, LG Panasonic Philips Poradniki Samsung Sharp Sony Telewizory

8 powodów, dla których warto kupić telewizor 3D

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

8 odpowiedzi na “8 powodów, dla których warto kupić telewizor 3D”

 1. Sunny pisze:

  Ja ostatnio przymierzałem się do kupna SONY KDL-42W829 z 3d bo kosztuje ok 2600 w internetowych sklepach. Nie wiem tylko co to jest Motionflow XR 400 Hz?? To jest zwykłe odświeżenie 400 hz czy cos wzmocnionego?

 2. Bahus pisze:

  Boże jakie bzdury… to czy telewizor jest 3D nie świadczy jeszcze o niczym … 3D to tylko jedna z funkcji. Tak samo stwierdzenie że wszystkie telewizory z 4K mają 3D jest brednią … Producenci obecnie sztucznie oddzielają półkę 4K i 4K3D żeby zgarnąć więcej kasy… o ile tv o parametrach zbliżonych do naszego 1080p 50′ zakupimy za ok 3-4 tys. o tyle tv 4K (4096p) bez 3D trzeba zapłacić ok 5tys.Za modele 4K+3D trzeba zapłacić ponownie 1 tys. więcej. Czyli 4K+3D zaczyna się obecnie od około 6 tys. (mówię jedynie o renomowanych markach bo są chińskie klony po 3tys. ale nikt nie wie jak to chodzi i ile pociągnie..). Co do samej technologii 4K to jeszcze sobie poczekamy na upowszechnienie bo zauważywszy iż materiał 3D w obecnym standardzie 1080p może zająć nawet i około 30Gb o tyle ten sam materiał w 4K powinien zajmować około 120Gb… a spopularyzowanych nośników o pojemności choćby zbliżonej na razie nie widać, na dyskach raczej sprzedawać filmów nie będą, więc 4K póki co to ciekawostka … może za jakieś 5lat… ale to czas dla dobrego 1080 .. i tego szukajcie …
  Jeszcze jedno, pragnę zauważyć że obecna seria w8 sony mimo technologii 3D migawkowej która jako zaletę powinna oferować pełne 1080p w 3D oferuje jedynie 540p .. czyli oferuje dokładnie to samo co technologie pasywne w panasonicu czy LG a okulary dużo droższe… Na koniec posiadam i LG i Panasonica i polecam tego drugiego choćby ze względu na kontrast, wykonanie i jakość okularów 3D … te od panasonica są dużo bardziej jasne niż od LG…
  Takie moje słowo na niedzielę odnośnie własnego zakupu TV….

  Pozdrawiam B. zadowolony posiadacz Panasonic TX50AS650

  • Bahus pisze:

   Jeszcze parę uwag… te 50Hz i 100Hz oraz 200Hz połączone z 3600Hz to kolejna porażka tego artykułu… Jeśli ktoś znajdzie matrycę z natywnym odświeżaniem 50Hz a jednocześnie drugą z odświeżaniem 3600Hz to z chęcią obejrzę. Po primo … TV tańsze są robione na matrycach 50Hz (około 1500 zł) te bardziej popularne już standardowo na 100Hz (około 2000 i wzwyż) no i najlepsze na 200Hz. Te 3600Hz opisane w artykule to przebieg odświeżania podświetlenia matrycy a nie odświeżenie samej matrycy,Z czym się to je… ano im większa częstotliwość odświeżania natywna matrycy tym obraz stabilniejszy i mniej męczy oczy (tak było w CRT czytaj: baniakach, w LCD odświeżania matrycy powoduje efekt ducha lub smużenia). Chodzi o to że obraz nie jest dostatecznie szybko wygaszany nim następna jego klatka zostanie wyświetlona, i dzięki temu widzimy poświatę zgodną z kierunkiem ruchu za jasnymi obiektami. Częściowo ten efekt niweluje odświeżanie wygaszania czyli te powiedzmy 1200, 3600 itp Hz. (Jeśli coś ma powyżej 300Hz i nie kosztuje powyżej 7000zł to na obecne czasy na pewno jest to odświeżanie podświetlania matrycy a nie odświeżanie natywne matrycy). Sam efekt odświeżania podświetlania matrycy faktycznie powoduje to iż obraz jest stabilniejszy ale warto również poszukać informacji o odświeżaniu natywnym matrycy bo definitywnie zwiększa ono komfort oglądania a i same matryce wykonane są z większą dbałością gdyż zazwyczaj celują w rynek premium.

 3. Luis pisze:

  Właśnie, jak mamy 50 cali z 3D i ambilightem to możemy sobie darować wyjścia do kina. Zresztą nawet dodatkowego nagłośnienia do nich nie potrzeba.

 4. Kwejk pisze:

  W telewizorach z 3D i np. jak w przypadku Philipsa z ambilightem mamy swoje własne kino w domu 🙂 Nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy na pójście do kina, tylko mamy je na miejscu. A obraz, kolory, głębia są na naprawdę wysokim poziomie.

 5. Pollako pisze:

  Opisane dotykowe pióro w ST60 – super. Dzieciaki mają masę zabawy

 6. Atmo pisze:

  Moglibyście się przyjrzeć Philipsowi 5028k, bo 47” są dostępne za mniej niż 3000 i są dziś tańsze jak podstawowe 5008h parę tygoni temu, a wątpię czy następcy z 2014 będą jakoś wyraźnie lepsi.

  • jacekg pisze:

   Witaj

   Na razie nie mamy tego modelu, ale jeśli będzie możliwość przyjrzenia mu się z bliska damy Tobie znać.

   PS: zazwyczaj następcy są co najmniej trochę lepsi, więc warto poczekać 🙂


reklamaml