Netflix dorzucił do swojej biblioteki prawdziwą petardę – kontynuację hitu, który porwał miliony widzów i zdobył dwa Oscary. Jeśli kochasz widowiskowe sci-fi z wielką historią i gwiazdorską obsadą, to ten tytuł po prostu musisz zobaczyć.
„Diuna: Część druga” to ekranizacja kultowej powieści Franka Herberta, kontynuująca historię Paula Atrydy (w tej roli Timothée Chalamet), który po upadku swojego rodu znajduje schronienie wśród Fremenów – tajemniczego ludu żyjącego na pustynnej planecie Arrakis.
- „Babcie” rządzą na Netflix – to jedna z najbardziej udanych premier platformy!
- Serial Netflix dostał 100% na Rotten Tomatoes! Krytycy są zachwyceni
„Diuna: Część druga” wylądowała na Netflix!
Przyjmując imię Muad’Dib, Paul staje się ich duchowym i militarnym przywódcą, planując zemstę na rodzie Harkonnenów i Imperatorze Shaddamie IV. Na drodze stoi jednak jego własne przeznaczenie i uczucie do Chani (Zendaya), które może wszystko skomplikować.
Film wyreżyserował Denis Villeneuve, a na ekranie błyszczą nazwiska z hollywoodzkiej ekstraklasy: Zendaya, Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Florence Pugh, Austin Butler, Christopher Walken, a nawet Anya Taylor-Joy.

Diuna: Część druga
Do tego dochodzi wciągająca muzyka, perfekcyjna oprawa wizualna i zdjęcia kręcone w m.in. Budapeszcie, Abu Zabi, Jordanii i Namibii. Już sam zwiastun robił wrażenie, ale gotowy film podbił nie tylko serca widzów – ale i portfele kin.
Patrząc na liczne nagrody i liczby można wnioskować, że „Diuna 2” nie bierze jeńców:
- Oscary: za najlepszy dźwięk i efekty specjalne
- BAFTY: te same dwie kategorie
- Rotten Tomatoes: 92% pozytywnych recenzji
- Box office: ponad 714 milionów dolarów
- Filmweb: 8,1 gwiazdki (na podstawie 127 tys. ocen)
- IMDb: 8,5 gwiazdki (na podstawie ponad 632 tys. głosów)
To robi wrażenie – szczególnie że film trafił też na listę 10 najlepszych produkcji 2024 roku wg Amerykańskiego Instytutu Filmowego.
Sukces „Części drugiej” otworzył furtkę do kolejnych projektów. Już wiadomo, że w 2026 roku na ekrany trafi „Dune: Messiah”, a równolegle rozwijany jest prequelowy serial „Diuna: Proroctwo”, skupiający się na zakonie Bene Gesserit i genezie konfliktu między rodami Atrydów i Harkonnenów. W roli Alii Atrydy zobaczymy ponownie Anyę Taylor-Joy.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Dodaj komentarz