Dobry film na podstawie gry? Takie też się zdarzają! Oto 25 najlepszych tytułów

Gry wideo i filmy mają ten sam cel: zapewniać rozrywkę. Często zdarza się, że oba te światy się przenikają. Jakie są najlepsze filmy na podstawie gier? Poznajcie 25 naszych propozycji.

Filmy i gry wideo to dwa byty, których ścieżki w ostatnich latach się krzyżują. Nie ulega wątpliwości, że gry stają się coraz bardziej filmowe (np. The Last of Us 2 czy Ghost of Tsushima), co jednym się podoba, a innym nie. Prób przeniesienia gier wideo na srebrny ekran było sporo, ale tylko części z nich udało się nie ponieść spektakularnej porażki, dlatego wybraliśmy najlepsze filmy na podstawie gier.

ManiaKalny ranking najlepszych filmów na podstawie gier jest oczywiście subiektywny, więc nie każdy musi się z tym wyborem zgodzić, ale naszym zdaniem warto zobaczyć każdy tytuł z tej listy.

Dodam, że kolejność pozycji nie jest przypadkowa – filmy ułożyliśmy od najstarszego do najnowszego.

Przy okazji zachęcam do przeczytania wcześniejszych artykułów: zestawienia najlepszych filmów SF, listy najlepszych filmów na podstawie komiksów oraz TOP najlepszych filmów cyberpunkowych.

Tron (1982)

Tron

„Tron” Stevena Lisbergera to prawdziwa klasyka science-fiction. Produkcja rozpoczęła się w 1976 r., gdy Lisberger zafascynował się wczesną grą komputerową „Pong”. O czym jest sam film? Opowiada on historię hakera, który zostaje zdematerializowany i przeniesiony do wnętrza komputera. Tam musi stawić czoła programowi głównemu, który rozkazuje wszystkim jednostkom komputera. Film doczekał się kontynuacji – „Tron: Dziedzictwo”, stworzonej przez Josepha Kosinskiego w 2010 r.

Mortal Kombat (1995)

Mortal Kombat

Na liście najlepszych filmów na podstawie gier nie mogło zabraknąć kultowego „Mortal Kombat” Paula W.S. Andersona. Fabuła filmu to tylko pretekst do przedstawienia spektakularnych walk odbywających się przy akompaniamencie muzyki techno. Oto bowiem mamy tajemniczy starożytny turniej sztuk walk, w którym biorą udział mieszkańcy różnych światów.

Honoru Ziemi broni Johnny Cage, Sonia Blade i Liu Kang. „Mortal Kombat” z 1995 r. to jedna z najlepszych ekranizacji gier komputerowych w historii kina. Co warte podkreślenia – mimo upływu ponad 20 lat, film wciąż ogląda się bardzo przyjemnie (jak na kino rozrywkowe).

Wing Commander (1999)

Wing Commander

Być może nie wszyscy kojarzą film „Wing Commander” z 1999 r. wyreżyserowany przez Chrisa Robertsa. Warto go jednak zobaczyć, bo powstał na podstawie popularnej serii symulatorów kosmicznych z lat 90. ubiegłego wieku. Akcja filmu toczy się w 2454 r., kiedy to poznajemy trójkę młodych pilotów z elitarnego szwadronu międzygwiezdnego, który staje do walki z rasą kosmitów. Bez powodzenia ich misji, obcy dokonają inwazji na Ziemię. „Wing Commander”, w naszym kraju znany pod tytułem „Nieprzerwana akcja” to naprawdę kawał solidnego SF.

Lara Croft: Tomb Raider (2001)

Lara Croft: Tomb Raider

Zanim w buty Lary Croft weszła Alicia Vikander, była w nich już Angelina Jolie. „Lara Croft: Tom Raider” to klasyka kina przygodowego z początku XXI wieku. Historia jest znana wszystkim fanom gier, gdyż opowiada o przygodach Lary Croft, która musi rozwiązać zagadkę zaginionego ojca związaną z Trójkątem Światła: kluczem do innego czasu i przestrzeni. Lara musi odzyskać legendarny artefakt, zanim wpadnie on w ręce tajnego stowarzyszenia Illuminati, dążącego do przejęcia władzy nad wszechświatem.

Resident Evil (2002)

Resident Evil

W zestawieniu najlepszych filmów na podstawie gier kolejna produkcja Paula W.S. Andersona. „Resident Evil” z 2002 r. to przede wszystkim zjawiskowa Milla Jovovich, która idealnie pasuje do roli Alice znanej z serii popularnych gier komputerowych. Wydarzenia w filmie „Resident Evil” dzieją się miesiąc przed tymi, które stanowią fabułę pierwszej gr o tym samym tytule.

Akcja toczy się w niedalekiej przyszłości, w której światem rządzi Umbrella Corporation, gigantyczne konsorcjum, której produkty są niemal we wszystkich amerykańskich domach. Umbrella prowadzi także badania nad bronią biologiczną i – jak nietrudno się domyślić – na skutek sabotażu, zabójczy wirus wymyka się spod kontroli. Nie brakuje tu obdarzonego inteligencją komputera Red Queen, zombie i pięknych nóg Milli Jovovich.

Silent Hill (2006)

Silent Hill

Jeżeli lubisz się bać, na pewno znasz serię gier dziejących się w tajemniczym miasteczku Silent Hill. „Silent Hill” Christophere Gansa to jedna z najbardziej udanych adaptacji gier komputerowych. 12-letnia Sharon podczas lunatykowania tworzy przerażające rysunki i wykrzykuje nazwę miasteczka Silent Hill. Żadna terapia nie pomaga dziewczynce.

Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy przyrodnia matka Sharon zabiera ją do miasteczka Silent Hill. W trakcie drogi do celu dochodzi do wypadku. Kiedy Rose budzi się w uszkodzonym samochodzie, nie ma ani śladu Sharon. Fabuła jak z typowego horroru? Być może, ale ta historia naprawdę przeraża.

Hitman (2007)

Hitman

„Hitman” to seria gier o płatnym zabójcy łącząca w sobie elementy przygodowe, skradankowe i strzelankowe. Do tej pory powstały dwa filmy o przygodach Agenta 47 – zdania o nich są podzielone. „Hitmana” z 2015 r. (Aleksandra Bacha) uważam za jeden z najgorszych filmów na podstawie gier, natomiast „Hitmana” z 2007 r. Xaviera Gensa za jedną z najlepszych ekranizacji gier komputerowych.

Nie dlatego, że Timothy Olyphant pasuje do roli seryjnego zabójcy, nie tylko ze względu na urok Olgi Kurylenko, ale przede wszystkim dlatego, że historia przedstawiona w tym filmie ma sens (w kategoriach kina rozrywkowego). Jest tu kilka naprawdę świetnie zrealizowanych scen akcji, które każdy fan gier powinien zobaczyć.

Max Payne (2008)

Max Payne

„Max Payne” to adaptacja klasycznej gry wideo z Markiem Wahlbergiem w roli słynnego policjanta zmęczonego życiem. Choć film dzisiaj nieco już trąci myszką, w momencie premiery był prawdziwym hitem. Warto obejrzeć choćby dla Marka Wahlberga i zobaczyć, jak dobrze się zestarzał.

Max Payne to niezależny, niemający nic do stracenia policjant niezbyt przejmujący się regułami. Nastawiony na zemstę, jest zdecydowany i zrobi wszystko, by wytropić odpowiedzialnych za brutalny mord jego żony i córki. Obsesyjne śledztwo zabiera go w koszmarną podróż, gdzie mroczne fantazje mieszają się z rzeczywistością. Wraz ze zgłębianiem tajemnic, Max zostaje zmuszony do walki z wrogami spoza tego świata. Na domiar złego niespodziewana zdrada prowadzi go na samą krawędź obłędu.

Książę Persji: Piaski czasu (2010)

Książę Persji: Piaski czasu

W zestawieniu najlepszych filmów na podstawie gier komputerowych nie mogło zabraknąć „Księcia Persji” Mike’a Newella z 2010 r. Film to świetne kino rozrywkowe dla całej rodziny. Jest dobrze zrealizowany i zagrany (niezły Jake Gyllenhaal, piękna Gemma Arterton i zawsze elegancki Ben Kingsley).

O fabule filmu nie ma co się za dużo rozpisywać. Akcja dzieje się w IX-wiecznej Persji. Głównym bohaterem jest książę Dastan, który musi ocalić magiczny sztylet, który pozwala odwrócić bieg rzeczywistości. Idealne kino na sobotni wieczór.

Battleship: Bitwa o Ziemię (2012)

Battleship: Bitwa o Ziemię

Ciekawe kto w tym momencie stwierdzi, że postradałem rozum? W zestawieniu najlepszych filmów na podstawie gier umieściłem film Petera Berga z 2012 r. „Battleship: Bitwa o Ziemię”. Powszechnie krytykowany i uważany za gniot, mnie się podobał. Przypadła mi do gustu estetyka filmu, z flarami, szerokimi kadrami i dynamicznymi ujęciami. „Battleship” to bardzo luźna ekranizacja popularnej gry w statki.

Nie ma powodu, by zdradzać niuanse fabularne, wystarczy, że napiszę tylko, że to kolejna wersja niekończącej się bitwy „ludzie vs. kosmici”. W „Battleship” walka o Ziemię odbywa się na morzu, w powietrzu i na lądzie. Dostaniemy tu trochę dobrego humoru, ładne dziewczyny (Rihanna i Brooklyn Decker) i dużo efektów specjalnych.

Need for Speed (2014)

Need for Speed

Jeżeli lubisz serię „Szybkich i wściekłych”, film „Need for Speed” na podstawie popularnych gier wyścigowych, także przypadnie ci do gustu. Zrealizowana z rozmachem historia pewnego nielegalnego wyścigu samochodowego to tort pełen sprzeczności. Film Scotta Waugha ma idiotyczną fabułę, jest pełen słabego aktorstwa (poza Michaelem Keatonem), ale sceny wyścigów po prostu zapierają dech w piersi. Odważę się wręcz stwierdzić, że są lepsze i wyglądają naturalniej niż we wspomnianych „Szybkich i wściekłych”.

„Need for Speed” to klasyka gier komputerowych. W wersji filmowej nie ma się czego wstydzić. Kolejne porządne kino rozrywkowe w tym zestawieniu. Aha, nie oglądaj tego filmu, jeżeli serce ci pęka podczas scen niszczenia supersportowych samochodów. Tu jest tego sporo.

Piksele (2015)

Piksele

Możecie się zastanawiać, co film tak słabo oceniany przez krytyków jak „Piksele” robi w tym zestawieniu, ale wbrew pozorom… nie jest taki zły. Zabierając się do seansu 7 lat temu, spodziewałem się totalnej kaszany, a podczas 1,5-godzinnego nie było tak źle. Ot prosta rozrywka polana sosem (zbyt) głupkowatych żartów, ale z kilkoma fajnymi scenami (serio).

Ale o czym właściwie są „Piksele”? Obcy źle interpretują kanały z klasycznymi grami wideo, traktują je jako wypowiedzenie wojny i atakują Ziemię. Z cyberprzestrzeni wyłaniają się kultowi bohaterowie: Pac-Man, Donkey Kong, Galaga, Centipede i kosmici ze Space Invaders chcący zamienić świat w piksele.

Prezydent Will Cooper wzywa na pomoc swego przyjaciela z dzieciństwa, mistrza gier komputerowych z lat 80. Sam Brenner przewodzi zespołowi złożonemu z maniaków starych gier, który staje do walki – muszą pokonać obcych i ocalić planetę.

Warcraft: Początek (2016)

Warcraft: Początek

„Warcraft: Początek” to film Duncana Jonesa (tego samego od genialnego „Moon”) na podstawie prawdopodobnie jednej z najpopularniejszych serii gier wszech czasów. Film zbiera różne opinie – krytykom się nie podoba, ale fani gier są zadowoleni. Ja nie zaliczam się do żadnej z tych grup, choć we wszystkie gry z serii „Warcraft” miałem okazję grać.

Konflikt przedstawiony w grach jest wiernie odwzorowany w filmie, a orkowie na srebrnym ekranie prezentują się naprawdę dobrze. Fabuły nie będę opisywał, bo zapewne i tak wiesz, o co chodzi. Film jest przyzwoicie zagrany, efekty specjalne wyważone, a intryga mądrze poprowadzona. Po wyjściu z kina miałem nieodpartą potrzebę zobaczenia kolejnych części (które pewnie powstaną).

Assassin’s Creed (2016)

Assassin’s Creed

Ekranizacja serii bijących rekordy popularności gier komputerowych. Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch może przeżywać przygody swego przodka, Aguilara z Hiszpanii okresu wielkiej inkwizycji. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów.

Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie. Warto obejrzeć choćby dla jak zwykle eleganckiego Michaela Fassbendera, który do roli asasyna pasuje idealnie.

Tomb Raider (2018)

Tomb Raider

Lara Croft to niepokorna córka ekscentrycznego podróżnika, który zniknął, gdy dziewczyna miała kilkanaście lat. Teraz, jako 21-letnia kobieta, podąża własną ścieżką, odmawiając spełnienia woli ojca, który chciał dla niej spokojnego życia. Zostawia wszystko za sobą i udaje się w ostatnie znane miejsce jego pobytu.

Poszukując śladów, musi odnaleźć osławiony grobowiec na mitycznej wyspie u wybrzeży Japonii. Jeśli nie przezwycięży własnych lęków, może nie przeżyć niezwykle niebezpiecznej wyprawy. Film warto obejrzeć choćby dla uroczej Alicii Vikander, która bardzo się stara idealnie wcielić w rolę Lary Croft.

Rampage. Dzika furia (2018)

Rampage. Dzika furia

„Rampage. Dzika furia” to film na podstawie gry „Rampage” z końca lat 80. ubiegłego wieku. Film z Dwaynem Johnsonem i Naomie Harris nie jest arcydziełem, ale zapewnia mnóstwo nieskrępowanej rozrywki. Prymatolog Davis opiekuje się nadzwyczaj inteligentnym gorylem o imieniu George. Gdy genetyczny eksperyment kończy się katastrofą, George i inne zwierzęta ulegają mutacji i przeistaczają się w potwory. Davis próbuje powstrzymać globalny kataklizm i uratować stworzenie, które kiedyś było jego przyjacielem.

Pokémon Detektyw Pikachu (2019)

Pokémon Detektyw Pikachu

Jeżeli lubisz Pokemony, musisz zobaczyć ten film, bo jest naprawdę znakomity.Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie.

Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City – rozległej, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie.

Sonic. Szybki jak błyskawica (2020)

Sonic. Szybki jak błyskawica

„Sonic. Szybki jak błyskawica” to aktorska komedia przygodowa, oparta na przebojowej grze wideo, której akcja skupia się na pewnym siebie, nieco bezczelnym niebieskim jeżu. Na ekranie zobaczymy (głównie złe) przygody Sonika z całym skomplikowaniem życia na Ziemi, które właśnie zaczyna wieść u boku swego nowo poznanego przyjaciela – człowieka – Toma Wachowskiego. Sonic i Tom łączą siły, by powstrzymać działania dr. Robotnika, który pragnie schwytać jeża i użyć jego niezwykłych mocy, by przejąć kontrolę nad światem.

Monster Hunter (2020)

Monster Hunter

Nie czarujmy się – „Monster Hunter” Paula W.S. Andersona to kino klasy „B”. Sama historia przedstawiona jest naiwna i mocno naciągana, ale Milla Jovovich jak zawsze w formie.

Za naszym światem istnieje inny – pełen niebezpiecznych i potężnych potworów, którym rządzą one z przerażającą brutalnością. Gdy niespodziewana burza piaskowa przenosi kapitan Artemis z oddziałem do nowego świata, żołnierze są zszokowani, odkrywając, że wrogie i nieznane środowisko zamieszkane jest przez ogromne i przerażające potwory odporne na konwencjonalną broń. Desperacko walcząc o przetrwanie, oddział napotyka tajemniczego Huntera, którego niezwykłe umiejętności pozwalają mu być o krok przed potworami.

Mortal Kombat (2021)

Mortal Kombat

Nowa wersja „Mortal Kombat” musiała się znaleźć na liście, choćby za same sceny walki z wysmakowanymi elementami gore. Protagonista Cole Young jest nowym dodatkiem do uniwersum Mortal Kombat, ale w filmie zobaczymy także takich ulubieńców fanów, jak Sub Zero czy Sonya Blade. Nie ukrywajmy, dialogi są tu nieco toporne, ale chyba nikt nie spodziewał się wersetów rodem z Szekspira. Idealna propozycja na odstresowanie w jesienny wieczór.

Wilkołaki są wśród nas (2021)

Wilkołaki są wśród nas

Akcja filmu „Wilkołaki są wśród nas” toczy się w małym miasteczku położonym z dala od hałaśliwych metropolii. Mieszkańcy znają swych sąsiadów od dziada pradziada i szczęśliwie wiodą spokojne, niczym niezmącone życie. Nie powinno też nikogo zdziwić, że w takim miejscu utrzymanie tajemnic jest prawie niemożliwe.

Pewnego dnia potężna śnieżyca odcina od świata owe małe amerykańskie miasteczko. W tym czasie okazuje się, że niezidentyfikowane stworzenie rozpoczęło właśnie polowanie. Mieszkańcy są pewni, że mają do czynienia z prawdziwym wilkołakiem. Forester Finn wraz z listonoszem Cecily, zamierzają wytropić bestię i uratować tutejszą społeczność.

Uncharted (2022)

Uncharted

Film, który w normalnych okolicznościach nie znalazłby się w tym rankingu, bo jest wtórny do bólu i po prostu nudny, ale są pewne okoliczności łagodzące. Warto obejrzeć ekranizację „Uncharted” dla Toma Hollanda i Marka Wahlberga, który tworzą świetny duet na ekranie. Kilka scen jest tu niezłych, choć zdecydowanie za dużo CGI, a za mało gry aktorskiej. No i jest piękna Sophia Ali, za którą mocno trzymamy kciuki w Hollywood.

Historia? To tylko tło. Młody Nathan Drake okrada klientów ekskluzywnego lokalu, w którym pracuje jako barman. Ale na nieustraszonego bohatera czeka znacznie ambitniejsze wyzwanie – i znacznie większa fortuna. Obieżyświat Victor „Sully” Sullivan proponuje mu udział w poszukiwaniu skarbu Magellana, który pozostaje zaginiony od 500 lat.

Gran Turismo (2023)

Gran Turismo

„Gran Turismo” Neilla Blomkampa jest nie tylko jedną z najlepszych adaptacji gier wideo ostatnich lat, ale także świetny film o wyścigach samochodowych. Co więcej, pokazuje, w jak ciekawą fabułę można obudować temat związany z kultową grą PlayStation.

„Gran Turismo” to film oparty na prawdziwej historii nastoletniego Janna Mardenborougha. Całe swoje życie poświęca grom wideo, a „Gran Turismo” jest jego wielką pasją. Takie podejście rozczarowuje jego ojca, który chce, by syn wziął się za prawdziwą pracę. Tymczasem dyrektor marketingowy Nissana chce dać graczom „Gra Turismo” szansę startu w prawdziwych wyścigach, więc organizuje konkurs i tworzy Akademię GT. Zatrudnia niegdyś genialnego kierowcę wyścigowego, a obecnie mechanika Jacka. Jann staje przed szansą na spełnienie swojego marzenia.

Super Mario Bros. Film (2023)

Super Mario Bros. Film

„Super Mario Bros. Film” to jeden z najfajniejszych filmów animowanych ostatnich lat i przednia zabawa dla całej rodziny. Jest bardzo przystępny, więc nawet osoby, które jakimś cudem nie znają najsłynniejszego hydraulika świata, znajdą tu coś dla siebie. Jeżeli możecie, to oglądajcie w oryginalnej wersji językowej.

Bracia hydraulicy – Mario i Luigi – próbując uratować dzielnicę w której mieszkają, przypadkowo przenoszą się do różnych światów. Mario trafia do tajemnicznego Grzybowego Królestwa, w którym poznaje Księżniczkę Peach. Zawiązuje z nią przymierze, by pomóc jej obronić Królestwo przed złowrogim Bowserem oraz odbić swojego brata.

Tetris (2023)

Tetris

Kto z nas nigdy nie grał w Tetrisa? Ta kultowa gra dla młodych i nieco starszych miłośników „spadających klocków” jest znana na każdej szerokości geograficznej. Jest idealnym sposobom na „zabicie czasu” i nic dziwnego, że ktoś w końcu wpadł na pomysł, by opowiedzieć historię przyświecającą powstaniu Tetrisa.

Film „Tetris” Jona S. Baird jest dość powolny i momentami grubymi nićmi szyty, ale całościowo to bardzo zgrabna historia Henka Rogersa (świetny Taron Egerton), który w 1988 r. odkrył „spadające klocki”. Gdy Henk próbuje zaprezentować swoją grę na świecie, zderza się z niebezpiecznymi kłamstwami i korupcją po drugiej stronie żelaznej kurtyny. Dla miłośników gier komputerowych, ten film to pozycja obowiązkowa, choć z zupełnie innych powodów niż np. taki „Mortal Kombat”.

To również warto przeczytać!

Mam nadzieję, że spodobał Ci się nasz wybór najlepszych filmów na podstawie gier. Zachęcam również do lektury innych wpisów na serwisach grupy techManiaK.pl.

Jeśli szukasz fajnego filmu, koniecznie zerknij na maniaKalne zestawienie najlepszych filmów SF oraz najnowszą listę najlepszych filmów na podstawie komiksów.

Warto też sprawdzić nasz TOP najlepszych filmów cyberpunkowych oraz ranking najlepszych filmów akcji.

Mamy też nowy ranking najlepszych dramatów, jeśli lubisz ten gatunek kina oraz zestawienie TOP najciekawszych horrorów.

Dla miłośników kina familijnego przygotowaliśmy zbiór najlepszych bajek i filmów dla dzieci, a dla osób szukających lżejszej rozrywki – ranking najlepszych komedii.

Masz ochotę zobaczyć dobry serial? Mamy kilka solidnych sugestii! Poszukiwania warto zacząć od naszego TOP-100 najlepszych seriali, polecamy także sprawdzić listę najlepszych miniseriali na jeden wieczór oraz nasz najnowszy TOP najlepszych seriali SF.

Mamy też coś dla maniaKów streamingu. Koniecznie sprawdź naszą listę najciekawszych filmów na Netflix oraz zestawienie najlepszych seriali na Netflix (jest w czym wybierać). Dla miłośników HBO Max mamy natomiast ranking najlepszych seriali na HBO Max.

Regularnie podrzucamy też informacje o tym, co warto oglądać w sieci, prowadząc nasze zawsze aktualne maniaKalne przeglądy nowości:

Marcepan

Najnowsze artykuły

Najlepsze filmy i seriale animowane dla dorosłych. Tych „bajek” dzieciom nie pokazuj

Myślisz, że animacje są tylko dla dzieci? Mylisz się. Jest wiele takich tytułów stworzonych z…

28 kwietnia 2024

Najnowszy LG OLED C4 taniej aż o 7000 zł! Mistrzowska cena

Znaleźliśmy ofertę, dzięki której najnowszy telewizor LG OLED C4 o przekątnej 77 cali może być…

28 kwietnia 2024

HBO z nowym filmem. W roli głównej John Malkovich!

Na platformie HBO Max zadebiutował niedawno film z Johnem Malkovichem w roli głównej. Czy warto…

27 kwietnia 2024

Granie w 4K nie musi być drogie: Xbox Series X w świetnej ofercie!

Chcesz wejść do świata gamingu niedużym kosztem, albo szukasz idealnego pomysłu na prezent? Xbox Series…

27 kwietnia 2024

Netflix anulował plany dwóch spin-offów. Tym ruchem zrobił subskrybentom przysługę

Netflix anulował dwa spin-offy "Wiedźmina". Niesławna adaptacja skończy się na piątym sezonie, a fani uniwersum…

27 kwietnia 2024

Znakomity LG OLED w świetnej ofercie RTV Euro AGD!

Sklep RTV Euro AGD przygotował ofertę, w ramach której kupisz telewizor LG OLED 55C32LA w…

27 kwietnia 2024

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies