- 2/5
- Następny »
Dziennik Bridget Jones (2001)
To bezsprzecznie jedna z najlepszych komedii w historii. U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce – i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze – wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę.
Bridget Jones: W pogoni za rozumem (2004)
W tej kontynuacji pamiętnika odnajdujemy Bridget, tam gdzie ją zostawiliśmy – w ramionach przystojnego prawnika Marka Darcy. Mark toleruje (prawie) wszystkie ataki zazdrości Bridget. Dlaczego bowiem każda kobieta w Londynie, łącznie z nową długonogą stażystką pracującą z Markiem, nie miałaby pragnąć odebrać takiego faceta pulchnej, popełniającej gafy Bridget?
Wraz z pojawieniem się zagrożenia, różowe obłoczki nad głową Bridget stają się ciemnymi chmurami, a jej związek z Darcym musi przejść poważną próbę. Kiedy wydaje się, że burza jest nieunikniona, na horyzoncie pojawia się były szef Bridget i niepoprawny kobieciarz Daniel Cleaver.
Bridget Jones 3
Bridget, czterdziestoparoletnia (znów) singielka – po rozstaniu z Markiem Darcym, skupia się na pracy i kontaktach ze starymi i nowymi przyjaciółmi. Czeka ją jednak nowy zwrot w życiu, kiedy spotka energicznego Amerykanina Jacka, który uosabia wszystko to, czego brakuje Darcy’emu. Nieoczekiwanie Bridget odkrywa, że jest w ciąży, ale ma tylko 50 procent pewności, kto jest ojcem dziecka.
Grand Budapest Hotel (2014)
„Grand Budapest Hotel” to niezwykle stylowy film Wesa Andersona, który opowiada o przygodach Gustava H., legendarnego konsjerża w słynnymi europejskim hotelu i Zero Mosutafy, lobby boya, który stał się jego najbardziej zaufanym przyjacielem.
Historia dotyczy kradzieży i odzyskania bezcennego renesansowego obrazu; szalonej batalii o ogromny, rodzinny majątek, okraszonej brawurowymi pościgami na motocyklach, pociągami, saniami i na nartach; a także najsłodszego z romansów – wszystko w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie.
Kac Vegas (2009)
„Kac Vegas” (część pierwsza trylogii) to zdecydowanie jedna z najlepszych komedii ostatnich lat. Ten film chyba zna każdy? Czterech dobrych kumpli wyrusza na wieczór kawalerski do Las Vegas.
Następnego ranka dopada ich kac-gigant, przyszły pan młody znika, a pozostali nie pamiętają, co się stało. Wyruszając na poszukiwanie kolegi, odkrywają, że jeden z nich poślubił striptizerkę, drugi miał doświadczenie homoseksualne, a wszystkich czterech ściga lichwiarz – bandyta.
- 2/5
- Następny »
Na uwagę zasługują też m.in.:
„Wesele” – polski klasyk z 2004 r., „Za jakie grzechy, dobry Boże?” 2014, „Dzikie historie” – 2014, „Brzydka prawda” – 2009, „Czas na miłość” – 2013, „Bad Boys II” – 2003, druga i trzecia część „Godzin szczytu”. Rocznikowo na styk łapie się do zestawienia jeszcze „Wyścig szczurów” z 2001 r. I jest jeszcze „Green Book” z 2018 – dramat, który można podciągnąć pod film komediowy analogicznie jak „Nietykalnych”.