>
Kategorie: NewsySMART TV

Android TV z nowym wyglądem! Ewolucja w Google TV?

Android TV wyraźnie zmieni swój wygląd. Google TV zbliża się wielkimi krokami- już wkrótce zadebiutuje w najnowszych telewizorach, a starsze doczekają się ulepszenia graficznego.

Zdaje się, że gigant z Mountain View powolnie wygasza Android TV, a jako swój flagowy system coraz mocniej promuje Google TV, który od tego roku pojawi się w telewizorach niektórych producentów. Dzisiaj wiemy już, że starsze telewizory mogą liczyć na zmianę wyglądu oprogramowania, które wygląda niemal identycznie, jak interfejs Google TV.

Aktualizacja „skórki do Google TV” ma pojawić się w Polsce już wkrótce, a użytkownicy powinni mieć możliwość zainstalować ją z poziomu zakładki poświęconej aktualnej wersji systemu. Na ten moment aktualizacja wystartowała w USA, Kanadzie, Australii, a także w Niemczech i we Francji. Obecność u zachodnich sąsiadów, może oznaczać rychłą aktualizację, podobnie jak miało to miejsce w przypadku aktualizacji Android TV 9 dla telewizorów Sony.

Zmieniony zostanie przede wszystkim interfejs, który ma za zadanie być bardziej wygodny dla użytkownika i działać na zasadzie agregata treści, wybierając propozycję i niedokończone filmy i seriale z różnych serwisów, a także dodane zostaną nowe zakładki: Home, Discover i Apps. 

Tego typu zabieg może również być niezłym fundamentem pod zmiany, jakie nadejdą w tym roku, szczególnie pod kątem filmowych premier. Już w najbliższym czasie możemy liczyć na HBO Max, które zastąpi HBO Go, a także mnóstwo nowości jak np. Matrix 4, Kosmiczny Mecz 2, Diuna.

Odświeżony interfejs, który wzorowany jest na Google TV wygląda bardzo elegancko, a po zapowiedziach, które wskazywały jako zaletę lepszą segregację treści, nie mam wątpliwości, że będzie to kolejny krok w stronę rozwoju na rynku Smart TV.

Źródło: FlatpanelsHD

Matt

Komentarze

  • Całe te Google TV to przecież nowy sposób na zarabianie przez producentów. Zauważyliście że kiedyś jak włączało sie TV to odpalał się jakiś kanał TV? Teraz to home screen. Model jest prosty, chcesz by Twoje produkcje pojawiały się na głównym ekranie naszego TV to dajesz nam 30% wpływów z reklam. W interesie producentów będzie wprowadzenie nowego systemu w maksymalnej ilości TV. Docelowo pewnie telewizory będą rozdawane za darmo, a płacić będziemy naszymi oczami :)

  • Mam telewizor Philipsa z systemem Android, z którego jestem zadowolony. Działa płynnie i stabilnie. Nie mogę się już doczekać aktualizacji.

    • System pewnie będzie zbliżony, jeśli chodzi o sprzęt coś tam się pewnie będzie różnić. Modele na 2021 Sony mają zapowiedziany Google TV, natomiast jeśli chodzi o aktualizację, to na początek najprawdopodobniej będzie to upgrade, który w zasadzie doda nową skórkę na Android TV, tak żeby przypominał Google TV. Nie wiadomo jednak czy starsze modele dostaną aktualizację do nowego systemu

Najnowsze artykuły

Czy to najlepszy telewizor do sportu na świecie? Nie wiem, choć się domyślam

Oferta telewizorów Samsung na 2026 rok jest znakomita. Jeżeli lubisz sport, to Samsung R95H będzie…

14 lipca 2026

Netflix rusza z castingiem do Monopoly. Nagroda robi wrażenie

Netflix oficjalnie zamówił reality show oparte na kultowej grze planszowej Monopoly. Uczestnicy trafią do pełnowymiarowego…

14 lipca 2026

Gracze bali się końca ESO! Twórcy mają jednak inny plan

Po zwolnieniach w strukturach Xboxa gracze zaczęli obawiać się o przyszłość The Elder Scrolls Online.…

13 lipca 2026

Nie żyje Sam Neill. Za te role go zapamiętamy

Sam Neill przez ponad pięć dekad udowadniał, że charyzma nie wymaga wielkich gestów. Dla milionów…

13 lipca 2026

Nowy bohater w Alien: Isolation 2. Co stało się z Amandą Ripley?

Alien: Isolation 2 postawi na nowego bohatera, ale historia Amandy Ripley nadal może mieć ogromne…

13 lipca 2026

Potężny soundbar Samsung HW-Q930F z Dolby Atmos i Q-Symphony w MEGA promocji

Genialna okazja na soundbar Samsung HW-Q930F! Ten potężny model został przeceniony w Oficjalnym Sklepie Allegro…

13 lipca 2026