Według nieoficjalnych danych LG wprowadzi pierwsze telewizory z obsługą 3D w maju 2010. Samsung z kolei zapowiedział, że jego nowe serie 8 i 7 potrafiące wyświetlić obraz trójwymiarowy trafią do sklepów już w przeciągu miesiąca. W ten sposób Samsung będzie pierwszym producentem mającym w swojej ofercie telewizory 3D.
Koreańska firma nie przedstawiła na razie dokładnych specyfikacji, ani ceny nowych produktów. Wiadomo jednak, że na sklepowe półki trafią modele o najmniejszych przekątnych 40 cali. Serie C7000, C8000 i C9000 oprócz wspomnianego 3D, będą posiadały tuner Freeview HD oraz 200Hz przetwarzanie obrazu. Wszystkie nowe odbiorniki będą podświetlane diodami LED. Nowe odbiorniki będą również posiadały możliwość przetwarzania obrazu z 2D do pseudo 3D. Efekt ten będzie można płynnie regulować dopasowując go do własnych potrzeb. Podobnie jak w innych telewizorach Samsunga, będzie możliwość podłączenia internetu i przeglądania popularnych portali. Odbywać się to będzie za pomocą Wi-Fi.
Niestety nie wiadomo kiedy nowe telewizory trafią na polski rynek. Biorąc pod uwagę, że ta technologia dopiero raczkuje będzie musiało upłynąć sporo czasu.
źródło: tvManiaK
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Szef Sony podsyca plotki o PS Vita 2! Czy nadciąga nowa przenośna konsola PlayStation? Sprawdź…
Ayaneo szykuje handheld inspirowany Game Boy Advance. Nowy teaser wskazuje na klasyczną, poziomą formę znaną…
Nothing Ear (3a) są już dostępne w Polsce za 449 zł. Słuchawki oferują LDAC, przetworniki…
Co nowego obejrzeć na SkyShowtime? Jakie filmy i seriale warto znać? Sprawdź nasz aktualny przegląd…
Co oglądać w Disney+? Jakie nowe seriale i filmy warto znać? Sprawdź najważniejsze premiery w…
Sprawdzam czy warto kupić telewizor Dreame S100, czyli model, który przeciera szlaki producenta na rynku…