Kanał Zero TV nie wystartuje 1 lutego. Start nowej stacji Krzysztofa Stanowskiego opóźnił się przez brak porozumienia z brokerem reklamowym. Co będzie dalej?
Już dziś, 1 lutego 2026, miał odbyć się wielki start Kanału Zero TV w telewizji. Emisja nowej stacji telewizyjnej Krzysztofa Stanowskiego została jednak przesunięta, a nowy termin rozpoczęcia nadawania nie jest jeszcze znany.
Kanał Zero TV nie wystartuje 1 lutego. Znamy powód problemów
Informację o opóźnieniu potwierdził Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy i dyrektor ds. PR w CANAL+ Polska. Jak przekazał, powodem jest brak porozumienia z brokerem reklamowym, co uniemożliwiło start emisji w zaplanowanym terminie.
Zero TV/ fot. Kanał Zero
Krzysztof Stanowski w swoim wpisie na platformie X zaznaczył, że problemy, które doprowadziły do przesunięcia startu, są niezależne od zespołu Kanału Zero. Ba kilkadziesiąt godzin przed planowanym debiutem TVN Media, który miał pełnić rolę brokera reklamowego, wycofał się z podpisania wcześniej wynegocjowanej umowy.
TVN Media przez całe miesiące przekonywał, że będzie brokerem w nowym kanale, nie sygnalizował żadnych zagrożeń, wynegocjowano umowę, która od dawna była gotowa do podpisu. Z informacji jakie do nas teraz spłynęły wynika, że na kilkadziesiąt godzin przed startem telewizji Zero broker TVN Media poinformował, że nie podpisze umowy – nie i już. Osobiście – jako osoba z natury podejrzliwa – traktuję to jako celowy zabieg, mający skomplikować biznesową sytuację Kanału Zero. Od razu zastrzegam: nie skomplikuje. Od początku komunikowałem, że kanał telewizyjny to po prostu dla nas nowy sposób na dystrybucję treści, które i tak mamy zamiar produkować.
– tłumaczy Stanowski w swoim oświadczeniu.
Kanał Zero TV/ fot. Kanał Zero
Opóźni się również uruchomienie portalu Zero.pl. Serwis miał ruszyć równolegle z kanałem TV, jednak teraz jego start zaplanowano na kilka dni później.
Mimo problemów organizacyjnych projekt rozwija się dalej. Ogłoszono skład prowadzących poranne rozmowy publicystyczno-polityczne, które wystartują w najbliższy poniedziałek. Programy poprowadzą Robert Mazurek, Jacek Prusinowski, Agnieszka Burzyńska oraz Grzegorz Sroczyński.
Zgodnie z decyzją KRRiT, Kanał Zero TV ma czas na rozpoczęcie nadawania najpóźniej do 10 lutego 2026 r., po wcześniejszym wydłużeniu terminu koncesyjnego. Sam Stanowski deklaruje jednak, że stacja powinna ruszyć w ciągu miesiąca lub dwóch.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.







Dodaj komentarz