, Głośniki, słuchawki, audio QCY Testy

Bezprzewodowe słuchawki BT z ANC QCY L2: najlepsze z najtańszych? (recenzja)

QCY L2 / fot. TechManiak

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

14 odpowiedzi na “Bezprzewodowe słuchawki BT z ANC QCY L2: najlepsze z najtańszych? (recenzja)”

 1. Andre53 pisze:

  Mam QCY QY31, od kilku dni QCY L2. Porównując dźwięk, w l2 jest o wiele lepszy, bardziej przestrzenny, bas poprawny. Mam nadzieję, że po wygrzaniu i założeniu pianek Comply będzie jeszcze lepiej. Łączność Bluetooth stabilna bez zacięć. Profil słuchawek jak dla mnie bardzo dobry, mam lekko odstające uszy, i dzięki takiemu kształtowi trzymają się pewnie. ANC działa, ale na wietrze lepiej wyłączyć bo słychać szum wiatru. Polecam wszystkim, kto nie może wydać kilkuset złotych.

 2. Andre53 pisze:

  Możesz podać jaki typ Comply pasuje do qcy L2

 3. Andre53 pisze:

  Możesz podać linka do tych pianek Comply z AliExpress

 4. fiksiu pisze:

  Cóż kupiłem po przeczytaniu tego artykułu.
  Niestety nie mogę polecić.
  Słuchawki nie trzymają się w ogóle w uszach.
  Mam podobnej konstrukcji słuchawki sa…ga i nie ma z nimi problemu.
  Te QCY są tak źle wyprofilowane że wogóle nie sięgają do kanału w uchu aby je prawidłowo założyć.
  Chyba że ktoś ma możliwość przymierzyć.
  Dla mnie osobiście bezużyteczne.

  • Grzegorz Szczypa pisze:

   Poruszyłeś problem, który jest związany z różnicami anatomicznymi każdego z nas – sam dotąd mam swoje L2ki i poleciłem je sporej ilości znajomych jako tanie słuchawki do sportu, nie spotkałem się z negatywna opinią na temat ergonomii. Podejrzewam, że ich kształt nie podpasywał do kanału w Twoim uchu, dodatkowo ten model rzeczywiście wkłada się raczej płytko.
   Ale daj im jeszcze szansę i wyrzuć oryginalne gumowe końcówki, a załóż coś w rodzaju pianek Comply (oczywiście nie mówię o oryginałach, ale piankach z Aliexpress które kiedyś już tu polecałem).
   Pozdrawiam!

 5. QCY user pisze:

  Kilka zdań w ramach dodatkowych informacji. Słuchawki mimo wszystko trochę słabo trzymają się w uszach. Od czasu do czasu trzeba je poprawić (próbowałem różne wielkości gumek). ANC odpada w przypadku jazdy na rowerze. Szum jest tak duży, że nie da się słuchać muzyki. Bez ANC działa ok, natomiast samo ANC działa akceptowalnie jeśli się nie poruszamy za bardzo. W instrukcji mowa jest również o integracji z Asystentem (jako przykład podano Siri, ale wygląda na to, że nie ograniczają się do tego). Na androidzie rzeczywiście mogę zadawać pytania głosowe. Problem jest natomiast w tym, że to działa jedynie słuchawkach w trybie na standby. Jeśli leci muzyka, to jednocześnie brak komunikacji z asystentem.

 6. Grzegorz pisze:

  Dwa pytania, tester nie napisał i tym w artykule.
  1. Czy łączność Bluetooth jest stabilna?
  3. Jak wygląda jakość rozmów telefonicznych? Czy mikrofon zbiera hałas z ulicy i czy dobrze słyszeć rozmówcę?

  Przydałoby się porównanie z innymi słuchawkami z pałąkiem i redukcją szumów: Baseus S15, AWEI G20BLS i Bluedio TN.

  • Grzegorz Szczypa pisze:

   1. Łączność jest stabilna, pisałem o tym pod nagłówkiem „Czas pracy na baterii i jakość połączenia BT” – ogółem jest bardzo dobrze, na przykład na siłowni można zostawić telefon i co najmniej 10 m wokół nie ma żadnych zakłóceń.
   2. Rozmowy są na dobrym poziomie, nie odbiegają od tego, co oferują choćby fabrycznie dołączane słuchawki do średniopółkowych telefonów, jest lepiej niż w QCY QS1.
   Na razie nie mam dostępu do modeli o których wspominasz, ale też zastanawiam się nad większym testem porównawczym budżetowców.
   Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml