, LG Panasonic Philips Poradniki Samsung Sony Telewizory

3D aktywne czy pasywne: co zyskamy, co tracimy?

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

6 odpowiedzi na “3D aktywne czy pasywne: co zyskamy, co tracimy?”

 1. darek pisze:

  Jak kupowałem TV 3D to czytałem że samsungi mają 3D aktywne ale tak zaawansowane że oko tego nie dostrzega. A że jestem niedowiarkiem przeszedłem się do sklepu to sprawdzić, wyniki były skrajnie różne od tego co podają o tej technologii (ponoć lepszej od pasywnej) okazało się że co prawda oko nie widzi migania ale jednak je dostrzega, nie wiem jak to powiedzieć żeby oddać to co jest ale ja bym to powiedział tak że nie widać pojedynczego migania ale mózg dostrzega ciągłe miganie i to już może męczyć. To co przeczytałem o pasywnej technologii że niższa rozdzielczość o połowe obrazu HD to doszukałem się informacji że technologia LG 3D Max jest tak skonstruowana że obraz 3D jest składany w naszej głowie i tam jest on już Full HD. Po oglądnięciu TV LG i kupieniu jednego z topowych modeli stwierdzam że obraz 3D jest tak ostry jak naprawdę świetnej jakości obraz HD i z całą pewności technologia pasywna nie jest gorsza od aktywnej, baa nawet bym powiedział lepsza bo nie powoduje zmęczenia wzroku, czy bólu głowy który przy aktywnej może i u nie jednej osoby występuje (u znajomej która ma samsunga zaktywną technologią 3D).
  Reasumując, obecne technologie 3D wiodących producentów jest dla przeciętnego użytkownika na bardzo wysokim poziomie.

  • Seba pisze:

   Mniej więcej takiego porównania i wyjaśnienia oczekiwałem zasiadając do lektury powyższego artykułu, a nie suche, bezsensowne i nie na temat moim zdaniem, podawanie wklejek ze specyfikacji telewizorów. Po tytule można wnioskować, że laik dowie się coś nt. technologii pasywnej i aktywnej.
   Całość powinno się skasować i wkleić Twój post Darku.

 2. Bono pisze:

  Matryca jest bardzo ważna! Jak mamy do czynienia z bublem to i 3D slabo wypadnie. W swoim Philipsie mam polaryzację i muszę przyznać, że wygląda to bardzo dobrze, szczególnie wieczorami w połączeniu z ambilightem. Dodatkowo do zakupu dostałem 6! par okularów 🙂

 3. Kazimierzu pisze:

  Najważniejsza jest dobra matryca

 4. Czahor pisze:

  Ten panas to wypas, ale nie dziwne skoro to aż tak zaawansowany telewizor z 4K

 5. a tom pisze:

  Po co te wstawki o smartfonach? A jak juz piszecie o LG, to czemu nie o G2 Albo Nexus 5???


reklama