, Panasonic Telewizory Testy

Czy warto kupić telewizor Panasonic 55HX940E? (TEST)

fot. techManiaK.pl

fot. techManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Czy warto kupić telewizor Panasonic 55HX940E? (TEST)”

 1. Kuba pisze:

  Od około miesiąca mam ten telewizor, jest to mój trzeci Panasonic i na pewno ostatni. Głos jest dużo gorszy niż w poprzednim Panasonicu (moc jest taka sama), gdzie głośniki były skierowane do tyłu. Tutaj są skierowane w dół i głos brzmi jakby wydobywał się z szafy. Automatyczne wyrównywanie poziomów między kanałami nie działa najlepiej, można co prawda głośność każdego kanału dopasować ręcznie, ale przy zmianie kanału to ustawienie się wyłącza i przez moment słychać oryginalny poziom dźwięku, co powoduje nieprzyjemne podgłośnienie. Po przełączeniu na nowy kanał pokazuje się informacja o programie. Tyle, że jest to informacja nieaktualna (wcześniejszy program albo nawet sprzed kilku godzin) i dopiero po chwili pojawia się tytuł bieżącej audycji. Takie „skakanie” jest bardzo denerwujące, w poprzednim Panasonicu nie zdarzało się (może lepiej żeby taka informacja wyskakiwała z niewielkim opóźnienie, jak tv już „załapie” info o bieżącej audycji niż coś takiego). W poprzednim telewizorze miałem podstawowy pilot z podświetleniem (przydawało się wieczorami) oraz drugi pilot multimedialny. Teraz jest jeden badziewny, przy pomocy którego obsługa funkcji smart (np. wpisywanie tekstu wskazując literki jedna po drugiej) to męka. Chwalone przez producenta tryby obrazu kinowego (te z Hollywood) są zbyt ciemne. Nie jestem zwolennikiem kolorów jak z książeczki dla dzieci, ale przy tych ustawieniach obraz wygląda bardzo nieciekawie.W poprzednim tv sceny nocne były zachwycające, tutaj są zaledwie poprawne (nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się że powodem jest słaby kontrast). Plusem jest podwójny tuner (teraz to chyba standard, ale mój poprzedni telewizor nie miał).
  W sumie telewizor jest gorszy niż wcześniejszy model, nie dziwię się że Panasonic wypadł z rynku USA i Australii, dla mnie może też zniknąć z Europy. Dziwię się, że taka firma wypuściła telewizor, który można z czystym sumieniem nazwać bublem.

 2. Maximus pisze:

  Dlaczego mój komentarz nie został opublikowany? Nie jest na rękę firmie Panasonic?

  • Szymon Marcjanek pisze:

   Komentarz jest poniżej. Czasami wpisy lądują w filtrze antyspamowym, ale staramy się kilka razy w tygodniu wyciągać wszelkie „zagubione”, a merytoryczne komentarze, i dodawać do postów.

 3. Maximus pisze:

  Dla mnie test tego telewizora jest druzgocący dla firmy Panasonic. Większego badziewia firma nie mogła wypuścić. Nie dość, że telewizor wygląda okropnie, biednie, materiał jakby ze śmietnika, to jeszcze parametry obrazu są szokujące niskie. Z każdym rokiem jest coraz gorzej. Natomiast ceny za ten chłam są wzięte z kosmosu. W porównaniu z ubiegłym rokiem, wzrost ceny to 100% Nie dziwię się, że firma Panasonic wycofuje się z wielu krajów, bo nikt tego chłamu nie chce kupować. Mówię o telewizorach LCD, bo test dotyczy tej technologii. Masakra porażająca dla tej firmy!

  • dex pisze:

   Niektórzy recenzenci w necie stawiają ten model jako wzór dzisiejszego LCD do oglądania filmów, więc ta recenzja trochę dziwna.

   • Mathieu pisze:

    Ciężko mi podpisać się pod stwierdzeniem, że to wzór telewizora LCD do oglądania filmów. Stosunkowo niski kontrast, HDR, który nie powala na kolana, a to wszystko w dość wysokiej cenie. Przy całej sympatii do Panasonica, wymagałbym więcej, szczególnie, że wiem, że mieli w niedalekiej przeszłości dużo lepsze telewizory jak np. legendarny DX900 czy daleko nie szukając ex780 🙂

 4. mattt_89 pisze:

  Super! Nie ukrywam, że pewnie zależeć od tego będzie moja decyzja zakupowa. A kiedy mniej więcej można się spodziewać tych testów? 😉

 5. mattt_89 pisze:

  Czekamy na test LG NANO 86 lub 91. Choć na tego pierwszego bardziej. Ciekawe czy poprawili local dimming?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml