Mówisz Apple TV+? Myślisz: świetne seriale! Nie oznacza to jednak, że nie znajdziesz tu dobrych filmów pełnometrażowych, których próżno szukać w innych serwisach VoD. Dla wszystkich chętnych, mamy gotową ściągę – oto najlepsze filmy oryginalne z Apple TV+.
Apple TV+ to serwis streamingowy, który przed wszystkim stawia na jakość produkowanych seriali – wiele z nich jest naprawdę wysoko ocenianych i wyjątkowo oryginalnych. Różnorodność jest spora i każdy powinien znaleźć coś dla siebie – sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych seriali z Apple TV+.
Ale przecież nie zawsze chcemy angażować się w długą, wielowątkową historię, czasami po prostu chcemy przyjemnie spędzić 2 godziny przy dobrym kinie. I w takich sytuacjach wizyta na Apple TV+ będzie dobrym pomysłem. Co dokładnie obejrzeć? Mamy dla Was konkretne wskazówki.
Samotne wilki
„Samotne wilki” nie są co prawda najlepszym filmem w tym zestawieniu, ale jednym z nielicznych, w których można oglądać razem Brada Pitta i George’a Clooneya. Film jest nierówny, ale zawsze, gdy na ekranie jest ktoś z tej dwójki, nie brakuje emocji. Zwłaszcza, że za kamerą stoi Jon Watts.
Ścieżki dwóch „załatwiaczy” krzyżują się, gdy obaj zostają wezwani do zatuszowania błędu prominentnej nowojorskiej polityczki. Na jedną burzliwą noc muszą odłożyć na bok wzajemną niechęć – i swoje ego – aby dokończyć robotę.
Podżegacze
„Podżegacze”, podobnie jak „Samotne wilki”, nie są filmem idealnym, ale warto obejrzeć dla duetu aktorskiego: Matt Damon i Casey Affleck. Sam się zastanawiam, który z nich bardziej mi się podobał.
Jeżeli chodzi o film, to Doug Liman chyba nie mógł do końca się zdecydować, co chce właściwie nakręcić. Komedię kryminalną czy film „na poważnie”. Akcyjniaka czy dramat z drugim dnem?
Głównymi bohaterami są Rory i Cobby: zdesperowany ojciec, który „schrzanił sobie życie” i były skazaniec. Dostają „proste” zadanie: mają obrabować burmistrza z łapówek podczas imprezy w noc wyborów. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, a konsekwencje ciągną się za bohaterami przez cały film.
Napoleon
„Napoleon” to spektakularny, epicki dramat obrazujący burzliwą drogę na szczyt Napoleona Bonaparte, granego przez zdobywcę Oscara Joaquina Phoenixa. Wielkie widowisko Ridleya Scotta, które podzieliło widzów.
Film śledzi nieustępliwe dążenie Napoleona do władzy, przyglądając mu się z perspektywy uzależniającego, nieprzewidywalnego związku cesarza z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną. Tłem dla zaprezentowania wizjonerskich taktyk militarnych i politycznych Napoleona są jedne z najbardziej dynamicznych scen batalistycznych w historii kina. Na Apple TV+ jest też dostępna wersja reżyserska, która jest znacznie dłuższa.
Piękny taniec
Po zaginięciu siostry Jax i jej siostrzenica Roki muszą trzymać się razem. Desperacko próbując utrzymać resztki rodziny w komplecie, Jax i Roki łamią prawo i udają się w podróż na zjazd pow-wow w Oklahoma City. „Piękny taniec” to dramat o budowaniu matczynych relacji między ciocią a porzuconą przez matkę siostrzenicą, ze świetną rolą Lily Gladstone.
Na lodzie
„Na lodzie” to ekscytujący komediodramat w reżyserii Sofii Coppoli z brawurowymi rolami Rashidy Jones, Marlona Wayansa i przede wszystkim, wiecznie uwodzicielskiego Billa Murraya.
Kiedy Dean wraca z podróży służbowej do domu i zachowuje się dziwnie, żona Laura znajduje w jego walizce kobiecą kosmetyczkę. Mąż tłumaczy, że należy ona do wspólnika, ale nie uspokaja to kobiety, która zwiera się ojcu Feliksowi, znanemu w całym Nowym Jorku marszandowi i podstarzałemu playboyowi, który flirtuje z każdą napotkaną kobietą. Córka z ojcem ruszają tropem Deana, by odkryć prawdę o jego relacjach damsko-męskich.
Czas krwawego księżyca
„Czas krwawego księżyca”, czyli najnowszy film Martina Scorsese, jest według mnie bezsprzecznie najlepszym filmem 2023 roku. Wybitna rola Leonardo DiCaprio, zjawiskowa Lily Gladstone i jak zwykle konkretny Robert De Niro sprawiają, że ten 3,5-godzinny dramat ogląda się jak kryminał z krwi i kości.
Punkt wyjścia dla historii jest prosty. W latach 20. XX wieku, w zamieszkiwanej przez Osagów Oklahomie, zostaje odkryta ropa. Mordowani są kolejni członkowie plemienia – do czasu, aż agenci FBI przyjeżdżają rozwikłać tę zagadkę.
Chłopiec, kret, lis i koń
„Chłopiec, kret, lis i koń” to żywy dowód na to, że film krótkometrażowy czasami w pełniejszy sposób może opowiedzieć mądrą historię niż kilka razy dłuższy film.
Historia z bestsellerowej książki Charliego Mackesy’ego ożywa w przepięknej animacji od NoneMore i Bad Robot Productions. Obejrzyj tworzenie się nietypowej więzi pomiędzy czwórką przyjaciół, którzy wyruszają w podróż w poszukiwaniu domu.
Sekrety wilczej gromady
„Sekrety wilczej gromady” to jeden z najlepszych filmów animowanych ostatnich lat, choć skierowany do nieco starszych dzieci. Na pewno spodoba się także dorosłym, tym bardziej, że nie ma dostępnej wersji z lektorem (tylko napisy).
Opowiada historię młodej łowczyni, która wyrusza wraz z ojcem do Irlandii, by zapolować na ostatnią wilczą watahę. Wkrótce zaprzyjaźnia się jednak z ceniącą wolność dziewczynką z tajemniczego plemienia, którego członkowie podobno zamieniają się nocą w wilki.
Tetris
„Tetris” to film na podstawie prawdziwej historii amerykańskiego sprzedawcy gier wideo Henka Rogersa, który w 1988 roku odkrył Tetris. Gdy Henk próbuje zaprezentować swoją grę na świecie, zderza się z niebezpiecznymi kłamstwami i korupcją po drugiej stronie żelaznej kurtyny.
To kolejna dobra rola Taarona Egertona, która ma już w swoim portfolio takie filmy, jak „Rocketman”, „Kingsman” czy „Czarny ptak”. Mam nadzieję, że jego kariera nadal będzie się dobrze rozwijać.
Tragedia Makbeta
Denzel Washington i Frances McDormand w „Tragedii Makbeta” – odważnej i pełnej emocji adaptacji klasyki Szekspira przez Joela Coena. To opowieść o morderstwie, szaleństwie, ambicji i podszytej gniewem przebiegłości. To dobrze znana historia, ale w takim wydaniu jeszcze jej nie widzieliście.
Jako wielki fan dzieł Szekspira, nie mogłem przejść obok tego filmu obojętnie. Uważam, że to jedna z najlepszych adaptacji „Makbeta” i popis aktorski Denzela Washingtona. Bardzo teatralna, mroczna, a jednocześnie intymna – chwyta za serce, choć każdy finał tej historii zna.
Oszustwo
Film „Oszustwo” opowiada o perypetiach oszustów, którzy biorą sobie za cel nowojorskiego bogacza i jego syna.
Film eksploruje sekrety Nowego Jorku, od tych skrywanych w apartamentowcach Piątej Alei do tych z ciemnych zaułków Queens. Nic nie jest takie, jakie się wydaje – motywacje są brane pod lupę, a oczekiwania burzone.
Wyzwolenie
„Wyzwolenie” to film inspirowany wciągającą, prawdziwą historią mężczyzny, który dla rodziny i wolności zrobiłby wszystko.
Akcja rozgrywa się w 1863 r. Gdy Peter (świetny Will Smith), zniewolony mężczyzna, ryzykuje życie i ucieka, by wrócić do rodziny, wyrusza w niebezpieczną podróż pełną miłości i siły.
Palmer
„Palmer” Fishera Stevensa to jedna z najlepszych ról aktorskich Justina Timberlake’a. Jest w niej luz, a jednocześnie poważne podejście do tematu – idealne zrozumienie postaci.
Po 12 latach w więzieniu były gwiazdor licealnej drużyny futbolowej, Eddie Palmer, powraca do domu, by zacząć od nowa. Jednak gdy nawiązuje kontakt z chłopcem w trudnej sytuacji domowej, jego przeszłość rzuca cień na nowe życie rodzinne.
Most
W filmie „Most” zobaczymy Jennifer Lawrence w roli Lynsey, żołnierki próbującej ułożyć sobie życie po powrocie do Nowego Orleanu po traumatycznym wypadku. Gdy Lynsey spotyka miejscowego mechanika Jamesa, para zawiązuje niespodziewaną więź.
Misja Greyhound
W filmie „Misja Greyhound” Tom Hanks wciela się w postać kapitana Ernesta Krause. Misja, na którą został wysłany, to jego pierwsze zadanie jako kapitana.
Przez zdradzieckie wody Atlantyku, bez doświadczenia, przewodzi konwojowi alianckich statków z tysiącami żołnierzy na pokładach. Musi dotransportować żołnierzy na linie frontu II wojny światowej. Bez żadnego wsparcia powietrznego przez 5 długich dni kapitan i jego konwój muszą stawić czoła otaczającym ich nazistowskim U-botom.
CODA
Ruby, dziecko niesłyszących, jest jedyną słyszącą osobą w domu. Kiedy odkrywa zamiłowanie do śpiewania, musi wybrać między obowiązkami rodzinnymi a marzeniami.
Film „CODA” to wzruszająca historia i jednocześnie zdobywca trzech Oscarów w 2022 r., w tym tego najważniejszego – za najlepszy film.
Bankier
„Bankier” nie jest filmem o napadzie na bank, a przynajmniej nie w dosłownym znaczeniu, gdyż niejako dochodzi do „bankowej agresji”, która staje się punktem kulminacyjnym znacznie bardziej zawiłego planu. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy dwóch kreatywnych afroamerykańskich przedsiębiorców, Garrett i Joe, postanawia zaistnieć na rynku nieruchomości Miasta Aniołów.
Problem w tym, że są lata 50. XX wieku i systemowy rasizm jest zbyt dużą przeszkodą do pokonania. Dlatego panowie sprytnie ją omijają i wchodzą w układ z białym chłopakiem z klasy robotniczej, Mattem, którego uczą, jak zachowywać się, mówić i wyglądać jak bankier. Mając taką przykrywkę, Garrett i Joe przenikają do świata, który dotychczas był zarezerwowany wyłącznie dla jedynego prawidłowego koloru skóry.
Cherry. Niewinność utracona
„Cherry” to historia młodego studenta, który rzuca college i zaciąga się do wojska. Trafia do Iraku, poślubiwszy wcześniej Emily. Po powrocie z wojny z zespołem stresu pourazowego wkracza na drogę przestępstwa i narkotyków, z której nie łatwo wrócić.
„Cherry. Niewinność utracona” to bardzo nietypowa rola Toma Hollanda, który do tej pory kojarzył się głównie z silnym, ale dowcipnym Spider-Manem. Tu gra człowieka zniszczonego przez życie, takiego, który nie odnajduje się w otaczającej go rzeczywistości.
Łabędzi śpiew
Żyjący w niedalekiej przyszłości Cameron Turner dowiaduje się od lekarzy, że cierpi na śmiertelną chorobę. Aby oszczędzić żonie i synowi smutku, postanawia skorzystać z eksperymentalnej metody, która odmieni los całej rodziny.
„Łabędzi śpiew” to ciekawy film z nieoczywistym przekazem i świetną rolą Mahershali Aliego.
Flora i syn
Samotna matka Flora nie wie, co począć ze swoim zbuntowanym nastoletnim synem, Maxem. Jej wysiłki, by trzymać go z dala od kłopotów, prowadzą do zdezelowanej gitary akustycznej, wypalonego muzyka z Los Angeles i harmonii w tej zszarpanej dublińskiej rodzinie.
„Flora i syn” to bardzo przyzwoity komediodramat Johna Carneya z niezłą, ale nie atencyjną obsadą – mowa głównie o Eve Hewson, ale i Josephie Gordonie-Levicie.
Masz ochotę na coś innego? Warto sprawdzić nasz ranking najlepszych filmów z Netflix.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dodaj komentarz