>

Spotify zatańczy w Operze. Aż 3 miesiące za darmo!

Opera i Spotify łączą siły. W Opera One pojawił się właśnie nowy motyw Sonic, który reaguje na muzykę i wizualnie ma nam sporo do zaoferowania. Z tej okazji Opera ma dla użytkowników w Polsce także 3 miesiące Spotify Premium za darmo!

Opera ogłosiła dziś wprowadzenie nowego trybu Sonic, czyli  dynamicznego motywu do przeglądarki Opera One, który reaguje na muzykę. To efekt najnowszej współpracy norweskiej firmy z największym serwisem streamingowym na świecie, czyli oczywiście Spotify. Nowość ma zapewnić użytkownikom zupełnie nowy rodzaj wizualnego doświadczenia podczas słuchania ulubionych utworów. Wygląda to naprawdę dobrze!

Opera współpracuje ze Spotify. Motyw Sonic robi robotę

Sonic jest dostępny od razu w galerii motywów Opera One i został zaprojektowany tak, by „ożywać” w rytm muzyki. Na stronie startowej przeglądarki pojawia się delikatna animacja reagująca na muzykę, przypominając efekt fal dźwiękowych na cienkiej warstwie piasku. Gdy użytkownik włączy muzykę z panelu bocznego, domyślnie zintegrowanego ze Spotify, animacja zmienia się w ruch drobnych cząsteczek tańczących zgodnie z rytmem.

fot. Opera Spotify

Motyw działa wyłącznie w trybie ciemnym, ale pozwala na szeroką personalizację kolorów. Można wybrać intensywne, neonowe barwy pasujące do muzyki pop, albo stonowaną paletę szarości dla klimatycznych playlist.

Opera podkreśla, że Sonic rozwija dwa wcześniejsze elementy tworzące muzyczne środowisko w Opera One: wbudowany odtwarzacz muzyki, który można oderwać i swobodnie przesuwać po ekranie, oraz Dynamic Themes – zestaw zaawansowanych motywów opartych na technologii shaderów. Sonic łączy oba te rozwiązania. Kliknij i zobacz, jak to działa:

Darmowe 3 miesiące dostępu od Opery

Warto również zaznaczyć, że współpraca Opery ze Spotify ma dla polskich użytkowników bardzo konkretną korzyść. Osoby, które dopiero zakładają konto w Spotify i zrobią to za pośrednictwem Opery, mogą skorzystać z trzymiesięcznego darmowego okresu Spotify Premium.

To pełen dostęp do serwisu bez reklam, z możliwością pobierania muzyki i korzystania ze wszystkich funkcji premium. Promocja obejmuje wyłącznie nowych użytkowników, jednak jest dostępna dla wszystkich korzystających z Opery w Polsce.

Źródło

Monika Laflamme

Najnowsze artykuły

Potężny soundbar Samsung HW-Q930F z Dolby Atmos i Q-Symphony w MEGA promocji

Genialna okazja na soundbar Samsung HW-Q930F! Ten potężny model został przeceniony w Oficjalnym Sklepie Allegro…

13 lipca 2026

100 sztuk na cały świat? Twórcy wyprzedanego w kilka minut handhelda ogłaszają mały powrót

Po tym jak Ayaneo Pocket Micro 2 wyprzedało się w kilkanaście minut za sprawą mikroskopijnego…

13 lipca 2026

Calman Ready trafi do nowych telewizorów. Na liście Hisense, TCL, Sony i Philips

Calman Ready trafia na platformę MediaTek Pentonic 800. Więcej telewizorów zyska dokładniejszą i prostszą automatyczną…

13 lipca 2026

Najlepsze filmy z Netflix. Te tytuły warto sprawdzić w 2026 roku

Oto najciekawsze i najlepsze filmy dostępne na Netflix. Wybraliśmy 45 tytułów, którym zdecydowanie warto dać…

13 lipca 2026

TURBO tani Samsung OLED 55 cali z HDMI 2.1 i 120 Hz!

Genialna promocja na telewizor Samsung OLED z HDMI 2.1, 120 Hz, VRR i ALLM. To…

13 lipca 2026

Nostalgia uderza ze zdwojoną siłą. Ayaneo ujawnia nazwę konsoli w kształcie Game Boya

Ayaneo szykuje nowy handheld inspirowany kultowym Game Boy Advance. Urządzenie trafi na rynek jako Konkr…

13 lipca 2026