Nie tylko Bond, Bourne i Hunt, czyli najlepsze filmy szpiegowskie (TOP-25)

Filmy szpiegowskie to nie tylko saga o Bondzie, czego najlepszym przykładem jest maniaKalny ranking najlepszych filmów szpiegowskich wszech czasów!

Historia filmów szpiegowskich jest znacznie dłuższa i bardziej rozbudowana niż tylko sagi o Bondzie, czy seria Bourne’a. Postanowiliśmy więc najlepsze zebrać w jeden artykuł i tak powstał subiektywny ranking najlepszych filmów szpiegowskich wszech czasów.

Nasz TOP filmów szpiegowskich zawiera po jednym – najlepszym naszym zdaniem – przedstawicielu danej serii, co oznacza, że opisujemy tylko jednego Bonda, Bourne’a czy Ethana Hunta. Zobaczcie sami.

Szpieg

Szpieg

„Szpieg” to adaptacja powieści Johna Le Carre’a wydanej w Polsce pod tytułem „Druciarz, krawiec, żołnierz, szpieg”. Świetnie napisany scenariusz, świetnie zagrane postaci i fabuła, która trzyma w napięciu do końca.

Akcja rozgrywa się w czasach zimnej wojny. Emerytowany agent George Smiley zostaje ponownie zwerbowany do służby. Jego zadaniem ma być zdemaskowanie sowieckiego szpiega działającego w szeregach MI6.

Kryptonim U.N.C.L.E.

Kryptonim U.N.C.L.E.

„Kryptonim U.N.C.L.E.” Guya Ritchiego to świetny film szpiegowski i chyba jedna z najlepszych ról w portfolio Henry’ego Cavilla. To też jedna z najbardziej „bondowskich” opowieści – wielka szkoda, ze nie doczekaliśmy się kontynuacji.

Akcja filmu „Kryptonim U.N.C.L.E.” rozgrywa się w latach 60. XX wieku, w kulminacyjnym okresie zimnej wojny. Skupia się na postaciach agenta CIA Napoleona Solo oraz agenta KGB Illyi Kuryakina, którzy muszą odłożyć na bok wzajemne animozje i połączyć siły, aby powstrzymać tajemniczą międzynarodową organizację przestępczą, która chciałaby zniszczyć świat. Jedyny trop to córka zaginionego niemieckiego profesora, który jako jedyny jest w stanie przeniknąć do organizacji przestępczej.

Dobry agent

Dobry agent

„Dobry agent” Roberta de Niro to film dla niektórych być może zbyt trudny w odbiorze, ale za to świetnie zagrany. Matt Damon jest tu w życiowej formie, a każdy z aktorów występujących obok niego, trzyma równie wysoki poziom.

Burzliwe pierwsze lata działalności CIA widziane przez pryzmat życia jednego z „ojców założycieli” tej najpotężniejszej agencji wywiadowczej świata. Bardzo inteligentny, uznający honor i dyskrecję za najwyższe wartości absolwent Uniwersytetu Yale Edward Wilson zostaje w latach 40. zwerbowany do agencji wywiadowczej OSS.

Wkrótce awansuje i zostaje jednym z tajnych założycieli CIA. Odnosi sukcesy, a metody przez niego wypracowane zostają wdrożone jako standardowe techniki operacyjne. Jednak za pełną poświęceń służbę ojczyźnie przychodzi mu zapłacić wysoką cenę.

Monachium

Monachium

„Monachium” to jeden z najlepszych filmów w portfolio Stevena Spielberga, który w momencie premiery jakoś nie miał rewelacyjnych ocen od krytyków (choć nie miał także złych). Plejada aktorów, z Erikiem Baną, Danielem Craigiem i Ciaránem Hindsem w rolach głównych, zapewnia emocje przez ponad 2,5 godziny.

„Monachium” to film inspirowany autentycznymi wydarzeniami, odkrywający kulisy tajnej akcji agentów Mossadu, którzy otrzymali zadanie wytropienia i likwidacji 11 Palestyńczyków, odpowiedzialnych, jak przypuszczano, za zaplanowanie masakry izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w 1972 roku. Pokazuje też, jak wysoką cenę musieli zapłacić za ten akt zemsty biorący w nim udział agenci oraz człowiek, który nimi dowodził.

Gra fortuny

Gra fortuny

Guy Ritchie zawsze w formie, a „Gra fortuny” to świetny film szpiegowski z dużą dawką specyficznego humoru, jak to u Brytyjczyka bywa. Jason Statham i Aubrey Plaza to duet, którego tak bardzo potrzebowaliśmy zobaczyć na ekranie.

Główny bohater Orson Fortune wraz ze swoją doborową ekipą musi stawić czoła cynicznemu i zdeprawowanemu do szpiku kości Gregowi Simmondsowi, który zamierza wprowadzić na czarny rynek najnowocześniejszą technologię masowego rażenia. Genialny plan Orsona wymaga namówienia do współpracy największego gwiazdora Hollywood Danny’ego Francesco, który poza ekranem nie pali się do ryzykownych misji. Fortune potrafi być jednak zabójczo przekonujący, a propozycje, które składa są z gatunku tych nie od odrzucenia.

Trzy dni Kondora

Trzy dni Kondora

„Trzy dni Kondora” to jeden z najlepszych thrillerów szpiegowskich w historii, moim zdaniem najlepszy film Sydneya Pollacka i jedna z najbardziej przekonujących ról Roberta Redforda.

Pracownik tajnej placówki CIA – Joe Turner – odkrywa, że wszyscy jego współpracownicy zostali zamordowani, a ktoś próbuje zrzucić winę na niego. Turner, aby przeżyć i oczyścić się z zarzutów, musi znaleźć mordercę. W ciągu najbliższych trzech dni okaże się, że ludzie, którym dotąd ufał, zaplanowali jego śmierć.

Tenet

Tenet

Nie wiem, co sądzicie o „Tenet” Christophera Nolana (ja jestem fanem), ale to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych filmów szpiegowskich wszech czasów. Manipulacje strzałką czasu (a raczej prawami termodynamiki) są tu tylko formą na opowiedzenie złożonej historii o ratowaniu świata.

Główny bohaterem zwany Protagonistą pewnego dnia zostaje zwerbowany do tajemniczej organizacji, której celem jest zapobieżenie III wojny światowej. Kluczowa jest tu technologia „z przyszłości” pozwalająca na manipulację czasem i zmianę entropii układów termodynamicznych. „Tenet” to nietypowy thriller szpiegowski, ale także bardzo precyzyjny film, którego wcale nie „trzeba rozumieć”, by się przy nim dobrze bawić. Polecam.

Salt

Salt

„Salt” to thriller szpiegowski z Angeliną Jolie w roli głównej. Swego czasu było o nim głośno w naszym kraju ze względu na epizodyczną rolę Daniela Olbrychskiego (czy to nie zabawne, że w Hollywood Polacy zawsze grają Rosjan?), choć to całkiem niezły film akcji.

Evelyn Salt, zaufana i lojalna agentka CIA, zostaje zmuszona do ucieczki, gdy pewnemu rosyjskiemu zdrajcy udaje się przekonać jej przełożonych, że jest ona podwójną agentką, wysłaną by zamordować prezydenta Stanów Zjednoczonych. Salt używa wszystkich swoich umiejętności, aby zmylić pościg i jednocześnie odkrywa sekret, który może zmienić bieg historii świata.

Szpieg, którego nie było

Szpieg, którego nie było

„Szpieg, którego nie było” to pasjonujący thriller szpiegowski, którego scenariusz oparto na prawdziwej historii, przez co wywołuje dodatkowe dreszcze jeszcze długo po seansie.

To mrożąca krew w żyłach historia zawodowego oszusta Roberta Freegarda, który przekonał niezliczone ofiary, że pracuje dla MI5 oraz kobiety, która się w nim zakochała, a potem doprowadziła do jego upadku.

Życie na podsłuchu

Życie na podsłuchu

„Życie na podsłuchu” to świetny thriller szpiegowski, który porusza zawsze gorący temat służb specjalnych i opisuje paranoiczną historię systemu kontroli obywateli we wschodnich Niemczech.

Berlin Wschodni, listopad 1984 roku. Gerd Wiesler, agent służb specjalnych Stasi, a jednocześnie wiernopoddańczy członek partii, otrzymuje nowe zadanie. Ma zebrać dowody obciążające dramatopisarza Georga Dreymana i jego partnerkę, aktorkę Christę-Marię Sieland. Ta barwna para prezentuje styl życia i poglądy, które sprzeczne są z obowiązującą jedynie słuszną doktryną partii. W nadziei na awans Wiesler gorliwie zabiera się do roboty, jednak obserwacja życia codziennego niepokornej pary zaczyna wywierać zaskakujący wpływ na agenta…

Monachium: W obliczu wojny

Monachium: W obliczu wojny

„Monachium: W obliczu wojny” to ekranizacja bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. Jesienią 1938 r. Europa stoi na skraju wojny. Adolf Hitler przygotowuje się do inwazji na Czechosłowację, a rząd Neville’a Chamberlaina rozpaczliwie poszukuje pokojowego rozwiązania.

W atmosferze narastającej presji brytyjski urzędnik Hugh Legat i niemiecki dyplomata Paul von Hartmann spotykają się na konferencji w Monachium. Z początkiem negocjacji dwóch dawnych przyjaciół trafia w sam środek sieci intryg politycznych i bardzo realnego niebezpieczeństwa. Oczy całego świata zwrócone są na nich. Czy można uniknąć wojny, a jeśli tak, to jakim kosztem?

Gray Man

Gray Man

„Gray Man” to najnowszy film braci Russo, który zebrał mieszane opinie, ale jak dla mnie to były całkiem przyjemnie spędzone dwie godziny.

Agent CIA Court Gentry, znany również jako Gray Man, był niegdyś wysoko wykwalifikowanym „kupcem śmierci”. Gentry zostaje przechwycony z federalnego więzienia i zwerbowany przez swojego opiekuna, Donalda Fitzroya. Jednak tym razem sytuacja się odwraca. Gray Man zostaje celem Lloyda Hansena, który nie cofnie się przed niczym, by go wyeliminować.

Skyfall

Skyfall

Trudno wyróżnić jeden film o przygodach Jamesa Bonda, ale „Skyfall” to zdecydowanie jedna z tych części, które zostają w pamięci na dłużej. Ma w sobie praktycznie wszystko, co powinno cechować dobry film akcji, a przy tym jest bardzo w stylu vintage.

Po ataku na siedzibę MI6 M zostaje zmuszona do przeniesienia działalności do podziemnego centrum. Jej każdy krok śledzi nowy przewodniczący Komitetu Wywiadu i Bezpieczeństwa, Mallory. M może zaufać tylko Bondowi. Bez względu na konsekwencje 007 będzie musiał wytropić i zniszczyć zagadkowego przeciwnika. Z pomocą agentki Eve Bond podąża tropem tajemniczego i bezwzględnego Raoula Silvy. Z czasem zaczyna odkrywać motywy jego działań.

Zawód: Szpieg

Zawód: Szpieg

„Zawód: Szpieg” to jeden z najlepszych filmów Tony’ego Scotta w karierze. To zdecydowanie jeden z najlepszych filmów szpiegowskich w historii, choć akcji i efektów specjalnych nie ma tu tylu, ile w Bourne’ach czy Bondach.

Jest rok 1991 – weterana CIA, oficera Nathana Muira dzielą dni od przejścia na zasłużoną emeryturę. I właśnie w tym momencie otrzymuje wiadomość, że jego były podopieczny Tom Bishop zwany „Boy Scout” znalazł się w poważnych tarapatach. Zatrzymany w zagranicznym więzieniu pod zarzutem szpiegostwa, zachowujący się w sposób niesubordynowany Bishop, w ciągu zaledwie 24 godzin ma pożegnać się z tym światem.

Obawiając się międzynarodowego rozgłosu i związanego z nim skandalu, decydenci CIA sądzą, że próba odbicia ich pracownika może być tym razem zbyt ryzykowna. Muir stawia wszystko na jedną kartę i rusza przyjacielowi na pomoc, w najbardziej niebezpiecznej misji w całej swojej karierze.

Tożsamość Bourne’a

Tożsamość Bourne’a

Kiedy myślimy o filmach szpiegowskich, obok Bonda na myśl przychodzi jeszcze Jason Bourne, czyli postać wykreowana na kartach powieści Roberta Ludluma. Są cztery filmy serii, ale zdecydowanie najlepszy jest ten pierwszy.

Choć postrzelonego Jasona Bourne’a uratowano od śmierci, całkowicie stracił pamięć. Wkrótce okazuje się, że jeżeli chce przeżyć, musi poznać swoją prawdziwą tożsamość. Ścigany przez swych prześladowców i upływający czas, Bourne odkrywa, że i on ma instynkt zabójcy.

W miarę rozwoju fabuły, historia oczywiście się komplikuje, ale nie sposób oderwać wzroku od ekranu.

Atomic Blonde

Atomic Blonde

„Atomic Blonde” to świetna mieszanka filmu szpiegowskiego i kina akcji, z Charlize Theron w roli głównej. Świetnie nakręcony i trzymający w napięciu do końca – to trzeba obejrzeć.

Berlin, rok 1989, niedługo przed upadkiem Muru Berlińskiego i wprowadzeniem w życie nowego układu sił pomiędzy światowymi supermocarstwami. Jeśli przyjąć, że dla szpiega „normalką” jest życie wśród ludzi, którym ufać nie sposób, normalne funkcjonowanie w najzimniejszym z miast Zimnej Wojny jest rzeczą praktycznie niewykonalną.

Lorraine Broughton, twarda jak stal i uwodzicielska niczym wąż, agentka brytyjskiego wywiadu MI6, zostaje wysłana do Niemiec, żeby unicestwić siatkę szpiegowską, która doprowadziła z niewiadomych powodów do śmierci tajnego alianckiego agenta.

Jack Strong

Jack Strong

W zestawieniu nie mogło zabraknąć polskiego akcentu, czyli filmu „Jack Strong” Władysława Pasikowskiego.

To oparta na faktach opowieść o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, który – będąc w samym środku systemu – samotnie podejmuje batalię przeciw Sowietom. Planując manewry Układu Warszawskiego, orientuje się, że Amerykanie odpowiedzą kontratakiem na terytorium Polski.

Dzięki swojej determinacji, rozpoczyna wieloletnią, ryzykowną, wyczerpującą psychicznie współpracę z CIA. Odtąd życie jego i jego rodziny jest zagrożone, a jeden nieostrożny ruch może doprowadzić do tragedii.

Mission Impossible: Rogue Nation

Mission Impossible: Rogue Nation

„Mission: Impossible” to „wiekowa”, ale utrzymująca wysoki poziom seria o przygodach Ethana Hunta, którego postać wzorowo odgrywa Tom Cruise. Filmy serii wyszły z klasycznego kina sensacyjnego po rozbudowane filmy akcji z wątkami szpiegowskimi.

Mimo iż wszystkie filmy serii „M:I” cenię wysoko, to moim ulubionym jest „Mission Impossible: Rogue Nation”. Po zamknięciu przez CIA ich elitarnej jednostki, Ethan Hunt i jego zespół muszą powstrzymać Syndykat – śmiertelnie niebezpieczną organizację byłych agentów, którzy zdradzili swoich dawnych mocodawców.

By zapobiec globalnemu zagrożeniu, Ethan musi połączyć siły z nieuchwytną agentką, której lojalność nie jest oczywista i przeprowadzić najbardziej brawurową misję w swojej dotychczasowej karierze.

Wróg numer jeden

Wróg numer jeden

„Wróg numer jeden” to bardzo realistyczna wizja Kathryn Bigelow przedstawiająca polowanie na Osamę Bin Ladena, najsłynniejszego terrorystę w historii.

Był najbardziej poszukiwanym człowiekiem na świecie. Polowały na niego setki agentów wielu tajnych służb. Wydawało się, że Osama bin Laden jest nieuchwytny, jednak dzięki uporowi i zdecydowaniu młodej agentki CIA niemożliwe stało się faktem. Grupa najlepiej wyszkolonych amerykańskich marines wytropiła kryjówkę najgroźniejszego terrorysty wszech czasów. W końcu padł rozkaz: zlikwidować.

Czerwona jaskółka

Czerwona jaskółka

„Czerwona jaskółka” to ekranizacja bestsellerowej książki byłego agenta CIA Jasona Matthewsa. Dominika Egorova zmuszona zostaje do przyjęcia roli „jaskółki”, specjalnie szkolonej uwodzicielki na usługach rosyjskich służb specjalnych. Uczy się używać swego ciała jako broni i robi wszystko, by nie utracić własnego „ja” w trakcie szkolenia, które zaprzecza godności człowieka.

Udaje jej się stawić czoło niesprawiedliwemu systemowi i staje się bezcennym nabytkiem dla swych przełożonych. Jej pierwszym celem okazuje się Nate Nash, agent CIA, który prowadzi ściśle tajną infiltrację rosyjskiego wywiadu. Dwoje młodych agentów wpada w pułapkę namiętności i kłamstw, która zagraża ich przyszłości, międzynarodowym sojuszom i bezpieczeństwu obu mocarstw.

Rekrut

Rekrut

„Rekrut” to kawał znakomitego kina szpiegowskiego z Colinem Farrellem w roli głównej. Mimo iż film ma już 18 lat, to wciąż ogląda się go bardzo dobrze.

Po ukończeniu studiów James Clayton zostaje zwerbowany do pracy w CIA. Przechodzi szkolenie w tajnej siedzibie Agencji, zwanej Farmą. Nową pracę uważa za interesującą alternatywę dla dotychczasowego życia. Znajduje także miłość – zakochuje się w koleżance ze szkolenia, pięknej Layli.

Jego mentorem jest Walter Burke, jeden z najlepszych agentów w historii CIA. Szybko jednak okazuje się, że Burke prowadzi z Jamesem podwójną grę. Szukając kreta, działającego na szkodę Agencji, Clayton szybko przyswaja sobie podstawowe maksymy CIA: nie ufaj nikomu i nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Bardzo poszukiwany człowiek

Bardzo poszukiwany człowiek

„Bardzo poszukiwany człowiek” to oparty na słynnym bestsellerze Johna le Carré thriller szpiegowski w reżyserii Antona Corbijna, twórcy „Control” oraz „Amerykanina”.

Do Hamburga nielegalnie przedostaje się Issa, młody, skrajnie wycieńczony Czeczen. Jego przyjazd natychmiast wzbudza niepokój niemieckiego oraz brytyjskiego wywiadu. Tajemniczy mężczyzna rości sobie bowiem prawo do gigantycznej fortuny zdeponowanej przed laty w prywatnym banku.

Służby podejrzewają przybysza o wspieranie terroryzmu. W przygotowanej prowokacji swoje role do odegrania będą mieli nie tylko agenci. Do rozgrywki przystąpią także młoda idealistka, prawniczka Annabel i leciwy bankier, który jako jedyny może znać prawdę o pochodzeniu pieniędzy. Rozpoczyna się walka wywiadów i wyścig, którego stawką jest międzynarodowe bezpieczeństwo.

Most szpiegów

Most szpiegów

„Most szpiegów” to film Stevena Spielberga z Tomem Hanksem w jednej z głównych ról. Zdobywca Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy (Mark Rylance).

James Donovan to prawnik z Brooklynu, który trafia w sam środek zimnej wojny, gdy CIA wysyła go z niemożliwą do wykonania misją wynegocjowania uwolnienia więzionego przez Sowietów amerykańskiego pilota wojskowego.

W tym inspirowanym prawdziwymi wydarzeniami mocnym, trzymającym w nieustannym napięciu filmie twórcy udało się uchwycić istotę człowieczeństwa, gdy James Donovan gotów jest zaryzykować wszystko w imię swoiście pojętej sprawiedliwości i wierności ojczyźnie.

Trzeci człowiek

Trzeci człowiek

„Trzeci człowiek” to klasyk z 1949 roku, z Orsonem Wellesem w jednej z najwybitniejszych ról. To kino moralnego niepokoju, polane gęstym sosem historii szpiegowskiej.

Na zaproszenie przyjaciela Harry’ego Lime’a do Wiednia przyjeżdża młody amerykański pisarz Holly Martins, autor kiepskich powieści kryminalnych. Na miejscu dowiaduje się, że Lime zginął potrącony przez samochód. W Martinsie odzywa się żyłka detektywa, a sprzeczne relacje świadków upewniają go w przekonaniu, że śmierć Lime’a nie była przypadkowa.

Północ – północny zachód

Północ – północny zachód

W zestawieniu najlepszych filmów szpiegowskich wszech czasów nie mogło zabraknąć klasyka Alfreda Hitchcocka, czyli filmu „Północ – północny zachód”.

Cary Grant po raz czwarty i ostatni w swojej karierze wystąpił w filmie Alfreda Hitchcocka i gra specjalistę od reklamy, który za sprawą Jamesa Masona i Eve Marie Saint wplątany zostaje w aferę szpiegowską, porwany, uwikłany w morderstwo, ścigany, a w jednej z najsłynniejszych scen – atakowany przez samolot, a wreszcie walczy o życie na ogromnej skale Mount Rushmore, pośród gigantycznych rzeźb twarzy amerykańskich prezydentów.

To również warto przeczytać!

Mam nadzieję, że spodobał Ci się nasz wybór najlepszych filmów szpiegowskich. Zachęcam również do lektury innych wpisów na serwisach grupy techManiaK.pl.

Jeśli szukasz fajnego filmu, koniecznie zerknij na maniaKalne zestawienie najlepszych filmów SF oraz ranking najlepszych filmów akcji.

Mamy też nowy TOP najciekawszych horrorów, jeśli lubisz ten gatunek kina, oraz zestawienie najciekawszych filmów przygodowych.

Mamy też ciekawe zestawienie najlepszych filmów wojennych oraz maniaKalny TOP najlepszych dramatów XXI wieku.

Masz ochotę zobaczyć dobry serial? Mamy kilka solidnych sugestii! Poszukiwania warto zacząć od naszego TOP-100 najlepszych seriali, a jeśli interesują Cię rodzime produkcje, od zestawienia najciekawszych i najlepszych polskich seriali.

Polecamy także sprawdzić naszą listę najlepszych miniseriali na jeden wieczór oraz (oczywiście) nasz aktualny TOP najlepszych seriali SF ostatnich lat.

Mamy też coś dla maniaKów streamingu spod szyldu Netflix. Jeśli interesuje Cię dłuższy format, koniecznie sprawdź naszą listę najlepszych filmów na Netflix. W poszukiwaniu czegoś krótszego zapraszamy do zestawienia najciekawszych seriali na Netflix.

Dla miłośników HBO Max mamy natomiast ranking najlepszych seriali na HBO Max.

Regularnie podrzucamy też informacje o tym, co warto oglądać w sieci, prowadząc nasze zawsze aktualne maniaKalne przeglądy nowości:

Marcepan

Najnowsze artykuły

Co oglądać w weekend? Oto najlepsze nowe filmy i seriale w tym tygodniu!

[indizar2:stronicowanie] [section:] Wybieramy najciekawsze nowe filmy i seriale VOD. Pod lupę bierzemy m.in. Netflix, HBO…

3 maja 2024

Ta funkcja Wi-Fi powinna być w Xbox od dawna! Podróże staną się łatwiejsze?

Połączenie z Wi-Fi w przypadku konsoli to podstawowa funkcja, która musi dobrze działać. Xbox jednak…

3 maja 2024

„Stamtąd” to ciekawy horror, który warto obejrzeć! Jaką ma fabułę?

"Stamtąd" to horror, którego fabuła dzieje się w niewielkim miasteczku. Premiera pierwszego sezonu miała miejsce…

3 maja 2024

Dlaczego ciągle wracamy do klasyków? Nowe gry mają wiele problemów

Gry towarzyszą mi od samego dzieciństwa. Po latach oczywiście mój gust jak i preferencje uległy…

3 maja 2024

Co oglądać w Netflix? Nowe filmy i seriale (maj 2024)

[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…

2 maja 2024

Słuchawki Bowers & Wilkins dla wymagających w świetnej cenie!

Sklep Top_Hi-Fi_Czewa na Allegro przygotował ofertę, dzięki której możecie nabyć słuchawki Bowers & Wilkins Px7…

2 maja 2024

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies