaniem zajmie się Anna Jass – bezkompromisowa policjantka z Warszawy – oraz miejscowy inspektor Adam Mika. W międzyczasie do miasta wraca Piotr Zarzycki, aby zostać nowym redaktorem naczelnym „Kuriera”. Ten sezon tylko dla osób, które oglądały oryginał.
Gambit królowej

Gambit królowej
„Gambit królowej” to adaptacja powieści Waltera Tevisa o tym samym tytule z 1983 r, a jednocześnie prawdziwy majstersztyk. Akcja serialu rozgrywa się w stanie Kentucky, w latach 50. ubiegłego wieku. Fabuła opowiada historię Beth, osieroconej dziewczyny o niezwykłym talencie szachowym. Za swój geniusz musi jednak zapłacić wysoką cenę. Warto wspomnieć, że jedną z ról w serialu gra Marcin Dorociński.
„Gambit królowej” to historia zamknięta, więc nie ma co spodziewać się kontynuacji.
Dark

Dark
„Dark” to dla wielu najlepszy serial w historii Netfliksa. Trudno z tym polemizować, bo trzeci – finałowy – sezon po prostu wgniata w fotel. Pod względem klimatu „Dark” jest zbliżony do „Stranger Things”, choć to tylko fasada.
Serial rozgrywa się we współczesnych Niemczech, gdzie zaginięcie dwojga małych dzieci wywołuje falę dziwnych zdarzeń i odkrywania tajemnic. Podobnie jak w „Stranger Things” są tu światy alternatywne, podróże między nimi, a także głęboko skrywane sekrety.
Altered Carbon

Altered Carbon
„Altered Carbon” to jeden z tych seriali, które można kochać albo nienawidzić. Produkcja jest luźną adaptacją powieści „Modyfikowany węgiel” Richarda Morgana. Akcja serialu rozgrywa się w odległej przyszłości, w której ludziom udało się pokonać śmierć. Świadomość może być przenoszona pomiędzy ciałami, a ludzie, których na to stać, mogą dzięki temu żyć wiecznie.
Głównym bohaterem pierwszego sezonu jest najemnik Takeshi Kovacs, który zostaje ożywiony przez Laurensa Bancrofta. Jego zadaniem jest rozwiązanie zagadki, kto jest odpowiedzialny za śmierć Bancrofta, gdyż jego nowe ciało nie pamięta ostatnich 48 godzin przed śmiercią.
Jest też drugi sezon, który – mimo iż utrzymany w klimacie – jest jednak znacznie słabszy. Nie będzie kolejnego.
The Umbrella Academy

The Umbrella Academy
„The Umbrella Academy” to serial wyjątkowy. Jest to adaptacja komiksu trochę podobna do przygód grupy X-Men. Punkt wyjścia jest niezwykle interesujący. Oto bowiem pewnego dnia 1989 r. na świecie pojawiają się 43 noworodki – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeszcze chwilę przed porodem żadna z matek nie była w ciąży.
Wszystkie dzieci są obdarzone niezwykłymi umiejętnościami. Trzydzieści lat później spotykają się, by rozwikłać tajemnicę śmierci ojca, a raczej mężczyzny, który ich wychował.
Na Netfliksie są już trzy sezony. Czwarty będzie ostatnim.
Stranger Things

Stranger Things
„Stranger Things” to dla wielu osób prawdopodobnie najlepsza odcinkowa produkcja wszech czasów. W pierwszym sezonie staramy się rozwikłać zagadkę zniknięcia Willa Byersa, który pewnego dnia po prostu rozpłynął się w powietrzu. Kolejne sezony nie są już tak dobre, ale wciąż potrafią oczarować.
Są cztery sezony, a piąty będzie ostatnim.
Ozark

Ozark
„Ozark” opowiada historię małżeństwa Byrde’ów, którzy wiodą całkiem normalne życie. Na pozór. Głowa rodziny – Marty Byrde – poza pracą doradcy finansowego, zajmuje się praniem pieniędzy dla meksykańskiego kartelu narkotykowego.
Kiedy sprawy się komplikują, Marty rezygnuje z życia w Chicago i przenosi się do malowniczej krainy Ozarks w spokojnym Missouri. Ma to być ich bezpieczna przystań, ale sprawy oczywiście komplikują się jeszcze bardziej. Można obejrzeć już cztery pełne sezony – historia jest już w pełni domknięta.
The Crown

The Crown
„The Crown” to serial, który opowiada o kulisach wielkich namiętności i walk o polityczne wpływy na dworze królowej Elżbiety II. Na Netfliksie jest dostępnych pięć sezonów, a szósty jeszcze w tym roku.
Czwarty sezon „The Crown” nie odstaje poziomem od poprzednich – jest przepełniony intrygami i dramatami. Już w pierwszym odcinku pojawia się Diana Spencer jako przebrana za drzewo nastolatka, a w kolejnych poznajemy krok po kroku historię jej nieszczęśliwej miłości z księciem Karolem. Zjawiskowa jest też postać premier Margaret Thatcher po mistrzowsku zagrana przez Gillian Anderson.
Niektóre odnośniki na tej stronie to linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt a jednocześnie wspierasz pracę redakcji rtvManiaK.pl i jej niezależność.
moja lista 20 seriali które oglądałem i mogę polecić https://e-no…-wszystkie
Większość seriali dla gimbazy i zapewne jakaś gimbaza ten ranking utworzyła. Gdzie czołówka seriali psychologicznych typu Breaking Bad ,Line od Duty itd. Same gowna dla dzieci wymienione
Ozark nawet nie leżał obok Breaking Bad a Stranger Tchings to naprawdę pozycja dla 16 latków
Kiedy outlander?
Grzechem jest brak na tej liście fenomenalnego better call saul
Polecam Ozark klimatem podobne trochę do breaking bad
Nie zgadzam sie z opisem stranger things. Wszystkie sezony sa naprawde dobre a nie tylko pierwszy
Stranger Things? Ta bajka dla dzieci? Naprawdę?
eloo
POLECAM POWER BARDZOOOO FAJNEEEE
Zabrakło mi „Happy!” !!!
racja też jest spoko