Philips 58PFL9956H/12 – recenzja, opinia i galeria

Telewizory Philips cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się jednemu z nich bliżej. Recenzja 58PFL9956H/12 pozwoli nam poznać odpowiedzi na pytania czy zakup tego odbiornika to opłacalna inwestycja w aspekcie ceny, ale także jakości obrazu. Warto wiedzieć, że to pierwszy na świecie Smart TV z ekranem o proporcjach kinowych.

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Philips 58PFL9956H/12

od: 12.690 zł »

Specyfikacja

  • Ekran: 58 cali / 147 cm, panoramiczny 21:9;
  • Rozdzielczość: Full HD, 2560 x 1080;
  • Technologia odświeżania: 1200 Hz Perfect Motion Rate;
  • Tuner: DVB-T (MPEG-4) – cyfrowy naziemny, DVB-C – cyfrowy kablowy, DVB-S – cyfrowy satelitarny, analogowy;
  • Kontrast dynamiczny: 10000000 :1;
  • Jasność ekranu: 500 cd/m2;
  • Czas reakcji matrycy: 0,5 ms;
  • Funkcje poprawiające jakość obrazu: Bright Pro, Full HD LED Pro, Ambilight Spectra 3, Perfect Pixel HD Engine, Perfect Colors, Perfect Natural Motion, Perfect Contrast , Active Control;
  • System dźwięku przestrzennego: Incredible Surround;
  • Funkcje dodatkowe dźwięku: Invisible Sound, AVL, wbudowane 2 głośniki niskotonowe;
  • Moc głośników: 2 x 20 W;
  • Smart TV: tak;
  • WiFi: tak;
  • DLNA: tak;
  • Funkcje dodatkowe: zgodność z technologią 3D Max Philips, konwersja obrazu 2D na 3D, regulacja głębi efektu 3D, USB – zdjęcia, muzyka, film, EasyLink, Digital EPG, PVR – nagrywanie USB, Multiview;
  • Liczba złączy HDMI: 4;
  • Liczba złączy USB: 2;
  • Liczba złączy EURO: 1;
  • Ethernet (LAN): tak;
  • Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.): 145,9 x 66,8 x 6,4 cm;
  • Waga bez podstawy: 26 kg.

Wygląd modelu

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Philips 58PFL9956H/12 od razu rzuca się w oczy, dzięki wyświetlaczowi, który znacznie różni się od konkurencyjnych modeli. Jednak ogromnych rozmiarów ekran o wielkości 58 to nie wszystko. Producent zadbał o to, by żadna inna firma nie posiadała w swojej ofercie tak atrakcyjnego wizualnie urządzenia.

Ultrapanoramiczny ekran 21:9 umożliwia wyświetlenie obrazu w prawdziwym formacie filmowym i idealnie nadaje się do korzystania ze świata rozrywki. Technologie Ambilight, 3D Max i Multiview oraz nagradzana jakość obrazu pozwalają cieszyć się różnymi treściami w tym samym czasie. – Philips

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Ultrapanoramiczny ekran znakomicie nadaje się do oglądania telewizji, a zwłaszcza hollywoodzkich superprodukcji. To idealny telewizor dla każdego kinomaniaka, który również ceni sobie nowoczesny design. Szkoda tylko, że ramka otaczająca 58 calowy wyświetlacz jest zbyt gruba. Wystarczy obejrzeć, jak wyglądają inne serie telewizorów od Philipsa. To jego jedyna wada, poza tym odbiornik wygląda bardzo interesująco.

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Podsumowując z daleka Philips 58PFL9956H/12 sprawia wrażenie eleganckiego odbiornika, niestety podchodząc bliżej grubość ramki może nieco zepsuć pierwsze wrażenie.

Jakość obrazu 2D oraz 3D

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Philips 58PFL9956H/12 ma doskonale radzić sobie z wyświetlaniem obrazu w każdych warunkach. W zasadzie duża w tym zasługa technologii odświeżania 1200 Hz Perfect Motion Rate, dzięki czemu ruch zawsze jest płynny. Telewizor LED został również wyposażony w ogromną ilość funkcji polepszających wyświetlane treści. Wszystkie mają za zadanie oferować najwyższą jakość. Niestety nie zawsze otrzymujemy idealny obraz.

Programy HD

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Programy telewizyjne w jakości HD robią oszałamiające wrażenie, jednak co, kiedy nie posiadamy takiego pakietu i do wyboru mamy oglądanie tylko zwykłych stacji TV? W tym przypadku może dojść do zjawiska utraty doskonałej jakości, co odzwierciedla się w pojawieniu się dużych pikseli. Dzieje się tak za każdym razem, kiedy sygnał jest zbyt słaby. Na to zjawisko zwrócił uwagę jeden z posiadaczy telewizora Philips.

Sygnał antenowy musi być dobrej jakości. Słaby sygnał uwydatnia duże piksele i oglądanie tv staje się denerwujące.

– Arcadiusmy – RTV Euro AGD

Konwersja obrazu z wersji 2D do 3D daje natychmiastowe efekty, a my możemy poznać bogactwo trójwymiarowego świata, jakbyśmy znajdowali się w kinie. Philips oferuje technologię 3D Max. Telewizory od LG posiadają funkcję regulacji głębi, dlatego tutaj także nie mogło jej zabraknąć.

Filmy na Blu-ray i DVD

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Teraz pora na obejrzenie kilku filmów z płyt DVD oraz Blu-ray. Po kilku godzinach spędzonych przed ekranem widać ogromną różnicę pomiędzy Philipsem 58PFL9956H/12, a konkurencyjnymi modelami. W niektórych przypadkach obraz jest znacznie lepszy, niż w najdroższych LED-ach Samsunga czy LG. Oznacza to, że im wyższa jakość nagranego materiału na nośnik (np. dvd), tym wyświetlane treści są bardziej wyraźne, a kolory żywe.

Oglądanie filmów z blu-ray czy dvd czy nawet sportu w jakości tv, to sama przyjemność. normalny tv w rozmiarze 16:9 nie ma w ogóle porównania. kolorystyka, kontrast jest tu o niebo lepsza niż w innych konkurencyjnych markach.

– Arcadiusmy – RTV Euro AGD

Podsumowując Philips 58PFL9956H/12 wyświetla doskonały obraz podczas odtwarzania płyt DVD oraz Blu-ray. Programy w wersji HD także wciągają, niestety gorzej wygląda to przy zwykłych kanałach TV. Wtedy jakość trochę spada.

Większa moc głośników

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Philips jako jeden z nielicznych producentów wyposażył model 58PFL9956H/12 w znacznie lepsze głośniki. Przeważnie mogliśmy liczyć na 20 W, ewentualnie 30 W. Tutaj całkowita moc to 2 x 20 W, a więc otrzymujemy co najmniej dwukrotnie więcej. Po szybkim przetestowaniu okazuje się, że ma to ogromne znaczenie podczas oglądania filmów, zwłaszcza w 3D. Mocniejszy dźwięk równa się lepsze wrażenia. Telewizory Philips odznaczają się systemem dźwięku przestrzennego o nazwie Incredible Surround. Z funkcji dodatkowych możemy wyróżnić Invisible Sound oraz AVL. Nie ma ich dużo, a przydałoby się więcej możliwości regulowania jakości wrażeń audio.

Podsumowując najlepszym rozwiązaniem w aspekcie wydobywającego się dźwięku są głośniki o mocy 40 W.

Klasa energetyczna

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Philips chwalił się, że jego telewizory są bardzo oszczędne, to prawda, niestety nie wszystkie modele. Może nowsze zużywają mniej energii, ale na pewno nie Philips 58PFL9956H/12. Zresztą oznaczenie klasy energetycznej, jako B rozwiewa wszelkie wątpliwości. Odbiornik rocznie może zużywać nawet 173 kWh. W porównaniu z LG 42LM620S (76 kWh) tańszym o jakieś… 9 tysięcy złotych, różnica jest ponad dwukrotna. Z drugiej strony wiadomo, że większy ekran potrzebuje więcej mocy. Na szczęście producent nie zapomniał o kilku interesujących dodatkach.

Spośród funkcji oszczędzania energii możemy skorzystać z trybu Eco, czujnika światła oraz wyłączaniu obrazu, kiedy, np. korzystamy z tunera radiowego. Warto pamiętać także o tym, że sami możemy zaprogramować, by TV wyłączył się o określonej godzinie – zegar automatycznego wyłączania.

Podsumowując odbiornik o 58-calowym ekranie pożera bardzo dużo energii. My możemy umniejszyć jego apetyt, dzięki funkcjom Eco.

Smart TV i inne dodatki

Philips 58PFL9956H/12 to nowoczesny Smart TV, co oznacza, że poza dostępem do internetu, także drogą Wi-Fi możemy wybrać jedną z interesujących funkcji dodatkowych. Aplikacja MyRemote (systemy iOS i Android) pozwoli nam sterować odbiornikiem TV za pomocą telefonu komórkowego, który może pełnić rolę pilota. Dodatkowo podczas oglądania stron internetowych możemy podłączyć klawiaturę oraz myszkę – dzięki wejściu USB.

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Przeglądarka multimedialna DLNA to skuteczne narzędzie do szybkiego i prostego zarządzania naszymi multimediami na ekranie TV. Wszystkie filmy, muzykę czy zdjęcia możemy oglądać na 58 calowym wyświetlaczu 3D, prosto ze smartfona czy komputera, bez potrzeby przegrywania ich na inne nośniki. Philips 58PFL9956H/12 oferuje również nagrywanie USB na dysk, a także wstrzymanie oglądanego właśnie programu telewizyjnego, by wrócić do niego po krótkiej przerwie.

Dla mnie ważne jest też czy telewizor posiada DLNA i internet.
– Sandler – RTV Euro AGD

Philips 58PFL9956H12 / Fot. Philips

Producent nie zapomniał o wielofunkcyjności telewizora. Posłuży nam do tego opcja Multiview.

Dzięki funkcji Multiview możesz oglądać mecz piłkarski po lewej stronie ekranu, przeglądając jednocześnie Internet lub rozmawiając w serwisie Twitter po prawej stronie. Dodatkowo okno usługi Net TV można otworzyć obok okna telewizji albo okna telewizji z połączonym obrazem z innego urządzenia wideo. – Philips

Pozostałe opcje, to takie, które możemy znaleźć w innych telewizorach, ale w sprzęcie za ponad 12 tysięcy złotych nie mogło ich zabraknąć. Philips zaoferuje nam menu w języku polskim, telegazetę oraz Cyfrowy Przewodnik po Programach.

Podsumowując Philips daje nam ogromne możliwości korzystania z przeróżnych narzędzi online.

Podsumowanie

Philips 58PFL9956H/12 to Smart TV, który odznacza się rewelacyjnym obrazem podczas oglądania filmów na Blu-ray oraz DVD. Jakość obrazu programów HD jest równie wysoka. Telewizor trochę gorzej radzi sobie ze zwykłymi programami. Doskonały dźwięk to zasługa mocy całkowitej głośników (40 W). Niestety koszt zakupu odbiornika jest bardzo wysoki i nie każdy może sobie pozwolić na wydanie ponad 12 tysięcy złotych na wysokiej klasy TV.

Mam nadzieję, że jego cena znacznie spadnie…
– Sandler – RTV Euro AGD

ZALETY WADY
  • 58-calowy ekran;
  • Rewelacyjny obraz 2D oraz 3D;
  • 4 x HDMI, 2 x USB;
  • Odświeżanie 1200 Hz;
  • DLNA, internet.
  • Jakość zwykłych programów TV;
  • Gruba ramka;
  • Duży pobór mocy;
  • Wysoka cena.

Źródła: tekst powstał między innymi w oparciu o opinie użytkowników publikowane na łamach RTV Euro AGD oraz stronie producenta.

Opracowanie: 3DManiaK.pl

Ceny Philips 58PFL9956H/12

Philips 58PFL9956H/12

od: 12.690 zł »

jacekg

Komentarze

  • TV zebrał wiele podobnych opinii w innych testach i recenzji - także też u nas. Nie ma w tym nic dziwnego...

    Swoją drogą ciekawe, jak będą sprawowały się nowe telewizory wykorzystujące system Android?

  • czy testujący wogóle mieli ten telewizor czy bazowali wyłącznie na innych opisach ? bo w tym teście nie ma nic czego już gdzieś nie napisano

  • W dzisiejszych czasach sprawdzenie etykiety energetycznej przed zakupem to podstawa - nikt nie chce dopłacać, prawda?:)

  • Co ciekawe wystarczy dołożyć nieco do wyższych modeli by cieszyć się poborem mocy na poziomie A/A+ mimo ambilight.

  • To niemal dzieło sztuki, a nie telewizor. Po prostu wszystko jest w nim docackane. Nie jest tani, no ale czego by tu się spodziewać- to telewizor na całe życie. Mam model niższy 7006. Budzi respekt u gości, którzy widzą go po raz pierwszy. Mogę sobie jedynie wyobrażać, jak ludzie reagowali by na tę dziewiątkę:D

Najnowsze artykuły

Ta funkcja Wi-Fi powinna być w Xbox od dawna! Podróże staną się łatwiejsze?

Połączenie z Wi-Fi w przypadku konsoli to podstawowa funkcja, która musi dobrze działać. Xbox jednak…

3 maja 2024

„Stamtąd” to ciekawy horror, który warto obejrzeć! Jaką ma fabułę?

"Stamtąd" to horror, którego fabuła dzieje się w niewielkim miasteczku. Premiera pierwszego sezonu miała miejsce…

3 maja 2024

Dlaczego ciągle wracamy do klasyków? Nowe gry mają wiele problemów

Gry towarzyszą mi od samego dzieciństwa. Po latach oczywiście mój gust jak i preferencje uległy…

3 maja 2024

Co oglądać w Netflix? Nowe filmy i seriale (maj 2024)

[indizar2:stronicowanie] [section:] Co warto oglądać w Netflix? Jakie nowe filmy i seriale na Netflix są…

2 maja 2024

Słuchawki Bowers & Wilkins dla wymagających w świetnej cenie!

Sklep Top_Hi-Fi_Czewa na Allegro przygotował ofertę, dzięki której możecie nabyć słuchawki Bowers & Wilkins Px7…

2 maja 2024

Najchętniej oglądany film Netflix w Polsce. To rodzima produkcja co do której krytycy nie mają złudzeń

Na platformie Netflix w kategorii filmy obecnie króluje polski film pt. "Baby boom czyli Kogel…

2 maja 2024

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies