, MiniRecenzje Newsy Sony Telewizory

Sony KDL-40R470: pierwsze wrażenia

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

11 odpowiedzi na “Sony KDL-40R470: pierwsze wrażenia”

 1. lukin pisze:

  Dziękuję za odpowiedź, jednak podane tu modele przekraczają mój założony budżet a 32 nie biore pod uwagę. Wciąż interesuje mnie omawiany powyżej Sony lub Panasonic TX-L39E6 i Sharp LC-39LD145V. Piszesz w artykule że Sony oferuje podstawowe opcje obrazu a więc funkcja 24p True Cinema jest nie przydatna? Bo konkurencja nie oferuje w tej cenie czegoś takiego.

  • jacekg pisze:

   Funkcje poprawy obrazu przy TV przystępnych cenowo często są porównywalne, niektóre nawet są identyczne tylko pod innymi nazwami, a w specyfikacji na stronach producentów albo sklepów nie zawsze podają wszystkie szczegóły. Ja patrzyłbym na jakość obrazu przede wszystkim, a jeśli miałbym wybierać z 3 podanych modeli to w tej kolejności: Panasonic, Sony i na końcu Sharp

   pozdrowienia

 2. jacekg pisze:

  Warto jeszcze obejrzeć dla porównania modele 2014, które niedługo pojawią się w sklepach

  www.tvmaniak.pl/57982…sony-2014/

  A te już są:

  www.tvmaniak.pl/57010…zor-kupic/

  pozdrowienia

 3. lukin pisze:

  Ja również zastanawiam się nad tym Sony, interesuje mnie telewizor do ok.1600zł do 40 cali bez smarta za to z dobrym ekranem. Czy reklamowana technologia 24p daje korzyści w tym telewizorze a może poleciłbyś jakiegoś Panasonica lub Sharpa do 40 cali bo ten 42 calowy jednak nieznacznie przekracza budżet? Z twojej opinii wynika że ten Sony to chyba jednak przeciętny TV pod względem jakości obrazu?

 4. add pisze:

  Do tej pory oglądałem telewizję na kineskopowym Philipsie (przekątna ma około 24 cali), więc moja wiedza co do nowych technologii jest znikoma. Na telewizor planuję wydać 2 tysiące +/- 200 złotych. Jako że odległość od ekranu to 3 metry, myślałem o wyborze modelu 39-, 40- lub 42-calowego. Telewizor służyłby mi głównie (o ile nie jedynie) do oglądania filmów. Byłoby dobrze, gdyby obsługiwał MHL lub inną pokrewną technologię umożliwiającą wyświetlanie obrazu ze smartfona lub tabletu. Oczywiście nie jest to wymóg konieczny.

  Najchętniej wybrałbym właśnie produkt Sony lub Panasonica. Naczytałem się wielu opinii, zacząłem porównywać różne modele, ale z miernym skutkiem. Najbardziej spodobały mi się 2 telewizory: Sony z powyższego artykułu i Panasonic TX-L39E6E (mniejszy brat podrzuconego przez Ciebie). Oba egzemplarze mógłbym kupić w pobliskim RTV Euro AGD. Mam dylemat. Co byś doradził?

  • jacekg pisze:

   Więc wybierając pomiędzy tymi TV wziąłbym Panasonica (jest nawet opcja 50 cali E6E). Najważniejsza różnica to opcje smart TV, których brak modelowi Sony. Jeśli oba kosztują tak samo, albo porównywalnie w Twoim sklepie zdecydowałbym się na model Smart tv – nawet, jak nie będę używał netu to lepiej wybrać bardziej funkcjonalny TV, prawda?:)

   Oczywiście to tylko moje zdanie- idź jeszcze do sklepu i wybadaj, który lepiej prezentowałby się w Twoim salonie – elegancja jest też ważna:)

   ps: panasonic wielu sklepach jest określany jako bestseller 2013, moim zdaniem słusznie.

   pozdrowienia

   • add pisze:

    Dziękuję serdecznie za rady. Tak właśnie zrobię. Poza tym, jeśli nie uda się stargować z ceny sklepowej, zamówię go z Allegro. 😉

    Pozdrawiam

 5. jacekg pisze:

  Witaj

  jakość obrazu i dźwięku, itd. zależy także od tego jaki telewizor posiadaliśmy wcześniej. Każdy spogląda na te kryteria nieco inaczej – wrażenia różnych osób mogą być zupełnie inne.

  Dla mnie to prosty, niedrogi telewizor z podstawowymi dodatkami, do oglądania filmu się nadaje, głośniki 16 W (standardowo Tv mają 20 W). Z drugiej strony marka Sony zobowiązuje 🙂

  Ale…polecam np. zapoznanie się z modelem Panasonica

  www.tvmaniak.pl/46936…-smart-tv/

  A ile chcesz wydać na telewizor? I jakie modele oglądałęś do tej pory?

  pozdrowienia

 6. add pisze:

  Czy mógłbym prosić o obszerniejsze opisanie jakości obrazu i dźwięku oferowanych przez telewizor? Jak wypada obraz patrząc pod kątem?

Dodaj komentarz


reklamaml