Kategorie: TOP-10

Soundbar do telewizora – jaki model kupić i na co zwracać uwagę?

Dobry soundbar to podstawa każdego zestawu do oglądania filmów czy grania. Radzimy, na jakie parametry głośników warto zwrócić uwagę przed zakupem i jakie modele sprawdzić w pierwszej kolejności.

Choć telewizory stają się coraz bardziej SMART i zaskakują jakością obrazu i rozdzielczością, to w dziedzinie audio nie dokonał się żaden przełom i ciągle potrzebujemy dodatkowych urządzeń, by cieszyć się krystalicznym, przestrzennym i umiejącym uderzyć basem dźwiękiem. Na szczęście z pomocą przychodzi tutaj dobry soundbar.

Soundbar czy domowe kino?

Zanim przejdziemy do analizy funkcji i parametrów, jakimi powinien charakteryzować się dobry soundbar, poświęcimy chwilę, by przyjrzeć się temu, skąd właściwie wziął się pomysł na zastępowanie tradycyjnego kina domowego 2.1 czy 5.1 tymi niewielkimi urządzeniami.

Jeszcze do niedawna szczytem marzeń o dobrym kinie domowym był ważący 10 kg amplituner i zestaw kolumn wraz z niezbędnym okablowaniem. Instalacja takiego zestawu nie jest jednak prosta: złożenie, sensowne rozstawienie, wkomponowanie (w zazwyczaj nieduży) salon w typowym, polskim mieszkaniu w bloku i do tego ukrycie kabli, aby co chwila nie być oskarżanym o próbę zamachu na domowników, to nie lada wyzwanie. Na tym nie koniec – potrzeba jeszcze kogoś, kto dobrze podłączy i skonfiguruje cały zestaw. O tym, że rozstawione kolumny zazwyczaj prezentują się przytłaczająco, a ich moc nie jest wykorzystywana nawet w 1/3, bo sąsiedzi są zwykle mało wyrozumiali na potrzeby kinoManiaKa, nawet nie wspominam.

Wielokanałowe kino domowe / fot. Yamaha

Potężne zestawy wielokanałowego kina domowego mogą dobrze sprawdzać się w domach jednorodzinnych czy nowojorskich loftach, ale nie w standardowych, polskich salonach. Oczywiście był etap, w którym producenci starali się zminiaturyzować zestawy, stąd tuż przed pojawieniem się soundbarów mieliśmy prawdziwy wysyp groteskowo wąskich kolumn, które nie radziły sobie z dobrym reprodukowaniem dźwięku z prostej przyczyny – zamiast wprowadzać innowacje, próbowano grać nimi tak, jak tradycyjnymi kolumnami. Dopiero rewolucja w projektowaniu pozwoliła osiągnąć interesujący dźwięk przy robiącej wrażenie miniaturyzacji zestawu – i wtedy pojawił się soundbar.

Przestrzenny dźwięk i system Dolby Atmos

W uproszczeniu można powiedzieć, że w najlepszym z możliwych światów soundbar zapewniłby to samo, co tradycyjne kino domowe, ale bez plątaniny kabli, kolumn i kolumienek porozkładanych w różnych punktach pokoju i amplitunera, zajmującego nieraz tyle miejsca (i tyle ważącego!), co maszyna do pisania z początków XX wieku.

Właściwie dopiero od kilku lat można mówić o soundbarach, które walczą z sensownym kinem domowym 5.1 lub 7.1 – wiąże się to z upowszechnieniem systemu Dolby Atmos, który pozwolił na pozycjonowanie dźwięku w przestrzeni nie tylko za pomocą głośników umieszczonych w płaszczyźnie pomieszczenia, ale także wertykalnie – na suficie. To oczywiście efekt finalny, ponieważ na to, co dociera do uszu odbiorcy, ma wpływ ilość informacji zakodowanych już na etapie powstawania filmu. Dolby Atmos jako pierwszy system umożliwił precyzyjne odtworzenie intencji twórcy filmu: możemy rozpoznać, czy dany dźwięk jest bliże, czy dalej od nas, a poza tym dzięki kolumnom sufitowym określić jego wysokość.

Obecnie Dolby Atmos uświadczymy nie tylko w filmach, które odtwarzamy z płyt Blu-Ray, ale także w popularnych serwisach streamingowych, jak Netflix czy Amazon Prime Video.

Dolby Atmos iluzja dźwięku z góry / fot. Dolby

Prawdziwe możliwości przestrzennego dźwięku 3D w soundbarach pojawiły się wraz ze stosowaniem ekwiwalentu głośników sufitowych, którymi były głośniki promieniujące do góry pod optymalnym kątem. Dźwięk przez nie emitowany odbija się od sufitu i „udaje”, jakby jego źródłem rzeczywiście była przestrzeń nad naszą głową. Choć Dolby Atmos zaprezentowano po raz pierwszy w 2012 roku, to ten standard żniwo zaczyna zbierać dopiero teraz, kiedy został zaimplementowany także w zestawach audio z niższej półki.

Jaki powinien być dobry soundbar?

W założeniu soundbar, najlepiej z dodatkowym subwooferem, powinien zastąpić tradycyjny zestaw kina domowego, zdejmując z użytkownika podstawowy problem z prawidłowym rozmieszczeniem głośników. W wąskiej, zajmującej niewiele przestrzeni obudowie producent rozmieścił głośniki tak, by zapewniały iluzję dźwięku przestrzennego – warto pamiętać, że najtańsze rozwiązania oferują tylko dwa głośniki ukryte w listwie, natomiast sprzęty średniej klasy zwykle proponują nam do 10 głośników, nie mówiąc już o rozwiązaniach z wyższej klasy cenowej (projektory dźwięku), które mogą pochwalić się kilkudziesięcioma głośnikami.

YAMAHA YSP-2500 – pierwszy projektor dźwięku / fot. Yamaha

Podstawowe parametry, którymi powinien cechować się dobry soundbar, są takie same jak dla każdego sprzętu audio:

  • moc – zwykle im więcej, tym lepiej, ponieważ usłyszymy głośniejszy i bardziej potężny dźwięk; warto pamiętać, że producenci sumują moc poszczególnych głośników (stąd też pochodzą nieraz obłędne moce przekraczające 600 W);
  • pasmo przenoszenia – im szersze, tym lepiej; choć przeciętny ludzkie słuch charakteryzuje się określonym pasmem słyszalnych dźwięków (20-20 000 Hz), to szerszy zakres zwykle przekłada się na bardziej bogate brzmienie.

Jednak o specyfice dźwięku przestrzennego decydują nie tylko głośniki, ale także – czy raczej przede wszystkim – wbudowane dekodery i obsługiwane formaty audio:

  • Dolby Digital (z następcami Dolby Digital Plus i Dolby TrueHD) to standard obecny na nośnikach cyfrowych wysokiej jakości, którego historia zaczyna się w 1992 roku wraz premierą filmu „Powrót Batmana”. To sześciokanałowy format zapisu dźwięku: lewy i prawy przód, centralny, lewy i prawy tył oraz sub.
  • Dolby Pro Logic II – system z 2000 roku, poprawiający efekt dźwięku przestrzennego – zapis w sygnale stereo pełnej ścieżki 5.1;
  • DTS-HD i DTS HD Master Audio – standard w systemach multimedialnych HD: DTS HD MA to zapis bezstratny;
  • Dolby Atmos lub DTS:X – systemy odpowiadające za prawdziwie trójwymiarowy efekt dźwiękowy, o którym pisaliśmy akapit wyżej. To właśnie ten standard najbardziej powinien nas interesować.

Nie powinniśmy zapominać także o złączach, w jakie będzie wyposażony wybrany przez nas model – konstrukcja z jednym portem HDMI nie rokuje na przyszłość, podobnie jak standard Bluetooth bez wsparcia aptx. Dla wygody optymalnym wyborem będzie soundbar z Wi-Fi (łatwa konfiguracja i brak okablowania): wbrew pozorom nawet niedrogie rozwiązania oferują ten standard. Rekomendowana ilość wtyków to co najmniej: 1 HDMI ARC, 1 HDMI, optyczne – choć od przybytku głowa nie boli i im więcej złącz (w tym HDMI!), tym lepiej.

Odrębną kwestią jest wygląd zestawu – obecnie najpopularniejsze są cienkie, proste, minimalistyczne listwy, przeznaczone do podobnie smukłych telewizorów. W sklepach można również znaleźć bardziej wymyślne, zakrzywione modele, które niegdyś wpisywały się w trend designu odbiorników określanych mianem „curved” – te modele powoli jednak odchodzą do lamusa. Na szczęście ten dodatkowy parametr zdejmuje nam z barków zdecydowana większość sklepów internetowych poprzez możliwość filtrowania produktów typu „curved”.

Potrzebny Ci soundbar z wysokiej półki? Sprawdź Sony HTST5000

Sony HT-ST5000 / fot. Sony

Sony HTST5000 to 7.2-kanałowa listwa głośnikowa z technologią Dolby-Atmos, dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości oraz funkcją transmisji strumieniowej, która jest dostępna przy użyciu jednego przycisku. Na pokładzie urządzenia znajdziemy:

  • Hi-Res Audio, czyli dźwięk o wysokiej rozdzielczości w jakości lepszej niż na płycie CD;
  • 7.1.2-kanałowy dźwięk dzięki technologii S-Force PRO Front Surround, który imituje naturalne, trójwymiarowe pole akustyczne;
  • Dolby Atmos – technologia zapewniająca 360° dźwięk przestrzenny;
  • Głośniki koncentryczne – głośniki nisko- i wysokotonowy działające razem wewnątrz jednej jednostki, zapewniając dostosowany dźwięk w zakresie pełnej częstotliwości;
  • Głośniki z obsługą Dolby Atmos – odbijają dźwięk od sufitu w celu wydobycia dźwięków nad głową;
  • Złącza: 3 wejścia HDMI zgodne z HDCP 2.2, 1 wyjście HDMI ze zwrotnym kanałem audio, optyczne złącze SPDIF, analogowe wyjściu AUX i złącze USB;
  • Wzmacniacz cyfrowy S-Master HX – zmniejsza zniekształcenia i gwarantuje konkretne efekty dzięki brzmieniu o wysokiej częstotliwości (powyżej 40 kHz);
  • System DSEE HX – upscalowanie dźwięku do wysokiej rozdzielczości;
  • ClearAudio+, automatycznie dostosowuje ustawienia dźwięku do odtwarzanego materiału: gry, filmu lub muzyki;
  • LDAC  – dzięki trzykrotnie większej ilości przesyłanych danych zapewnia wyższą jakość odtwarzania bezprzewodowego muzyki poprzez Bluetooth;
  • Wbudowany Chromecast; Spotify Connect; Wireless Multi-room.

Niestety, sprzęt tej klasy jest po prostu kosztowny – zapłacimy za niego nawet powyżej 7 000 zł. jest tanio w porównywarce Ceneo do kupienia od 4.399 zł.

Dobry soundbar średniej klasy to Sony HT-ZF9

Sony HT-ZF9 na CES / fot. Sony

Sony HT-ZF9 to 3.1-kanałowa listwa głośnikowa z Wi-Fi  i systemem Dolby Atmos/DTS:X, charakteryzująca się m.in.:

  • technologią dźwięku przestrzennego, Vertical Surround Engine, który umożliwia słuchanie dźwięku w najnowocześniejszych formatach, jak Dolby Atmos i DTS:X;
  • Interpolacją do jakości 7.1.2ch – cyfrowe przetwarzanie sygnału przekształca każdy sygnał audio w dźwięk przestrzenny za jednym naciśnięciem przycisku na pilocie;
  • trybami: muzyka, kinowy, Game Studio, wiadomości, sport
  • systemem DSEE HX – upscalowanie dźwięku do wysokiej rozdzielczości;
  • Hi-Res Audio, czyli dźwięk o wysokiej rozdzielczości w jakości lepszej niż na płycie CD;

Jak widzimy, tańszy model różni się przede wszystkim ilością kanałów, posiada 1 wejście HDMI mniej i jest oczywiście o wiele słabszy pod względem mocy (niemal dwukrotnie). Jednak cieszy się on dobrymi opiniami zarówno wśród recenzentów, jak i osób, które go zakupiły i jest dobrym wyborem w kwocie około 3 ooo zł jest w porównywarkach Outlet od 2.398 zł (ma go tylko 1 sklep) (lepsza oferta) oraz w Sklepy zagraniczne. Można go kupić w cenie od 2.601 zł - na razie ma go tylko 1 sklep oraz w Ceneo. Jest tam dotępny w cenie od 4.590 zł dostępny w jednym sklepie. W sklepie RTV Euro AGD jest w cenie 999 zł, w sklepie OleOle.pl po 999 zł i w Media Markt - 2.997 zł.

Samsung HW-K450  – ciekawy soundbar za mniej niż 1000 zł

Samsung HW-K450 to kosztujący poniżej 1000 zł, nieźle grający (poza listwą w zestawie jest sub) i bardzo popularny model, stanowiący spójną całość z wieloma modelami TV Samsunga. W tej klasie cenowej trudno wymagać czegoś więcej niż standardowego zestawu 2.1 i taki właśnie otrzymujemy – łączna moc zestawu to 300W (4×40 W głośników + 140 W subwoofer). Zastosowane dekodery dźwięku to Dolby Digital i DTS Digital Surround, nie uświadczymy tu nowszych technologii. Jakość tego, co słyszymy mają poprawiać korektor oraz Surround Sound Expansion (system Samsunga, mający poprawiać głębię dźwięku).

Samsung HW-K450 . fot. Samsung

Ciekawostką jest możliwość dokupienia oddzielnie głośników bezprzewodowych, które umożliwią nam stworzenie prawdziwego dźwięku przestrzennego – jednak obecnie kupimy je przede wszystkim na aukcjach internetowych (koszt ok. 500 zł).

Model ten wyposażony jest w 1 wyjście i 1 wejście HDMI, 1 wejście optyczne i 1 USB – to podstawowe, choć wystarczające do codziennych zastosowań możliwości – tym bardziej, że na pokładzie znajdziemy też Bluetooth, dzięki któremu możemy sparować sprzęt z TV lub smartfonem. Niestety, Samsung na swojej stronie domowej nie podaje, którą wersję Bluetooth obsługuje soundbar, trudno więc powiedzieć, jakiej jakości muzyki możemy się spodziewać.

W kategorii sprzętów budżetowych Samsung HW-K450 jest jedną z bardziej interesujących propozycji, tym bardziej że zapłacimy za niego niespełna 850 zł jest tanio w i Sklepy zagraniczne do kupienia od 1.166 zł dostępny w jednym sklepie. W sklepie , a w sklepie Media Markt - 997 zł.

Magnat SBW 250 – niedrogi i nieźle wyposażony

W ramach uzupełnienia postanowiłem przedstawić jeszcze jeden soundbar, który nieco wykracza poza 1000 zł, ale jest naprawdę interesującym wyborem, do którego warto dopłacić, zwłaszcza jeśli zależy nam na połączeniu Bluetooth oraz wielu złączach.

Magnat SBW 250, bo o nim mowa, to przedstawiciel modelu produkowanego przez firmę, która o sprzęcie audio ma całkiem sporo do powiedzenia (rok założenia 1974). Zasadnicza różnica w stosunku do omawianego nieco wyżej Samsunga, która pojawia się już na samym wstępie naszej przygody ze specyfikacją SBW 250, jest fakt, że Magnat obsługuje Bluetooth wraz z aptx, co gwarantuje muzykę porównywalną z jakością standardowej płyty CD. Wysoka jakość tego połączenia jest istotna nie tylko ze względu na możliwość słuchania piosenek puszczanych bezpośrednio ze smartfona czy komputera, ale przede wszystkim dlatego, że subwoofer właśnie tą drogą połączony jest z listwą.

Na pokładzie znajdziemy wejście HDMI Arc oraz 3 dodatkowe wejścia HDMI, zgodne z jakością UltraHD – obraz dostępnych złącz uzupełniają wejście optyczne i gniazdo słuchawkowe (niestety to drugie nie jest standardem nawet w droższych konstrukcjach).

Magnat SBW 250 / fot. Magnat

O jakość muzyki dba dwudrożny system z dwoma 25-mm tweeterami oraz czterema 90-mm głośnikami niskotonowymi, które w parze z 200-mm, bezprzewodowym subwooferem zapewnią dynamiczne brzmienie basów. Moc urządzenia łącznie wynosi 360 W (200 W sub + 4×40 W listwa).

W cenie 1100 zł Magnat SBW 250 to naprawdę interesujący wybór.  jest tanio w porównywarkach: , w Ceneo do kupienia od 1.899 zł tylko w jednym sklepie.

Oczywiście na rynku znajdziemy sporo innych, interesujących modeli (zwłaszcza Yamahy), które są bardzo dobrymi wyborami w podobnej kwocie – jednak dobrze grające soundbary w różnych cenach zasługują na odrębny wpis, a tu przywołane są jedynie ilustracyjnie, jako przykłady solidnych urządzeń, które mogą być wzorami przy naszych poszukiwaniach.

W ramach zakończenia podkreślę, że tanie soundbary nie zapewnią dobrej imitacji dźwięku przestrzennego nie tylko ze względu na braki obsługiwanych systemów audio, ale także na słabą konstrukcję pod względem inżynierii dźwięku oraz mizerne komponenty. To właśnie takie produkty w większości odpowiadają za opinie o soundbarach jako namiastce kina domowego.

Niestety, dobrze grający sprzęt tego rodzaju jest po prostu kosztowny – jeśli chcesz wydać maksymalnie kilkaset złotych, zamiast soundbara zastanów się nad zakupem niewielkiego (oczywiście używanego) kina domowego.

To również warto przeczytać!

Poradnik o tym, jaki soundbar warto teraz kupić, to nie jedyny artykuł, który warto u nas przeczytać. Zachęcam również do lektury innych wpisów na serwisach grupy techManiaK.pl.


Grzegorz Szczypa

Komentarze

  • Tradycyjne ''kina domowe'' - tz. kolumnowe odchodzą w zapomnienie. Kable... itp. Przyszedł czas na Soundbary, i to nie ,,liche'' bo np. SONY umie w (soundbary) ;-) HT-ZF9 jest mega kozak! kto ma, ten wie.

  • Czytam, czytam i niedowierzam... Rozumiem, że technika idzie do przodu, ale prawa fizyki się nie zmieniają... Kolumny nie są duże dlatego, że ktoś chciał zużyć więcej materiału... Amplituner czy wzmacniacz nie waży 10kg dlatego, że ktoś ukrył w nim cegłę... Coś za tym stoi... Jak widzę te wszystkie marketingowe bzdury w których dźwiek odbija się od sufiu i idealnie trafia w słuchacza, to nie mogę ze śmiechu. Czy w każdym domu na całym świecie kanapa jest w identycznej odległości od TV? A może sounbar sprawdza gdzie siedzi słuchacz i w magiczny sposób zmienia prawa fizyki za każdym razem? Z jednej strony autor teksu śmieje się z cieniutkich głośników:
    ,,tuż przed pojawieniem się soundbarów mieliśmy prawdziwy wysyp groteskowo wąskich kolumn, które nie radziły sobie z dobrym reprodukowaniem dźwięku"
    a z drugiej strony próbuje powiedzieć, że teraz w takim cieńkim głośniku znajduje się to samo co w 5 głośnikach i 10kg wzmacniaczu...
    Napiszę krótko i na temat. Masz kilkaset złoty? Odpuść sobie sounbara, niektóre TV mają lepszy dźwięk w standardzie, przepaści zazwyczaj nie będzie. Masz 1000 czy 2000 zł? Zainwestuj w sounbara, różnica między głośnkami z TV będzie bardzo duża a za tą cenę nic lepszego nie kupisz...
    Masz 2000, 3000 zł lub więcej? Za tą cenę masz amplituner i kolumny które dzieli przepaść jakościowa od każdego soundbara, nawet tak za 5000 czy 10 000. Mówię tutaj o kolumnach stereo. Taki zestwa wcale nie musi być gigantyczny, ale pozwoli chociażby na sensowne rozstawienie kolumn, a nie w jak w sounbarze, kilkadziesiąt cm od siebie. W sounbarze to nawet stereo dobrego nie ma, nie mówiąc już dźwięku przestrzennym... Ale co tam, papier wszystko przyjmie. Zaraz napiszą o brzęczyk w telefonie zastąpi kino domowe.... Jeśli chodzi o typowe kina 5.1, 7.1 to faktycznie w 90% przypadków szkoda na to kasy, w małych mieszkaniach czy pokojach akustyka jest taka, że jakość dźwięu jest tragiczna, a końcowy efekt gorszy niż średniej klasy sprzęt stereo.

    • Rozumiem Twoje argumenty w sporej części, bo sam jestem tradycjonalistą i wiem, że wzmak waży, bo trafo itp, kolumny muszą mieć solidne zwrotnice i magnesy w głośnikach a najlepiej być zamknięte w obudowach z drewnianych płyt, radochę daje słuchanie muzyki z dobrego stereo, a nie kina przestrzennego.
      W zasadzie Twoja wypowiedź w całkiem obszernym fragmencie, który przytoczę:

      "Napiszę krótko i na temat. Masz kilkaset złoty? Odpuść sobie sounbara, niektóre TV mają lepszy dźwięk w standardzie, przepaści zazwyczaj nie będzie. Masz 1000 czy 2000 zł? Zainwestuj w sounbara, różnica między głośnkami z TV będzie bardzo duża a za tą cenę nic lepszego nie kupisz…
      Masz 2000, 3000 zł lub więcej? Za tą cenę masz amplituner i kolumny które dzieli przepaść jakościowa od każdego soundbara, nawet tak za 5000 czy 10 000. Mówię tutaj o kolumnach stereo. Taki zestwa wcale nie musi być gigantyczny, ale pozwoli chociażby na sensowne rozstawienie kolumn, a nie w jak w sounbarze, kilkadziesiąt cm od siebie."

      pokrywa się z duchem tego, co sam napisałem.

      Zauważ przynajmniej dwa ostatnie akapity mojego tekstu.

      Natomiast co do Twojego zarzutu, który brzmi "A może sounbar sprawdza gdzie siedzi słuchacz i w magiczny sposób zmienia prawa fizyki za każdym razem?" to trafiłeś w sedno - każdy sensowny sprzęt tego typu ma kalibrację dźwięku do pomieszczenia, w którym został ustawiony (choćby IntelliBeam Yamahy czy ADAPTiQ Bose).

      Jeszcze słówko w temacie wąskich kolumn, z których żartujemy - mniej więcej dekadę temu dorabiałem w jednym z elektromarketów i dobrze pamiętam, jak rachityczne i niemal puste w środku były ówczesne kolumny Samsunga czy LG, wykończone w modnym "piano black". Sprawdź proszę, ile waży któryś z polecanych przeze mnie soundbarów.

      Wydaje mi się, że w pryncypiach się zgadzamy, tylko wymagało by to od Ciebie bardziej obiektywnej lektury ;)

      • Trochę czasu mi to zajęło, ale odrobiłem ,,zadanie domowe".
        ,,Jeszcze słówko w temacie wąskich kolumn, z których żartujemy – mniej więcej dekadę temu dorabiałem w jednym z elektromarketów i dobrze pamiętam, jak rachityczne i niemal puste w środku były ówczesne kolumny Samsunga czy LG, wykończone w modnym „piano black”. Sprawdź proszę, ile waży któryś z polecanych przeze mnie soundbarów."
        Nie ukrywam, sam byłem kiedyś naiwnym klientem który, w jednym z elektromarketów kupił taki zestaw... Naczytałem się ulotek i moje zdziwienie po podłączeniu całości było ogromne. Zestaw renomowanej firmy to była tragedia, kolokwialnie mówiąc ,,syf". Tak, masz rację, obecne soundbar potrafi ważyć więcej niż kiedyś komplet głośników... Absolutnie nie neguję rozwoju techniki, ale jak napisałem fizyki nie da się oszukać.... Ostatnio firma na ,,s" mocno się promuje, więc udałem się do kilku sklepów na odsłuch i powiem tak - dramat. Ocena jakości dźwięku może być jedna - plastik, tandetny plastik i nie ma znaczenia czy soundbar kosztuje 2 czy 3 tysiące. Chciałbym wyjaśnić jedną kwestię, absolutnie nie jestem audiofilem. Daleki jestem od bajek, że jak nie zastawisz mieszkania żeby wziąć kredyt na kable,a o głośnikach nie wspomnę, to dźwięku nie usłyszysz... Teraz, jeszcze bardziej, z pełną stanowczością piszę, że soundbary to naciąganie ludzi i tyle. Sposób na szybką kasę i nic więcej. Porównanie nawet do prostego, tradycyjnego zestawu stereo jest nieuczciwe wobec klientów. Soundbary nie grają dobrze, co najwyżej głośno... Jeśli dla kogoś łomot z subwoofera to jedyne kryterium oceny, to soundbar jest dla niego. Wszystkim innym zalecam ostrożność.

Najnowsze artykuły

HBO z nowym filmem. W roli głównej John Malkovich!

Na platformie HBO Max zadebiutował niedawno film z Johnem Malkovichem w roli głównej. Czy warto…

27 kwietnia 2024

Granie w 4K nie musi być drogie: Xbox Series X w świetnej ofercie!

Chcesz wejść do świata gamingu niedużym kosztem, albo szukasz idealnego pomysłu na prezent? Xbox Series…

27 kwietnia 2024

Netflix anulował plany dwóch spin-offów. Tym ruchem zrobił subskrybentom przysługę

Netflix anulował dwa spin-offy "Wiedźmina". Niesławna adaptacja skończy się na piątym sezonie, a fani uniwersum…

27 kwietnia 2024

Znakomity LG OLED w świetnej ofercie RTV Euro AGD!

Sklep RTV Euro AGD przygotował ofertę, w ramach której kupisz telewizor LG OLED 55C32LA w…

27 kwietnia 2024

Polski twórca absolutnego hitu Steam zainspirowany memem? To symbol o nietuzinkowej wadze

"Manor Lords: Sukces jednego dewelopera i tajemnica 'Slavic Magic'. Skąd wzięła się nazwa studia twórcy…

27 kwietnia 2024

Polski megahit już dostępny na SkyShowtime! To świetny pomysł na weekend

Do katalogu SkyShowtime dodany został polski film, który nie tylko cieszy się bardzo mocną obsadą,…

27 kwietnia 2024

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies