, MiniRecenzje Sony Telewizory

Sony KDL-60W855B: pierwsze wrażenia

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “Sony KDL-60W855B: pierwsze wrażenia”

 1. bobo pisze:

  Czemu ten tv nie odtwarza napisów wmuxowanych w MKV?

 2. Marek Koniarek pisze:

  Acha, model mojego tv: Sony KDL-60W855B

  • jacekg pisze:

   Witam

   Obawiam się, że nie moja odpowiedź z połowy lipca nie doszła – pewnie już Pan sobie poradził dawno z problemem.

   Zapewne była to kwestia niezapisania zmian ustawień obrazu, TV automatycznie co kilka minut powraca do wcześniejszych ustawień, jeśli tego nie „wyłączymy”, zgadza się?

   Wszystko teraz działa jak należy?

   pozdrowienia

   Jacek G

 3. Marek Koniarek pisze:

  Witam;) Tak, po ustawieniu indywidualnych zmian ustawienia poprzednie, czy jak to nazwać fabryczne wracają po KILKU MINUTACH. Jestem pewien, że to na 100% nie wada fabryczna, ponieważ przy włączeniu tv jest napisana komenda w rogu ekranu: TRYB RESETOWANIA OBRAZU JEST WŁĄCZONY, MOŻNA GO WYŁĄCZYĆ W MENU – USTAWIENIA”. A telewizor najczęściej na noc odłączam od prądu ale bez względu na to – bo bywało iż nie odłączałem go od zasilania – i tak obraz się resetuje po kilku minutach. Tak, obraz resetuje się w trakcie oglądania właśnie. W kwestii konsoli to x-a jeszcze nie podłączałem ale jak podpinam PS 3 to obraz się resetuje tak samo po kilku minutach jak podczas oglądania telewizji, natomiast inna sytuacja ma miejsce w przypadku nowej konsoli Sony – PS 4 !!! Obraz bez względu czy coś poustawiam w tv czy nie znika – robi się czarny ekran na ok. 2 sekundy i obraz wraca z jakimiś tam ustawieniami po czym po kilku chwilach znowu obraz znika w trakcie grania na PS 4 i pojawia się z jeszcze innymi ustawieniami i tak w kółko !!!! Znika obraz i pojawia się, znika i pojawia się co kilka minut. Także w kwestii Playstation 4 jest fatalnie. Dzięki za odp.

 4. Marek Koniarek pisze:

  Proszę o pomoc !!! Jak mam zmienić TRYB RESETOWANIA OBRAZU? Da się go wyłączyć w menu ustawień i nie wiem jak? Poustawiam wg własnych upodobań to po chwili obraz wraca do ustawień fabrycznych a gdy podpinam playstation 4 to obraz co jakis czas znika i w kółko się resetuje:( Może tez podpowiecie jakie są optymalne ustawienia pod konsolę, DZIęki.

  • jacekg pisze:

   Witam Panie Marku

   Rozumiem, że ustawienia fabryczne wracają po zapisaniu indywidualnych zmian. Jak szybko? Po chwili, po kilku minutach? Czy w tym czasie zdarzyło się, że telewizor był odłączony od zasilania, czy to dzieje się podczas oglądania?

   Być może to jakaś wada fabryczna, kontaktował się Pan ze wsparciem Sony?

   Do kwestii konsoli jeszcze wrócimy. Z ciekawości PS czy Xbox?

   pozdrowienia

   Jacek G

 5. MARCO pisze:

  Właśnie wczoraj byłem w MM i uważam że obraz w W855 też był lepszy tylko nie podobało mi się kilka rzeczy: ruszał się strasznie do przodu i tyłu( u mnie będzie stał), na liniach skośnych bardzo widać schody- okropnie, kamera i okulary za drogie, pilot dodatkowy w opcji(za wszystko około 1tys.), na minus to 2 usb(kamera, dysk i nic już nie podłączysz-trzeba rozdzielać- o ile można). Obraz był źle ustawiony w sklepie (zamglony), chyba że tak ma w porównaniu do W955 to wtedy lipa, nie wiem, sprawdzę następnym razem. Na plus: rozmiar, funkcyjność, nie były napisy rozmywane jak w W955(otoczka wokół napisów), obudowa cała metalowa- zimna, ładniejszy( brzydki i tandetny chrom na kamerze i nogach w W955- w ogóle nie pasował). Całkiem przypadkowo pozytywne wrażenie wywarł na mnie i żonie LG 55LA970V , obraz piękny- bez schodów, funkcyjny, w zestawie ma wszystko. tylko martwi mnie to wysuwanie głośników- jak długo wytrzyma, chyba, że na stałe można je zostawić, to wtedy ok. Po testuję następnym razem bardziej, obsługa za bardzo nie pomagała ostatnio.

 6. MARCO pisze:

  Mam dylemat nie wiem który wybrać:Sony KDL-55W955B czy Sony KDL-60W855B, co wy myślicie o różnicach i te 5″.

  • Deniso pisze:

   Bierz model W855, nie z powodu cali ale lepszej jakości obrazu.


reklama