Nie wiesz, co warto obejrzeć w Max? Wybraliśmy najciekawsze nowe filmy i seriale na luty 2025.
Spis treści
Szukasz czegoś nowszego? Nie chcesz pogubić się w mnogości nowości, które co tydzień trafiają do serwisów VOD? Trzymamy rękę na pulsie i regularnie uzupełniamy zestawienie o nowe pozycje. Z nami nie przegapisz żadnej premiery!
Biały Lotos Sezon 3
Trzeci sezon serialu „Biały Lotos” przenosi widzów do luksusowego kurortu w Tajlandii, gdzie śledzimy losy gości i pracowników na przestrzeni tygodnia. Wśród nowych postaci znajdują się trzy przyjaciółki odnawiające znajomość po latach, para z dużą różnicą wieku oraz zamożna rodzina z Południa USA z trójką dorosłych dzieci. Powraca również postać Belindy Lindsey, menedżerki spa z pierwszego sezonu, która uczestniczy w programie wymiany edukacyjnej. Akcja rozgrywa się m.in. w Bangkoku oraz na wyspach Phuket i Koh Samui.
Pomiędzy świątyniami
Film „Pomiędzy świątyniami” opowiada historię Bena Gottlieba, kantora w synagodze w małym miasteczku w stanie Nowy Jork, który po śmierci żony przeżywa kryzys wiary i traci zdolność śpiewania. Jego monotonne życie zostaje zakłócone, gdy spotyka swoją dawną nauczycielkę muzyki, Carlę Kessler. Carla, mimo zaawansowanego wieku, pragnie przystąpić do bat micwy i prosi Bena o pomoc w przygotowaniach. Wspólna praca nad ceremonią zbliża ich do siebie, prowadząc do nieoczekiwanych zmian w ich życiu.
Płynąc do domu
„Płynąc do domu” to dramat w reżyserii Justina Andersona, będący adaptacją powieści Deborah Levy. Film opowiada historię rodziny spędzającej wakacje w luksusowej willi w Grecji. Ich spokój zostaje zakłócony, gdy w basenie pojawia się naga nieznajoma, która twierdzi, że jest przyjaciółką szofera Vito. Jej obecność wpływa na relacje między domownikami, ujawniając skrywane traumy i pragnienia.
Kuchenna rewolucja
W roku 1918 kończy się I wojna światowa, ale w USA szaleje w najlepsze pandemia grypy. W cieniu ówczesnych lockdownów, w okazałej posiadłości zadufanego w sobie właściciela ziemskiego pojawia się tajemniczy kucharz Floyd Monk. Szybko pojawia się także niepokojące podejrzenie, że być może Floyd potrafi wprawnie używać noży i innych niebezpiecznych narzędzi nie tylko w kuchni i nie tylko do gotowania. Machiavelliczne intrygi i manipulacje Monka prowadzą do stopniowej zmiany układu sił i domowych relacji władzy. Zaczyna się prawdziwa gra w klasy i wędrówki w górę i dół społecznej drabiny. „Kuchenna rewolucja” to świetny thriller z Peterem Sarsgaardem w roli głównej.
Harold i magiczna kredka
„Harold i magiczna kredka” to familijny film fantasy, będący adaptacją klasycznej książki dla dzieci autorstwa Crocketta Johnsona. Głównym bohaterem jest Harold, który dzięki swojej magicznej, fioletowej kredce potrafi ożywiać wszystko, co narysuje. Po przeniesieniu się ze świata książki do rzeczywistości, Harold odkrywa, że jego kredka może prowadzić do nieoczekiwanych i zabawnych sytuacji. Kiedy jednak jej moc trafia w niepowołane ręce, Harold wraz z przyjaciółmi musi wykorzystać całą swoją kreatywność, aby ocalić zarówno realny świat, jak i siebie samego.
All American Sezon 7
„All American” to serial inspirowany prawdziwą historią Spencera Paysingera, byłego zawodowego futbolisty amerykańskiego. Fabuła koncentruje się na Spencerze Jamesie, utalentowanym młodym futboliście z South Crenshaw w Los Angeles, który otrzymuje szansę gry w drużynie liceum Beverly Hills. Przeprowadzka do zupełnie innego środowiska oznacza nie tylko sportowe wyzwania, ale także konieczność zmierzenia się z różnicami społecznymi, kulturowymi i osobistymi dylematami. Serial jest tak popularny, że doczekał się aż 7 sezonów – warto obejrzeć!
Regentka
Film „Regentka”, oparty na bestsellerowej powieści “Rozgrywka królowej” autorstwa Elizabeth Fremantle, opowiada historię Katarzyny Parr, szóstej i ostatniej żony króla Henryka VIII, która podczas nieobecności męża zostaje mianowana regentką Anglii. W tej roli musi stawić czoła intrygom dworskim, religijnym napięciom oraz własnym przekonaniom, zwłaszcza w kontekście przyjaźni z Anną Askew, oskarżoną o herezję. Film ukazuje jej zmagania z władzą, lojalnością i osobistymi dylematami w obliczu despotycznego króla.
Listy do M. Pożegnania i powroty
„Listy do M. Pożegnania i powroty” to polska komedia romantyczna, będąca szóstą odsłoną popularnej serii świątecznych filmów. Akcja ponownie toczy się w okresie Bożego Narodzenia, ukazując przeplatające się losy znanych bohaterów oraz nowych postaci. Melchior rozwija swoją firmę mikołajową i postanawia zorganizować uroczystą kolację wigilijną. W międzyczasie dostrzega w młodszym pracowniku, Grześku, odbicie własnych błędów z przeszłości i stara się uchronić go przed ich powtórzeniem. Karina i Szczepan marzą o spokojnych świętach, jednak ich plany krzyżuje pęknięta rura, która zalewa mieszkanie. Niespodziewanie w ich domu pojawia się Lucek w towarzystwie Japończyka Józka, co prowadzi do serii zabawnych i nieoczekiwanych zdarzeń. Tymczasem Wojciech, wracając z Londynu, spotyka tajemniczą Ewę, co zmienia jego spojrzenie na życie. Równocześnie Mikołaj spaceruje po mieście, podczas gdy jego syn Ignaś angażuje się w przygodę mającą na celu ocalenie ducha świąt.
Niepewność
„Niepewność” to thriller psychologiczny, oparty na powieści Håkana Nessera. Film opowiada historię Marii, odnoszącej sukcesy szwedzkiej prezenterki telewizyjnej, której życie zostaje wywrócone do góry nogami po oskarżeniach skierowanych przeciwko jej mężowi. Aby uniknąć medialnego szumu, para decyduje się na wyjazd na południe pod pretekstem urlopu naukowego. Jednak nieoczekiwane wydarzenia prowadzą do serii desperackich decyzji.
Jakaś inna kobieta
Film „Jakaś inna kobieta” to thriller opowiadający o Eve, która wraz z mężem przeprowadza się na tropikalną wyspę z powodu jego pracy. Początkowo planowany krótki pobyt przedłuża się, a izolacja i monotonia życia na wyspie sprawiają, że Eve porzuca swoje marzenia. W miarę upływu czasu zaczyna odczuwać narastające napięcie, gdy tajemnicza kobieta stopniowo przejmuje jej życie, kawałek po kawałku.
Uwięzieni w Andach
Film „Uwięzieni w Andach” to dramat, którego akcja rozgrywa się w 2013 roku w Chile. U podnóży Andów, niedaleko stolicy, znajduje się luksusowe więzienie, w którym przebywa pięciu generałów skazanych za zbrodnie popełnione podczas dyktatury wojskowej. Pewnego dnia dowiadują się, że decyzją prezydenta mają zostać przeniesieni do standardowego zakładu karnego o surowszych warunkach. Przerażeni tą perspektywą, podejmują wszelkie możliwe działania, aby uniknąć transferu.
Jak uciekłam z Opus Dei
Serial dokumentalny „Jak uciekłam z Opus Dei” przedstawia historie trzynastu kobiet z różnych krajów, które opuściły organizację Opus Dei. W produkcji tej kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami, ujawniając nadużycia psychiczne, religijne i ekonomiczne, jakich doznały w tej instytucji.
Strażnicy białego Teksasu
Serial dokumentalny „Strażnicy białego Teksasu” skupia się na działalności i zwalczaniu grup supremacjonistycznych w Teksasie. Produkcja analizuje, w jaki sposób te organizacje funkcjonują, rekrutują nowych członków oraz jakie stanowią zagrożenie dla społeczeństwa. Serial ukazuje również działania organów ścigania i innych instytucji mające na celu przeciwdziałanie ekstremizmowi i promowanie równości.
Częste skutki uboczne
Serial animowany „Częste skutki uboczne” opowiada o Marshallu i Frances, dawnych znajomych ze szkoły, którzy odkrywają spisek mający na celu zniszczenie grzyba o niezwykłych właściwościach leczniczych, mogącego wyleczyć wszystkie choroby. Wprowadzenie tego odkrycia na rynek napotyka opór ze strony agencji rządowych, koncernów farmaceutycznych i międzynarodowego biznesu.
Donnie Brasco
„Donnie Brasco” to klasyka kryminałów. Agent FBI Joseph D. Pistone otrzymuje zadanie infiltracji mafijnej rodziny Lefty’ego Ruggiero. Podając się za młodego pasera biżuterii Donniego Brasco, Pistone zaskarbia sobie przyjaźń i zaufanie gangstera. Wkrótce okazuje się, że bardzo trudno jest pogodzić oddanemu swej pracy Pistonowi życie zawodowe i prywatne. Młody agent przeżywa wewnętrzne rozterki, jako że z biegiem czasu zaczyna coraz bardziej podziwiać i szanować Ruggiero, człowieka, którego ma wydać.
Miasteczko Owl
Film „Miasteczko Owl” to film oparty na powieści Chucka Klostermana, którego akcja rozgrywa się w 1983 roku w fikcyjnym miasteczku Owl w Dakocie Północnej. Główna bohaterka, Julia Rabia, nauczycielka angielskiego, przeprowadza się z Milwaukee do Owl, aby podjąć pracę w lokalnej szkole średniej. Na miejscu próbuje rozpocząć nowe życie i nawiązuje relacje z mieszkańcami, w tym z Horace’em Jonesem, starszym mężczyzną spędzającym czas na wspomnieniach w lokalnej kawiarni, oraz Mitchem Hrlicką, przygnębionym rezerwowym rozgrywającym szkolnej drużyny futbolowej. Życie mieszkańców zostaje dramatycznie zmienione przez nagłą i potężną zamieć śnieżną.
W matni kłamstw
„W matni kłamstw” to irlandzki dramat. Przytłaczająca, chaotyczna posiadłość Knowl nie jest odpowiednim miejscem dla samotnej młodej kobiety, a z pewnością nie dla zaledwie osiemnastoletniej Maud. Po nagłej śmierci ojca dziewczyna ma odziedziczyć cały jego majątek, gdy skończy 21 lat, ale obecnie jest sama, wrażliwa i nie rozumie niuansów rządzących relacjami społecznymi. Podczas odczytania testamentu ojca Maud następuje niespodziewany zwrot akcji – okazuje się, że na jej opiekuna został wyznaczony jej wuj Silas, wyrzutek społeczeństwa, cieszący się złą sławą nikczemnika i podejrzewany o morderstwo.
To również warto przeczytać!
- W cieniu Uwe Bolla. Czy naprawdę tak ciężko zrobić adaptację gry wideo?
- „Siedem” to thriller doskonały. Czy John Doe miał rację?
- Biegaj Tom nawet do setki, ale czasu nie oszukasz. Koniec serii „Mission: Impossible”
- Studio A24. Każda produkcja to złoto?
- „The Boys” wciąż w formie, ale cieszę się, że ten serial się kończy
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dodaj komentarz