, Filmy, seriale i VOD LG Longform Panasonic Philips Samsung Sony Telewizory

Telewizory 2016: 10 rzeczy które chcielibyśmy, żeby miały

Samsung 78 SUHD TV / fot. prod.

Samsung 78 SUHD TV / fot. prod.

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “Telewizory 2016: 10 rzeczy które chcielibyśmy, żeby miały”

 1. pikus pisze:

  Ja to bym chciał żeby panasonic wprowadził budżetowy model z firefoxem os, a nie tylko w telewizorach premium…

 2. Julek pisze:

  Hmm.. 4-stronny ambilight już jest na rynku, więc mi więcej do szczęścia nie potrzeba :D!

 3. piotr pisze:

  Ja to bym wolał rozwój firefoxa os zamiast androida…

 4. Krzysiek pisze:

  Hmm.
  Nie zgodzę się z autorem w kilku punktach, w innych uważam, że autor dokonał zbytnim uogólnień.
  Ad1. Tu zgoda ale dlaczego lepszy android? Chcemy lepszego, szybszego, stabilniejszego, bardziej intuicyjnego systemu operacyjnego w TV! Może to być coś innego, choć akurat android ma największe szanse na największą liczbę aplikacji.
  Ad2. Tu moim zdaniem autor częściowo nie ma racji. Chcemy bardziej zgrabnych (cieńszych i z cieńszymi ramkami) telewizorów z jak najlepszą jakością obrazu. A to spełnia tylko OLED. Telewizory LED (LCD z podświetleniem LED, tak nazwane przez „speców” z marketingu, że niby to nowa technologia) by były cienkie muszą mieć podświetlenie krawędziowe co powoduje, że jest nie jednolite na całej powierzchni, jednym słowem psuje obraz a na dodatek gdzieś to podświetlenie być musi czyli zwiększa ramki. Coś za coś albo cienki ekran, większe ramki i gorszy obraz albo cieńsze ramki i grubszy ekran, za to z możliwością wygaszania strefowego.
  Moim zdaniem tu powinno być, że chcemy w końcu porządnych i tanich TV OLED, niech producenci wezmą się do roboty a nie wciskają nam słabą technologię LCD której większość wad trzeba sztucznie nadrabiać.
  Ad3. OK. Choć dla mnie TV w ogóle mógł by nie mieć głośników i tak słucham przez kino domowe. Najlepszym rozwiązaniem byłby modularny TV, wybieram takie głośniki jakie mi odpowiadają, mam swoje lepsze nie kupuje ich wcale.
  Ad4. Tu pełna zgoda! Okulary zwłaszcza w aktywnej technologii to spory koszt
  Ad5. I tak i nie. Myślę, że chcemy łatwiejszej obsługi TV więc bardziej intuicyjnego, ergonomicznego i uniwersalnego pilota. Najlepiej by był jeden wygodny i uniwersalny! Może dwustronny jak piloty philipsa z jednej strony TV z drugiej strony do internetu ale powinien mieć mikrofon, czujnik ruchu i gładzik. A może najlepiej sterować TV ze swojego smartfona? Albo mieć wybór taki czy inny pilot a może uniwersalny który pozwoli sterować wygodnie całym sprzętem łącznie z komputerem i będzie zachowane informacja zwrotna by taki pilot wiedział co się dzieje z poszczególnym sprzętem.
  Ad6. Tu zgoda z zastrzeżeniem jak w punkcie 3. Ja powiesiłem TV i uważam to za najlepsze rozwiązanie. Dla mnie podstawka jest czymś zbędnym co tylko zajmuje miejsce w piwnicy.
  Ad7. Kwestia gustu. Dla mnie zakrzywiony ekran ma sens tylko przy dużych ekranach powiedzmy powyżej 85 cali. TV ogląda się często z rodziną a takie zakrzywienie ma jedną ogniskową, czyli daje komfortowe warunki oglądania tylko dla jednej osoby. Znaczy idealnie nadaje się do pracy gdzie pracuje się samemu i znacznie bliżej ekranu. Gdy jeszcze ogniskowa wypada w środku pokoju albo u sąsiada to już to jest kompletnie bez sensu. Dla mnie to powinien być wybór, albo ekran pozwalający dostosować swoje wygięcie.
  Ad8. Święte słowa, każdy chce mniej zapłacić. Choć jest spora grupa ludzi która ocenia zakup przez pryzmat ceny. Droższe musi być lepsze. Jest wstanie kupić byle co tylko dlatego, że jest droższe, musi być lepsze albo jestem lepszy bo mnie stać. Więcej zarabia się na ilości niż wyższej cenie. Ale przy zachowaniu jakości!
  Ad9. Jeszcze bardziej święte słowa.
  Ad10. Tu wracamy, że najlepiej było by jak by był wybór.

  Podsumowując ideał to telewizor modularny:
  -oddzielna skrzynka z systemem i wejściami, potrzebuje więcej wejść lub szybszy system lepszy procesor to wybieram droższy, jeśli nie biorę tańszy,
  -oddzielny procesor z systemem operacyjnym, chce kupuje, nie chce nie kupuje, może mam już centrum multimedialne. Zresztą już w tej chwili są urządzenia podłączane do gniazda HDMI, mogę sobie kupić z takim systemem jak mi się podoba (linux, windows, android) a może zainstalować własny.
  -oddzielny ekran wybieram jaki chce 4k, FULLHD, rozmiar, technologię, cienkość, zakrzywienie idąc na kompromis czego chce i ile chce wydać
  -oddzielny stojak lub wieszak, wybieram jaki chce obrotowy czy nie i co mi potrzebne
  -oddzielne głośniki, stać mnie kupuje lepsze, nie chce wydawać kasy bo nie jestem audiofilem kupuje tańsze lub wcale nie kupuje jak nie są mi potrzebne
  -oddzielny pilot, nie potrzebuje smart funkcji kupuje tani zwykły, mały, potrzebuje kupuje droższy, większy, cięższy, lub zestaw jeśli mam taką potrzebę, albo wcale jak mam już uniwersalny, albo wybieram zaawansowany uniwersalny pilot.

  Dla mnie ideał to OLED 4k z pasywnym 3D, płaski, 55-60 cali, bez głośników, do powieszenia na obrotowym ramieniu, z dużą ilością HDMI20 i display portem oraz tunerem DVBC/C2, DVBT/T2 oraz pilotem uniwersalnym którym mogę obsługiwać cały sprzęt który mam łącznie z komputerem najlepiej w formie dwustronnej z jednej strony pilot z drugiej klawiatura QWERTY.
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml