Na polskim rynku niebawem pojawi się nowy projektor firmy Sanyo – PLC-XU106 . Urządzenie przeznaczone głównie dla biznesu i oświaty w sklepach będzie dostępne od listopada. Nowy model waży zaledwie 3,4 kg i wyświetla obraz o jasności 4500 ANSI lumenów.Natomiast zastosowany w urządzeniu, nieorganiczny panel LCD pozwala uzyskać rozdzielczość własną XGA (1024 x 768 piksele) i maksymalną U-XGA (1600 x 1200) oraz wytwarza doskonale ostry i realistyczny obraz o kontraście 1000:1.
W urządzeniu zastosowano także wiele przydatnych funkcji takich jak:
- Corner Keystone Correction – Umożliwia ona projekcję bez zniekształcenia geometrii obrazu nawet przy skośnym ustawieniu projektora względem płaszczyzny ekranu.
- Easy Setup – półautomatyczna konfiguracja urządzenia, zdecydowanie upraszczają przygotowanie projektora do pracy i pozwalają szybko uzyskać symetryczny obrazu, nawet w niesprzyjających warunkach lokalowych. Efekt trapezowy można zniwelować za pomocą pilota lub przycisków na obudowie urządzenia. W przeciwieństwie do tradycyjnego sposobu działania funkcji keystone, model PLC-XU106 oferuje możliwość korygowania zniekształcenia trapezowego zarówno w pionie jak i w poziomie.
- Szerokokątny obiektyw, wyposażony w zoom optyczny 1,6x
- Możliwość uzyskania współczynnika projekcji – 1,15-1,85:1
- Oprócz tego PLC-XU106 wyposażono w szereg gniazd. Wśród nich jest gniazdo sieciowe RJ45.Pozwala to podłączyć projektor do przewodowej lub bezprzewodowej sieci komputerowej i sterować nim za pomocą komputera, działającego pod dowolnym, z najczęściej spotykanych systemów.
Cena na razie nie jest znana.
źródło: Sanyo
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.