REKLAMA TP
, LG Newsy Telewizory

LG: 5 nowych telewizorów 3D

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

4 odpowiedzi na “LG: 5 nowych telewizorów 3D”

  1. tech_nick pisze:

    LG 42LB671V-ZB

    Kupiłem ten telewizor głównie jako wyświetlacz do komputera i jako taki sprawuje się całkiem nieźle (niewielkie opóźnienia w wyświetlaniu – ułamek sekundy, najlepiej widoczne na wskaźniku myszki, albo w szybkich grach), nigdy nie zastanawiałem się jak będzie działał jako TV, bo pomyślałem że w dzisiejszych czasach każdy telewizor musi mieć jakieś podstawowe, dobrze działające funkcje, bo tutaj są jakieś dobre sprawdzone standardy, których nie da się zepsuć. Gdy zacząłem jednak go używać do oglądania telewizji to zaczęła się moja frustracja :-/ Niby LG szumnie nazywa to smart TV, ale ze smart ma on niewiele wspólnego, poza nazwą. Od czego by tu zacząć… Telewizor nie nadaje się do oglądania telewizji, bez frustracji… Myślałem, że upgrade firmware coś poprawi, niestety myliłem się. Jestem pewien, że można by zrobić do niego solidne i funkcjonalne oprogramowanie, jednak na chwilę obecną nie ma takiego, a to co dostajemy jest jakieś niedorobione. Jednym słowem programiści LG się nie popisali, jeśli chodzi o funkcjonowanie odbiornika jako TV (!?!?!?). Miał być „smart TV”, a wyszedł „TV for stupid”.
    Ciekawy jestem czy inne modele tego producenta się czymś różnią na plus, jeśli chodzi funkcjonalność TV, ale wątpię w to. Jedyne wyjście, to używać z osobnym tunerem sat (albo nie kupować).

    PLUSY

    – Dosyć ładny interface…
    – Dobre odwzorowanie kolorów (oprócz czarnego w ciemnym pomieszczeniu).
    – Ciekawy pomysł z Magic Remote (jednak z mocno ograniczoną funkcjonalnością).
    – Niewysoka cena jak na te parametry techniczne, choć można kupić podobne telewizory mało znanych firm po niższych cenach.
    – Dużo różnych standardów: WiDi, Miracast itp.
    – Dużo wejść: USBx3, HDMIx3 itp.

    MINUSY

    Włączanie TV:
    – Obraz włącza się dość szybko (ok. 10 sek.), jednak aby przełączyć program albo wejść do menu to trzeba poczekać tochę dłużej… :-/

    Wyszukiwanie programów:
    – Lista satelit jest dość ograniczona i nie da się dodać nowych satelit do bazy danych, choć te które są, można dowolnie modyfikować… poza ich nazwą. Są 4 oznaczone jako „inne”, gdzie można sobie dodać dane dowolnego satelity, ale to jest przedziwne rozwiązanie, bo przecież satelity, ich pozycje i nazwy zmieniają się z upływem czasu.
    – Wyszukiwanie programów z satelity na ślepo powinno skanować wszystkie częstotliwości po kolei, aby znaleźć wszystkie transpondery i programy na satelicie, jednak przeszukuje te częstotliwości w jakiejś dziwnej kolejności, przeskakując (wydaje się, że losowo) raz na wyższe, potem na niższe i tak w koło. Rezultat jest taki, że nie skanuje wszystkich częstotliwości i nie znajduje wszystkich programów, i dużo lepszy efekt się uzyskuje wyszukując za pomocą bazy danych transponderów, ale…
    – Nie da się wczytać (ani zapisać) aktualnej listy transponderów z żadnego źródła (USB np. czy internet). Trzeba używać tych list, które są zaprogramowane fabrycznie, albo mozolnie wpisywać dane każdego jednego po kolei :-/
    – Nie da się zmienić kolejności transponderów w liście, każdy nowy wpis jest umieszczany na końcu.
    – Przy każdej zmianie w ustawieniach satelity, wszystkie wcześniej znalezione dla niego programy zostają wykasowane, a nie da się zrobić wcześniej backupu listy programów (żegnaj mozolnie układana listo programów :-/
    – Wydawało by się, że listę transponderów dla satelity zmienia w ustawieniach satelity… nie, do tego jest specjalne, osobne podmenu :-/

    Menadżer programów:
    – Gorszy niż w niektórych starych kineskopowych TV. Nie ma nic wspólnego z intuicyjną obsługą (w przypadku długich list programów, obsługa tego to jest mordęga :-/ i nie ma żadnej alternatywy dla niego w postaci edytora na PC jak np. w przypadku wielu tunerów satelitarnych.
    – Nie da się łączyć programów z naziemnej DTV i satelity na jednej liście programów (jeśli chce się oglądać programy z innej grupy, to wiąże się to z przedziwnym przełączaniem wejścia w… osobnym menu, do którego nie ma nawet dostępu z podstawowego „smart” menu :-/
    – Nie ma możliwości zrobienia backupu listy programów.
    – Nie zawsze da się zmienić numer dla programu (odpowiednie opcje w menu nie zawsze działają tak jak powinny, a jak działają, to trzeba to robić dla każdego z programów z osobna :-/
    – Można stworzyć 4 listy tzw. ulubionych, ale nie da się w nich łączyć programów z różnych źródeł i nie da się w nich ustawić numerów programów inaczej niż jest to na głównej liście.
    – Nie da się w żaden sposób usunąć niechcianego programu z głównej listy (można tylko usunąć wszystkie jak się zmieni albo usunie ustawienia satelity).
    – Nie da się wyszukiwać programów po nazwie i trzeba mozolnie je przeszukiwać listę kręcąc kółkiem na Magic Remote albo strzałkami (boczny pasek przy liście jak w przypadku aplikacji na komputerze nie działa), co w przypadku kilkuset programów z satelity jest dosyć kłopotliwe (można co prawda posortować je alfabetycznie, ale to niewiele pomaga gdy dany program jest np. 876 na liście :-/

    Oglądanie telewizji:
    – Nie da się przełączyć ścieżki dźwiękowej przyciskiem z żadnego pilota (trzeba wchodzić do menu, a potem do podmenu, i dopiero wtedy można przełączyć, a na koniec i tak nie zapamiętuje wyboru i gdy się przełączy na inny program, to z powrotem ustawia domyślną ścieżkę dźwiękową :-/
    – Podpisy można włączyć przyciskiem tylko ze standardowego pilota, z „Magic Remote” trzeba wchodzić do menu (innego niż w przypadku ścieżki dźwiękowej :-/, podmenu itp… :-/ Jeśli chodzi o wybór języka podpisów, to podobny problem jak z wyborem ścieżki dźwiękowej tylko… inne menu… :-/
    – Menu zwykle działa po prostu trochę za wolno, a czasami wręcz zamula… ale wygląda dość efektownie :-/
    – Obrazy 3D trzeba oglądać mając oczy dokładnie na wysokości ekranu, patrząc pod większym kątem, tzn. powyżej ok. 10 stopni z góry, albo z dołu, są już dobrze widoczne prześwity obrazu przeznaczonego dla drugiego oka, psujące cały efekt.
    – W przypadku większej ilości programów na liście, przełączanie ich czasem zamula, zachowuje się dziwnie – przeskakując po chwili na inny program niż wybrany, a nawet się zawiesza.
    – Nie ma możliwości wyszukiwania programu po nazwie (można filtrować przez tzw. ulubionych)
    – Nie ma możliwośći zapamiętywania indywidualnych ustawień dla poszczególnych programów (tzn. ścieżki dźwiękowej, podpisów itp.)
    – Nie odbiera przekazów w UltraHD, czy 4k TV (tylko dźwięk).

    Wiele, wiele innych niedoróbek o których zapomniałem, bo nie są tak bardzo uciążliwe…

  2. Marcin Woźniak pisze:

    Mam pytanie – czy w WebOS jest funkcjonalność np. pauzowania kanału z DVB-T który leci celem wycieczki np. do toalety i potem kontynuowania oglądania? Ile maksymalnie może trwać taka pauza jeśli istnieje taka funkcja?

  3. zainteresowany pisze:

    telewizory od modelu 650 mają płynny obraz ponieważ posiadają200hz oczywiscie plus mci ,700,800 czy 1000hz ,dodatkowo,650 i nizej maja matryce 100hz ,pewnie nie jedną osobę myli fakt posiadania np.mci500hz.

  4. koko pisze:

    Drobna uwaga, model: 42lb671V. Telewizor ma dziwną przypadłość znana z plazm – jeśli zostawi się na chwilę statyczny obraz (ot, pauza w filmie), to telewizor przez jakiś czas wyświetla to, co zostało zapauzowane. Pisano o tym w temacie o nowej serii LB na hdtv. Słabo…

  5. klient pisze:

    Z obsługą przez starczych raczej przesadzone. Ten kto ma problemy obsługiwać się myszką w komputerze ten niech pilota Magick nie używa. Ale to małe bubu. Dla mnie telewizor który kosztuje 7K zł nie posiada dwóch tunerów dvb-t to porażka, Nie wspomne o funkcji PIP z której korzystam często w starym TV a tutaj taki niby multimedialny a takie baraki. Mniej bajerów a więcej praktyki proszę.

  6. Robi pisze:

    Obsługa tych telewizorów przy pomocy systemu WebOS to sama przyjemność , bardzo proste i łatwe menu z który doskonale poradzą sobie nawet starsze osoby 🙂 .

  7. Yorpi pisze:

    O proszę, tego nie zauważyłem wcześniej. W LB są lepsze głośniki, waty rosną tam gdzie trzeba, nie trzeba będzie podpinać wieży czy kina żeby mieć mocniejszy dźwięk. LG będzie się teraz kojarzyło z nowym interfejsem, a Internet koniecznie musi być w domu i koniec 8).


reklamaml