REKLAMA TP
, Poradniki Telewizory

Jaka jest różnica pomiędzy telewizorami OLED i QLED?

fot. techManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

5 odpowiedzi na “Jaka jest różnica pomiędzy telewizorami OLED i QLED?”

 1. Olekolek pisze:

  Tak. Chwilowo jestes zadowolony. Poczekaj 2-3 lata 😉

 2. Aldy pisze:

  Po dwóch latach cieszenia oczu TV OLED LG 55” za 7000 PLN zaczęła się jazda w dół z matrycą i teraz po 3-ch latach od zakupu właśnie rozglądam się za nowym TV. Stąd tu jestem i piszę komentarz. Gwarancja LG 2 lata i nie ma rozmowy, tylko informacja że wymiana matrycy jest droższa niż nowy TV. Paski informacyjne wypaliły w ok. 50% czerwony kolor (piksele RED) i z każdym miesiącem jest coraz gorzej. W większości oglądam sport, kanały informacyjne to ok. 20 % tego co oglądam. Jest pięknie, ale krótko. Mój poprzedni TV, plasma LG, był u mnie przez 18 lat i nadal jest na chodzie.

 3. SONYes pisze:

  ”Różnica jest taka, że tylko w OLED-ach są ekrany typu OLED”
  …A kto umarł, ten nie żyje. :-DD

 4. Hartge pisze:

  Nie wiem jakim cudem brakło wzmianki, że QLEDy od modelu Q70 wzwyż, mają strefowe podświetlanie matrycy, dzięki czemu mogą również generować prawdziwą czerń na wybranym obszarze. Przy 480 strefach w Q90 wygląda to naprawdę dobrze. Przy oglądaniu filmu z napisami przy zgaszonym świetle nie występuje efekt poświaty wokół białych napisów. QLED mocno depcze po piętach OLEDowi, a nawet przewyższa go jasnością i nasyceniem kolorów.

 5. semper pisze:

  Różnica jest taka, że tylko w OLED-ach są ekrany typu OLED, wiec jeśli komuś zależy na tej technologii to QLED nie jest dobrym wyborem. Ja stałem przed dylematem jakiś czas temu i zdecydowałem się na OLED od Philipsa – nie żałuję ani złotówki wydanej, bo jakość obrazu jest nieziemska 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


reklamaml