Kategorie: TOP-10

Sony KD-65X9005C: 10 powodów dla których warto go kupić

Sony KD-65X9005C jest obecnie jednym z najpopularniejszych modeli z tegorocznej oferty telewizorów Sony Android TV. My postanowiliśmy sprawdzić co jeszcze poza najważniejszymi parametrami technicznymi może zaoferować. Zobaczcie 10 powodów dla których warto go kupić i w czym jest lepszy od konkurencji.

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

1. Najsmuklejszy ze wszystkich telewizorów 4K

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

W tym roku mamy obszerną ofertę telewizorów olśniewających nas niebagatelnym wyglądem. Wystarczy spojrzeć na niektóre serie, jak chociażby Panasonica CX700E stojącego na eleganckich nóżkach albo sprawdzić, jak prezentuje się Philips PUS7600 zwycięzca jednej z tegorocznych nagród ekspertów z EISA. Jednak Sony KD-65X9005C ma coś, czego nie może zaoferować żaden inny producent. Wraz z wyjątkowym wzornictwem dochodzi smukła sylwetka, brak ramki otaczającej ekran i przede wszystkim jego cienkość. Niejednokrotnie w sklepach internetowych można przeczytać, że to najcieńszy telewizor na świecie (z oferty TV 4K 2015). W najcieńszym miejscu ma on zaledwie 4,9 mm grubości czyli znacznie mniej, niż niejeden smartfon z wysokiej półki.

2. Nagroda EISA 2015-2016

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

Wygląd telewizora Sony KD-65X9005C został doceniony kilka dni temu przez stowarzyszenie EISA. Tez zwyciężył w kategorii Najlepszy europejski telewizor o innowacyjnym wzornictwie 2015–2016. Wiadomo nie od dziś, że decydując się na telewizor z wysokiej półki często zwraca się uwagę na nagrody i wyróżnienia. Jednak nie chodzi tylko o wygląd, ale też o kontynuowanie znakomitej serii. Tegoroczny reprezentant serii X9C jest następcą modelu z 2014 roku o oznaczeniu Sony KD-65X9005B, a ten 12 miesięcy temu wygrał w kategorii Najlepszy telewizor Ultra HD 2014-2015. Przypomnijmy uzasadnienie werdyktu ekspertów z EISA.

Wielkość, dźwięk oraz rozdzielczość Ultra HD – wszystko w jednym, niepowtarzalnym Sony KD-65X9005B, czyli telewizorze dla poszukujących wysokiej klasy rozrywki w domowym salonie. Bez względu na to czy przeglądasz zdjęcia, filmy Blu-ray albo strumieniujesz video, ten 65-calowy TV polepszy ich jakość, dzięki skalowaniu do rozdzielczości Ultra HD. Technologia Triluminos dostarczy realistyczne kolory, a X-tended Dynamic Range zwiększy kontrast. Wsparcie dla HDMI 2.0, zgodność z kodekami HEVC i HDCP 2.2 pozwolą na bezproblemową pracę z każdymi materiałami w 4K. No i jeszcze wrażenia audio – głośniki Magnetic Fluid dostarczą dźwięk, jak żaden inny TV. Oczywiście jeśli chcesz zawsze możesz podłączyć soundbar Sony SWF-BR100, jako opcję dodatkową.
– werdykt EISA

3. System Android 5.0

Android w telewizorach Sony / fot. Sony

Kolejną zaletą która w końcu pozwala na konkurowanie z innymi producentami jest o wiele lepsza funkcjonalność pod kątem opcji sieciowych. Przypomnijmy, że w 2014 roku telewizory Sony często przegrywały z takimi producentami jak Samsung albo LG. Pierwszy był uznawany jako jeden z nielicznych oferujących telewizor Smart TV z prawdziwego zdarzenia. Głównie ze względu na bogatą ofertę aplikacji, których oferował ponad 100 w polskiej wersji językowej. Potem pojawił się system operacyjny webOS w telewizorach LG. Te miały zdecydowaną przewagę nad Samsungiem, ze względu właśnie na intuicyjne poruszanie się po internetowym interfejsie. W tym aspekcie Sony pozostawał gdzieś w tyle.

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

Na szczęście w 2015 roku wszystko się zmieniło za sprawą wykorzystywania innowacyjnego w telewizorach systemu Android. Teraz Sony nie tylko konkuruje pod kątem najlepszej jakości obrazu, ale też funkcji jako Smart TV. Wystarczy chwila, by zainstalować najlepsze, darmowe gry działające do tej pory tylko w smartfonach i tabletach z Androidem. Do tego dodajmy dostęp do ogromnej bazy filmów, muzyki ze sklepu Google Play i otrzymujemy prawdziwy kombajn multimedialny. Z pamięcią do instalowania najlepszych aplikacji Smart TV oraz możliwością szybkiego i prostego wyszukiwania głosowego tego, co chcemy obejrzeć.

4. Procesor X1

Procesor X1 / fot. Sony

Czy można sprawić, by jakość oglądanych programów telewizyjnych oraz filmów w rozdzielczości Ultra HD była jeszcze lepsza? Mogłoby się wydawać, że każdy telewizor Ultra HD zaoferuje identyczny obraz, bowiem ilość pikseli jest taka sama w modelu 4K za 5000 złotych i w takim za 16 000 złotych. Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej. Gdybyśmy postawili takie dwa TV obok siebie od razu zobaczylibyśmy różnicę.

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

W tym roku Koncern Sony dodał do telewizorów z najwyższych serii dodatkowy procesor obrazu o nazwie X1. Jego zadaniem jest dostarczenie jeszcze lepszego kontrastu, bogatszych kolorów oraz sprawienie, że oglądany materiał bez względu na źródło (4K, HD, SD, filmy z internetu) będzie odznaczał się niespotykaną dotąd jakością.

5. Pasywne 3D

Sony TDG-500P / fot. Sony

Już od dawna mówi się, że zainteresowanie technologią trójwymiarową spada. Nic dziwnego, że w tym roku głównie modele z wyższych i najwyższych serii oferują tryb 3D. Przyjmując, że i tak nie będziemy oglądać najlepszych filmów 3D poprzez specjalne okulary musimy za to dodatkowo zapłacić. Na szczęście Sony KD-65X9005C wykorzystuje technologię pasywną (polaryzacyjną), a ta jest znacznie tańsza, niż aktywna (migawkowa). Innymi słowy Sony KD-65X9005C byłby jeszcze droższy, gdyby zdecydowano się wyposażyć go w aktywne 3D.

6. Wyposażenie podstawowe i dodatkowe

Sony RMF-TX100E / fot. Sony

Sony RMF-TX100E

od: 110 zł »

Wyposażenie:

  • okulary 3D,
  • pilot One-Flick Remote,
  • pilot,
  • 2 baterie AAA do pilota,
  • podstawa,
  • e-manual,
  • instrukcja obsługi w języku polskim,
  • karta gwarancyjna.

Decydując się na telewizor za niemałe pieniądze ważne jest to, co zyskujemy wraz z nim. Przypomnijmy, że jeszcze rok temu zdecydowana większość telewizorów 3D oferowała drugiego pilota do łatwiejszego przeglądania internetu oraz standardowo dwie sztuki okularów 3D. W tym roku jest na odwrót. Drugiego pilota znajdziemy tylko w najwyższych seriach, podobnie jak okulary 3D. Tymczasem w Sony KD-65X9005C poza okularami 3D zyskamy dodatkowego pilota One-Flick Remote (Sony RMF-TX100E), który umożliwia intuicyjną obsługę za pomocą przesuwania po nim kciukiem. Dla niektórych to rozwiązanie jest bardzo wygodnie, a w 2014 roku wielu posiadaczy telewizorów Sony dokupywało go, kiedy ten nie był dołączony do telewizora.

Sony SWF-BR101 / fot. Sony

Sony SWF-BR101

od: 1.248 zł »

W tym roku koncern Sony stara się nas namówić do zakupu dodatkowego, bezprzewodowego subwoofera dedykowanego do telewizorów z najwyższych serii (ale nie tylko) – Sony SWF-BR101. Dzięki niemu dźwięk będzie jeszcze bardziej przestrzenny, a my będziemy mogli zamienić nasz salon w małą salę kinową. Fajny pomysł, by zyskać lepszą jakość dźwięku.

7. Montaż na ścianie

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

Wśród wielu osób poszukujących telewizora o wielkości 65 cali wciąż panuje przekonanie, że nie wszystkie modele powiesimy na ścianie. Tak samo jest w przypadku zakupu TV z wygiętym ekranem. Nic bardziej mylnego, wszystkie telewizory (z wyjątkiem LG OLED TV z przymocowaną podstawą) bez trudu zawiesimy na wieszaku. Sony KD-65X9005C odznacza się standardem VESA 300×300 mm co oznacza, że niemal każdy uniwersalny uchwyt do telewizora (do 65 cali) będzie pasował. Wystarczy tylko sprawdzić czy rozstaw śrub zamieszczony na opakowaniu jest zgodny z Sony Android TV.

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

Poza tym Sony KD-65X9005C ma jeszcze jedną ważną zaletę. Dzięki jego cienkiemu panelowi telewizor możemy powiesić najbliżej ściany. Każdy inny TV będzie bardziej odstawał. Chyba, że chodzi nam o uchwyt z pełną regulacją (góra/dół i na boki). Wtedy sami możemy regulować odległość od ściany.

8. Cashback przy zakupie

Sony KD-65X9005C / fot. Sony

Producenci największych telewizorów Ultra HD z wysokich i najwyższych serii przyzwyczaili nas już do tego, że taki sprzęt musi kosztować majątek. Na szczęście co jakiś czas zdarza się, że w wybranych salonach dany model możemy dostać jeszcze taniej albo zyskać rabat podczas kolejnych zakupów. Według największej wyszukiwarki Ceneo.pl, koszt zakupu Sony KD-65X9005C wynosi 15 999 złotych. Jednak za sprawą najnowszej akcji promocyjnej w salonach Sony Centre, decydując się na ten model możemy zyskać zwrot gotówki (na kolejne zakupy) – w tym przypadku nawet 1600 złotych. Szczegóły akcji Zwycięzca bierze wszystko są dostępne w salonach Sony Centre.

9. Łączność z innym sprzętem

Klawiatury i pady do Sony TV / zrzut ekranu z YouTube

W przypadku telewizorów z wysokich serii łączność z innymi sprzętami możliwa jest na o wiele więcej sposobów, niż w tańszych modelach. Nie inaczej jest w Sony KD-65X9005C, bowiem model odznacza się nie tylko Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast (kopią ekranu z urządzenia mobilnego na ekran TV), czy drogą przewodową za pomocą MHL (Mobile HD Link). Tutaj dochodzi jeszcze Bluetooth (tak samo jak w przypadku niektórych telewizorów Panasonica) oraz przede wszystkim NFC (Near Field Communication). Ta ostatnia pozwala na szybką łączność poprzez sparowanie pilota od telewizora ze smartfonem, by po sekundzie przesyłać muzykę, filmy, albo zdjęcia. Jest to możliwe tylko w przypadku modeli, które posiadają pilota działającego z NFC.

Nie zapominajmy oczywiście o bezprzewodowej klawiaturze i padzie, takim samym jak do konsoli Xbox 360, umożliwiającym nie tylko poruszanie się postaciami podczas grania w gry na dużym ekranie. Do tego dochodzi również sterowanie najważniejszymi funkcjami telewizora.

10. Klasa energetyczna

Etykieta energetyczna / fot. prod.

Zużycie prądu to jeden z ważniejszych aspektów dotyczący telewizorów o dużej wielkości ekranu. Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu w 65-calowych TV (zwłaszcza plazmach) roczny pobór mocy był nawet trzykrotnie większy, w porównaniu z tegorocznymi modelami. Do tego musimy wiedzieć, że nawet najlepsze telewizory o rozdzielczości Ultra HD zużywają o wiele więcej mocy, niż TV Full HD. Na szczęście w przypadku Sony KD-65X9005C udało się wyeliminować ten problem. W skali roku to zaledwie 218 kWh, co jak na 65-calowy TV 4K jest bardzo dobrym wynikiem. Dzięki temu Sony Android TV znalazł się w klasie energetycznej A.


Źródło: sony

Ceny Sony SWF-BR101

Sony SWF-BR101

od: 1.248 zł »

jacekg

Najnowsze artykuły

Najlepsze filmy i seriale animowane dla dorosłych. Tych „bajek” dzieciom nie pokazuj

Myślisz, że animacje są tylko dla dzieci? Mylisz się. Jest wiele takich tytułów stworzonych z…

28 kwietnia 2024

Najnowszy LG OLED C4 taniej aż o 7000 zł! Mistrzowska cena

Znaleźliśmy ofertę, dzięki której najnowszy telewizor LG OLED C4 o przekątnej 77 cali może być…

28 kwietnia 2024

HBO z nowym filmem. W roli głównej John Malkovich!

Na platformie HBO Max zadebiutował niedawno film z Johnem Malkovichem w roli głównej. Czy warto…

27 kwietnia 2024

Granie w 4K nie musi być drogie: Xbox Series X w świetnej ofercie!

Chcesz wejść do świata gamingu niedużym kosztem, albo szukasz idealnego pomysłu na prezent? Xbox Series…

27 kwietnia 2024

Netflix anulował plany dwóch spin-offów. Tym ruchem zrobił subskrybentom przysługę

Netflix anulował dwa spin-offy "Wiedźmina". Niesławna adaptacja skończy się na piątym sezonie, a fani uniwersum…

27 kwietnia 2024

Znakomity LG OLED w świetnej ofercie RTV Euro AGD!

Sklep RTV Euro AGD przygotował ofertę, w ramach której kupisz telewizor LG OLED 55C32LA w…

27 kwietnia 2024

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies