, Informacje prasowe LG Newsy Telewizory

LG 49UB850V: najmniejszy telewizor 4K 3D?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “LG 49UB850V: najmniejszy telewizor 4K 3D?”

 1. Oscar pisze:

  Użytkuję ten TV już, czy dopiero od jakiś 3 miesięcy i mogę stanowczo stwierdzić, że system jest bardzo wolny, a objawia się to np tym, że czasami przełączanie kanałów telewizyjnych, czy wybór wejść, czy tak prosta rzecz jak ciszej, głośniej trwa po kilka sekund zanim dana funkcja zacznie reagować. Nie wiem czy coś mam źle poustawiane czy to tak po prostu jest. Bywa tak, że tv trzeba wyłączyć i włączyć, żeby przez jakiś czas działało w miarę szybko. Może ktoś ma jakieś uwagi. Piszę tu odnośnie TV 4K 49UB850V

 2. poprostu pisze:

  kupilem zaluje :/ mialem wczesniej model 47LW450N-ZB i smialo moge stwierdzic LG idzie w zla strone :/ obraz w nowym TV przy szybkich akcjach poniezej krytyki w wolnej chwili lub na zyczenie zrobie fotke wydalem tylko 4 tys zl do smietnika stary tv odtwarzal filmy duzo duzo duzo lepiej :/ ktos kto przesiadzie sie ze starego tv 21 cali bedzie zachwycony

 3. jacekg pisze:

  Najprościej wytłumaczyć to na banalnym przykładzie, zmyślonym rzecz jasna – chodzi o to by pokazać jak to wygląda w praktyce:)

  Samochód tej samej firmy z 2013 roku osiąga maks 100km na godzinę. Natomiast ulepszony model tego auta z 2014 (pod kątem wykorzystywanych podzespołów, które są TYLKO DWA razy lepsze) MOŻE dać osiągi czterokrotnie lepsze czyli 400 km/h. (pomijając to, że pod KĄTEM INNYCH parametrów te ulepszone części oferują Faktycznie dwukrotnie wyższą wydajność).

  W przypadku 4K było wiele komplikacji dotyczących tego jak jest naprawdę – różne definicje, tłumaczenia. Skoro F HD to 1920 x 1080, a 4K jest czterokrotnie lepsze to pikseli powinno być 4 razy więcej, ale nie do końca. Chodzi o to, że obraz jest 4-krotnie lepszy (stąd 4K, Ultra HD), a nie, że parametry są 4 razy wyższe. Zauważ, że producenci nigdy nie podają, że 4K jest 4 x lepsze od F HD pod kątem liczby pikseli, która wynosiłaby 7680x 4320, tylko pod kątem wyniku końcowego, wyświetlanego na ekranie TV w postaci właśnie 4krotnie lepszych szczegółów.

  W sieci krąży wiele interesujących artykułów na temat tego czy 4K to faktycznie 4K (a nawet czy U HD i 4K można wykorzystywać zamiennie). Żeby było łatwiej ustalono oficjalne definicje, ale w tym przypadku, niekoniecznie takie rozwiązanie wyjaśnia wszystko:) Tu się zgodzę.

  pozdrowienia

 4. Andrzej pisze:

  Chciałbym zaznaczyć, ze obraz nie będzie 4 razy lepszy tylko 2 razy 1080px2=2160p, jest 4 razy więcej pikseli. Pozdrawiam.


reklamaml