, Poradniki Telewizory

8 nieuczciwych trików sprzedawców telewizorów

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

14 odpowiedzi na “8 nieuczciwych trików sprzedawców telewizorów”

 1. alonzo pisze:

  Artykuł napisany dla ludzi co najmniej niepoważnych. Być może ja odbiegam od stereotypowego klienta, ale zanim zdarzy mi się kupić sprzęt (w szczególności RTV) najpierw poszukuje o nim informacji w sieci.
  Istnieją porównywarki produktów, cen, istnieją fora dyskusyjne – tam można znaleźć wszystko. Idąc do sklepu mam wybrane dwa, trzy modele i tylko tu ewentualnie sugeruje się zdaniem sprzedawcy o wyborze.

  • jacekg pisze:

   Witaj Alonzo

   Jasne, że „można znaleźć wszystko” tylko nie każdy ma czas surfować po internecie w poszukiwaniu tego wszystkiego. W piątek pytałem znajomego dlaczego wybrał jednego z Samsung TV. Nie szukał nie porównywał wcześniej, wszedł do sklepu ocenił wygląd TV, cenę i kupił -3 minuty. Poprzedni moi rozmówcy również wcześniej nie zasięgali informacji, sugerowali się wyłącznie ceną i jakością obrazu w sklepie – niczym więcej.

   pozdrowienia

 2. jacekg pisze:

  PS dzięki za aktywne komentowanie moich wpisów:)

 3. michal pisze:

  Oj Jacek… Dobry dziennikarz może wziąć sobie do serca rady z komentarzy lub nie, ale nigdy nie będzie z ich autorami polemizował, bo to wygląda jak usprawiedliwianie swojej niekompetencji. Bardzo delikatne „mięso”, które wypłynęło z Twojej wypowiedzi może świadczyć tylko o tym, że pojęcia o temacie nie masz. A ironia z pozdrowieniami to pokazywanie swojej wyższości nad innymi poprzez posiadanie rzeczy teoretycznie lepszych. Zwykła dziecinada.

  • jacekg pisze:

   Oj Michał

   Wierz mi lub nie każde rady, komentarze są mile widziane i na każdy staram się odpowiedzieć. Natomiast nie wiem czy do końca zdajesz sobie sprawę, jak działają fora i komentarze, itd.

   Odpisywanie na komentarze naszych czytelników to sposób łączności pomiędzy mną (czyli tym kolesiem co pisze z wiadra wylane teksty od czasu do czasu:) a Wami.

   Fora i różnego rodzaju komentarze powstały po to, by wyrażać swoje opinie, POLEMIZOWAĆ, przedstawiać własne punkty widzenia, na tym to polega.

   Jeżeli dla Ciebie Szanowny Michale każda opinia autora tekstu to usprawiedliwianie swojej niekompetencji, to każde forum można byłoby nazwać usprawiedliwianie swojej niekompetencji – bo przecież nie ważne co autorzy piszą, to tylko i wyłącznie usprawiedliwiają się 🙂

   A propo mięsa: nie mam pojęcia o różnych rzeczach, dlaczego kot spada zawsze na 4 łapy, dlaczego kanapka z masłem zawsze spada na podłogę stroną posmarowaną, ale na pewno w temacie telewizorów oraz nieuczciwych sprzedawców wiem sporo i mam swoje zdanie. Ale jeśli uważasz, że nie mam pojęcia… cóż – rozumując Twój tok myślenia muszę się z Tobą zgodzić – inaczej będzie to świadczyło o mojej niekompetencji

   PS w tym miejscu miałem napisać „pozdrawiam” (jak to zawsze mam w zwyczaju na koniec – jak miliony innych ludzi, ale nie mogę tego zrobić bo… byłaby to dziecinada

   Zatem…. Niech moc będzie z Tobą?

 4. jacekg pisze:

  Z twojej opinii wynika, że uważasz ludzi szukających TV jako niezbyt inteligentnych („nie wiedzą czego chcą”, „usłyszał coś czego i tak nie rozumie”). Stanowczo się z Tobą nie zgadzam. Jak można traktować tak innych??

  Ludzie wiedzą czego chcą, po prostu opcji jest za dużo do wyboru.

  Nie obrażaj zatem innych czytelników którzy być może nie posiadają „tak ogromnej mądrości co Twoja osoba” a świat będzie piękny!

  • xyz pisze:

   Nikogo nie obrażam, tylko po takich art. ludzie będą bać sie wyjść do sklepu po nowy odbiornik, Przejdą po kilkunastu sklepach i nie kupią nic bo bedą mieć w pamięci ten tekst. Uwierz że lepiej czyta się art zatytułowany „Jak kupic dobry telewizor” a nie o sprzedawcach, dobry sprzedawca tak czy inaczej sprzeda wszystko, wystarczy odpowiednie podejście do klienta.

   • jacekg pisze:

    Dobry

    1 Zależy co rozumiesz przez pojęcie dobry sprzedawca – czy to osoba „która sprzeda wszystko” (jak napisałeś) bo potrafi nami zmanipulować, czy dobry, bo potrafi faktycznie dostrzec nasze potrzeby i będzie chciał dla nas jak najlepiej. Spotykałem się w ciągu kilkunastu miesięcy z różnymi sprzedawcami, obserwowałem ich reakcje. Wierz mi nie trudno wyjść ze sklepu z TV, który po jakimś czasie okazał się nietrafioną inwestycją

    2 To zdumiewające, że uważasz, że powyższa publikacja zasieje w ludziach strach tak ogromny, że jak napisałeś „ludzie będą bać sie wyjść do sklepu”. Naprawdę próbuję sobie wyobrazić te setki osób, które chcą wyjść do sklepu po nowy TV, ale paraliżuje ich strach tak ogromny po przeczytaniu tego wpisu, że wolą zostać w domu…I nie potrafię – może moja wyobraźnia jest za słaba:)

    PS Dzięki za radę dotycząca tytułu, ale wierz mi, że „8 nieuczciwych trików” jest bardziej ciekawe z perspektywy czytelników. Nie wierzysz?

    To żadna tajemnica, bo ilość wyświetleń tego wpisu może zobaczyć każdy – w 3 dni prawie 10 tysięcy odsłon
    http://www….kie_linki/

    …co daje 1 miejsce w danej kategorii na tejże stronie

    Sam widzisz, że tekst w stylu ” jak kupić dobry tv” nie byłby lepszy – bo trudno byłoby konkurować z miejscem pierwszym

    PS: naprawdę uważasz, że nie obrażasz mnie i mojej pracy pisząc „tekst z wiadra wylany?” Ja się nie obrażam, ale inni odnoszą nieco inne wrażenie na temat Twojej „nieobrażalności nikogo”

    z pozdrowieniami J

 5. xyz pisze:

  Art w ogole z wiadra wylany, jeszcze większe głupoty niż w sklepie opowiadają, no ale najlepsi i tak są ludzie którzy naczytają sie takich informacji potem przyjdzie do sklepu i mówi sam nie wie co, bo wyczytał i usłyszał coś czego i tak nie rozumie.

 6. michal pisze:

  Dwa pierwsze # bez sensu. #1 Full HD nie jest potrzebne ludziom, którzy oglądają tylko telewizję z kablówki. Ba, nawet HD Ready to czasem za dużo biorąc pod uwagę jakość niektórych kanałów. Full HD jest fajne TYLKO wtedy, gdy często oglądamy na TV filmy W TAKIEJ WŁAŚNIE rozdzielczości, a nie jakiejkolwiek mniejszej.
  #2 Nowszy nie znaczy lepszy. Producenci wypuszczają w tym samym czasie kilka modeli telewizorów. Jedne budżetowe, tańsze, a inne pełne bajerów i kilka razy droższe. Czasem starszy, ale droższy telewizor jest lepszy od najnowszego, ale tańszego.
  Jak dajecie rady, to chociaż postarajcie się o fachowe.

  • jacekg pisze:

   Widzę, że nie do końca odkryłeś o co chodzi w artykule. Nie chodzi o to by pokazać „niesamowite triki, inteligentne zagrania sprzedawców”, ale zwykłe banały, które wciskają nam klientom każdego dnia.

   Sam byłem świadkiem słów „full obraz” więc nie jest bez sensu pisanie o tym:) Jeżeli nie potrzebujesz niesamowitej jakości obrazu jasne, że nie musisz kupować tv Full HD. Możesz spędzić całe życie przed ekranem TV z Tesco za „999” zł, bo jeśli nie interesuje Cię, co tracisz to tylko i wyłącznie Twoja sprawa – szanuję to!

   Fajne słowo „fachowe”, nieprawdaż?

   pozdrowienia ze świata Full HD:)

 7. mateusz pisze:

  Z tym ostatnim no to jednak się nie zgodzę. Wielu producentów ma patenty, które rzeczywiście sprawiają, że telewizory są unikatowe. Niech za przykład posłuży Philips i jego flagowe Ambilight 🙂 żaden inny telewizor tego nie ma

  • jacekg pisze:

   Bardziej chodzi o to, że nieuczciwi sprzedawcy wmawiają, że „tylko ten model” ma to coś czego inne nie mają, mając na myśli jakieś standardowe opcje

   Wiadomo, że modele TV różnią się inaczej w sklepie miałbyś do wyboru tylko 1 producenta, ale nie w tym rzecz. Rzecz w tym, jak pokazać, że łatwo wprowadzić w błąd kogoś, kto nie ma dużej wiedzy na temat telewizorów;(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


reklamaml