Telewizory z oferty na 2024 rok w znacznej części są już dostępne w większości sklepów. Jakie najnowsze modele warto teraz kupić? Na co zwracać uwagę przy wyborze premierowego sprzętu?
Niedawno przygotowaliśmy artykuł poświęcony najlepszym telewizorom na wyprzedażach, jakie teraz możesz kupić. W tamtym tekście skupialiśmy się na modelach, które pomału wychodzą ze sprzedaży, natomiast teraz przyjrzymy się telewizorom, które weszły lub właśnie wchodzą na sklepowe półki.
W tym rankingu zebrałem najciekawsze (moim zdaniem) telewizory z rocznika 2024, które warto kupić. Nie wszystkie modele mają takie same parametry. Dodam też, że nie zawsze „najciekawsze” automatycznie oznacza „najlepsze”, bo pod uwagę bierzemy różne progi cenowe.
Wśród poniższych propozycji znajdziesz zarówno świetne modele dla graczy (mają HDMI 2.1 i wysokie odświeżanie), ale także i modele dla użytkowników z nieco mniejszymi wymaganiami i budżetami.
Samsung QE55Q77D
Najnowszy Samsung QE55Q77D to następca udanego modelu Q77C (który ciągle jeszcze znajdziesz w niektórych sklepach).
Model ten otwiera ofertę telewizorów Samsung 120 Hz na 2024 rok i jest ciekawą propozycją dla osób chcących mieć niezłe parametry i nie wydawać jednocześnie dużej kwoty na nowy model, bo w promocji upolujesz ten sprzęt już poniżej 4 tys. zł.
Samsung QE55Q77D wyposażony jest w matrycę VA odświeżaną z częstotliwością 120 Hz. Taka konfiguracja zapewnia bardzo dobrą płynność podczas oglądania filmów, seriali, a także sportu, jak również niezłą czerń i wysoki kontrast natywny. W połączeniu z technologią kropek kwantowych odpowiedzialnych za poszerzanie palety kolorów, nie mam wątpliwości, że Samsung Q77D zadowoli sporą grupę użytkowników.
Model ten sprawdzi się również świetnie w grach. Ma on bardzo niski input lag, a także złącza HDMI 2.1, które pozwolą w jak najlepszy sposób wykorzystać konsole obecnej generacji. Amatorzy gamingowej rozrywki docenią również obecność aplikacji do grania w chmurze takich jak Xbox (z grami z xCloud), a także GeForce NOW.
Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Tizen, czyli jednego z najbardziej rozbudowanych Smart TV na świecie, które może idealnie wpasować się w nasz inteligentny dom. Jeśli zależy Ci na niezłej optymalizacji i dostępie do wielu aplikacji (za wyjątkiem CANAL+), to Samsung QE55Q77D jest modelem wartym uwagi.
LG OLED55B4
Ten model jest na rynku dostępny od niedawna, a już przewinął się na naszym portalu w kilku artykułach, które podpowiadały, gdzie kupić go w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeżeli jesteś entuzjastą nowości, zależy Ci na świetnej jakości obrazu i nie chcesz wydawać fortuny na nowego OLED-a, to LG OLED55B4 jest urządzeniem, które warto rozważyć.
Model wyposażony jest w 120 Hz matrycę organiczną, która zapewnia fantastyczną czerń i nieskończony kontrast. W połączeniu z naturalnymi, żywymi i świetnymi kolorami daje znakomite rezultaty podczas oglądania filmów i seriali, szczególnie w wieczornych warunkach, kiedy magia OLEDowej czerni pokazuje swoje największe zalety.
LG OLED B4 rewelacyjnie sprawdza się w grach za sprawą niskiego input laga, złącz HDMI 2.1, a także wsparcia dla Dolby Vision w grach. To wszystko czyni ten model jednym z najbardziej uniwersalnych telewizorów OLED na rynku, który poza rozsądną ceną może stanowić prawdziwe centrum domowej rozrywki.
Dodajmy do tego świetny system jakim jest webOS i mamy urządzenie, które zadowoli zdecydowaną większość użytkowników, którzy zdecydują się na ten model.
TCL 65C855
Na naszym portalu znajdziesz już test TCL 65C855, czyli najnowszego telewizora QD-Mini LED firmy TCL na 2024 rok.
Nie spodziewałem się, że ten model zrobi na mnie tak ogromne wrażenie, a w połączeniu z naprawdę rozsądną ceną jest to model, który warto obserwować pod kątem przyszłych promocji.
TCL C855 wyposażony jest w matrycę VA odświeżaną z częstotliwością 144 Hz. Jest to również telewizor z podświetleniem Mini LED i ponad 1300 stref lokalnego wygaszania! Dzięki temu możesz cieszyć się kapitalną czernią podczas seansu, a także spektakularną jasnością, dla której przeszkodą nie będą nawet mocno nasłonecznione pomieszczenia.
Urządzenie kapitalnie sprawdza się w grach. Ma niski input lag, a także złącza HDMI 2.1 (a dodatkowo jeszcze jedno złącze eARC), dzięki czemu nie tylko podłączysz i wykorzystasz potencjał obydwu najmocniejszych konsol na rynku, ale również podłączysz soundbar z Dolby Atmos.
Obecny w tym modelu system Smart TV to Google TV, a więc oprogramowanie, które przez wielu użytkowników na świecie uważane jest za najlepsze. Ma mnóstwo aplikacji, a także jest całkiem proste w obsłudze. Jeżeli zależy Ci na topowym telewizorze LCD, to TCL C855 jest kapitalną propozycją dla każdego amatora kanapowej rozrywki.
Samsung QE65S95D
Samsung S95D to telewizor przepiękny. Choć początkowo widząc ten model byłem nieco sceptyczny, tak w domowym użytkowaniu sprawdza się on znakomicie. Samsung S95D wyposażony jest w matową matrycę OLED odświeżaną z częstotliwością 144 Hz.
Oczywiście, model ten ma wszelkie zalety telewizorów OLED takie jak nieskończony kontrast i fantastyczna czerń, ale dokłada dwa bardzo istotne dodatki: bardzo wysoką jasność i matową matrycę. O rywalizacji na jasność w świecie telewizorów OLED jest głośno niemal od jej komercjalizacji na rynku RTV, natomiast matowa matryca daje zupełnie inne wrażenia podczas oglądania.
Obraz jest świetny, a do tego nic nie odbija się w matrycy jak w lustrze dając przyjemny dla oka efekt. Kapitalne kolory, wspomniana matryca i wysoka jasność pozwalają na świetną zabawę podczas oglądania ulubionych platform VOD, a także zwykłej telewizji nawet bardzo nasłonecznionym pomieszczeniu.
Model ten rewelacyjnie sprawdza się w grach. Jest Game Bar, jest niski input lag, a także złącza HDMI 2.1, które pozwalają na granie w 4K i 120 kl. / s z VRR i ALLM. Dodatkowo, na pokładzie zainstalowany jest system Tizen, a wiec przez wielu uważany za najlepszy Smart TV na świecie. Ma dużo aplikacji (choć w modelach na 2024 rok brakuje CANAL+), a także pozwala zarządzać urządzeniami Smart Home z poziomu telewizora.
Miłym dodatkiem, który znajdziesz w tym telewizorze jest One Connect, czyli skrzyneczka, do które przeniesiona została znacząca część elektroniki telewizora. Dzięki temu możesz mieć łatwy dostęp do złącz montując go np. na ścianie lub ukrywając skrzyneczkę w szafce RTV.
Nie jest to jednak sprzęt tani, bo obecna wycena to ponad 10 tys. zł…
Sony BRAVIA 8 55XR80
Sony BRAVIA 8 to jedna z trzech serii nowych telewizorów Sony na 2024 rok. Model ten jest środkowym (także cenowo), czyli pozycjonowanym wyżej niż BRAVIA 7, ale niżej niż flagowy BRAVIA 9. Telewizor ten zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu, a wszystko to za sprawą kilku czynników.
Jednym z nich jest matryca OLED odświeżana z częstotliwością 120 Hz, co oznacza, że możemy cieszyć się świetną płynnością ruchu (z uwagi na wysokie odświeżanie), a także nieskończonym kontrastem i smolistą czernią. Dodatkowo, mamy tu świetne kąty widzenia, a także żywe i naturalne kolory.
Na jakość obrazu wpływają tu również bardzo dobre, predefiniowane tryby, a także szerokie możliwości personalizacji obrazu, dzięki czemu możemy dostosować ten model idealnie pod nasze oko (albo skalibrować w nieco bardziej skomplikowany sposób).
Urządzenie nieźle nadaje się do gier. Ma niski input lag i złącza HDMI 2.1, które pozwalają na granie w 4K i 120 kl. / s z VRR i ALLM, natomiast jeśli szukasz telewizora przede wszystkim do grania w gry, to na rynku znajdziesz lepiej wycenione modele o lepszych parametrach (np. 4 złącza HDMI 2.1 kontra 2 złącza w Sony).
Systemem zainstalowanym w opisywanym modelu jest Google TV – jeden z najlepszych Smart TV na świecie. Dzięki dostępowi do tysięcy aplikacji możemy stworzyć wokół telewizora Sony BRAVIA 8 prawdziwe centrum domowej rozrywki.
TCL 65C655 Pro
Na samym początku wspomniałem, że będzie to ranking poświęcony nowym, ciekawym telewizorom, wśród których znajdą się modele na każdą kieszeń. Niewątpliwie jednym z nich jest TCL 65C655, który idealnie wpisuje się w kanony solidnego i taniego telewizora – kosztuje nieco ponad 3 tys. zł.
Urządzenie to nawet przewyższa parametrami niektóre droższe telewizory, dlatego już to stanowi całkiem niezłą opcję dla każdego kto szuka modelu, który nie zawiedzie jakością obrazu.
Telewizor wyposażony jest w matrycę VA odświeżaną z częstotliwością 60 Hz. To jednak nie wszystkie parametry – w tej niskiej cenie C655 Pro ma do zaoferowania znacznie więcej, a mowa tu przede wszystkim o bezpośrednim podświetleniu ze strefowym wygaszaniem (FALD).
Poza tym jakość obrazu jest wspierana przez technologię kropek kwantowych, a także wysoką jasność matrycy, która jest bardzo rzadko spotykana w tak tanich telewizorach. Nie brakuje tu aplikacji – mamy na pokładzie system Google TV z dostępem do tysięcy programów.
ManiaKi kina docenią z pewnością obecność Dolby Vision i HDR10+, które w połączeniu z dźwiękiem Dolby Atmos pozwolą wykorzystać potencjał drzemiący w filmach i serialach na najpopularniejszych platformach streamingowych.
Philips The One 55PUS8919
W obozie Philipsa w 2024 doszło do sporych zmian. Wszystko przez nowy system Smart TV, czyli Titan OS (Philips pozostawił Google TV tylko w seriach OLED819 i OLED909). Najnowsze oprogramowanie dopiero raczkuje, stąd brak niektórych aplikacji, natomiast jeśli przymkniemy na to oko, to mamy uniwersalny telewizor, który dostępny jest w rozsądnej cenie.
Philips 55PUS8919 wyposażony jest w matrycę IPS, która odświeżana jest z częstotliwością 120 Hz. Matryce IPS oferują szerokie kąty widzenia, jednak za cenę wysokiego kontrastu. Na szczęście, Philips ma kapitalne podświetlenie Ambilight, które powoduje, że wydaje się jakby kontrast i czerń były znacznie lepsze niż w rzeczywistości pozwalałaby na to specyfikacja.
Urządzenie dobrze sprawdzi się w grach. Telewizor ma HDMI 2.1, które pozwala na granie w gry w 4K i 120 kl. / s, a także dobre kolory i fantastyczne podświetlenie Ambilight, dzięki któremu żaden odcinek ulubionego serialu nie będzie już taki sam.
Telewizor ma wsparcie dla Dolby Vision i HDR10+, dlatego będzie mógł wykorzystać potencjał zarówno Netflixa czy Disney+, jak i Prime Video. Podłączając kompatybilnego soundbara będziesz mógł również wykorzystać dźwięk Dolby Atmos.
LG OLED65C4
To już drugi telewizor LG w tym zestawieniu, natomiast różni się on nieco od podstawowego modelu jakim jest seria B. Przede wszystkim mamy tu technologię OLED evo, a więc jaśniejszą matrycę w stosunku do konwencjonalnych telewizorów takich jak LG OLED B4 (ale i poprzednie serie B).
Odświeżanie matrycy to naturalnie 120 Hz, a więc możemy od takie konfiguracji oczekiwać świetnej płynności, a także, z uwagi na zastosowaną matrycę, kapitalnej czerni i nieskończonego kontrastu. Na pokładzie nie brakuje wsparcia dla Dolby Vision i Dolby Atmos, dzięki czemu filmy i seriale będą jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem.
OLED C4 ma również mnóstwo poprawiaczy obrazu, a za zarządzające nimi algorytmy odpowiada mocny procesor alpha 9 siódmej generacji.
Odbiornik znakomicie sprawdza się w grach wideo, szczególnie w połączeniu z nowymi konsolami. Mamy tu złącza HDMI 2.1, które pozwalają na granie w 4K i 120 kl. / s z VRR i ALLM, a także fajnie przygotowaną kartę systemu dla graczy.
Pozostając przy systemie – na pokładzie znajduje się webOS, a więc oprogramowanie, które przez wielu uznawane jest za najlepszy system Smart TV na świecie. Jest świetnie zoptymalizowany, a także zapewnia dostęp do wielu popularnych aplikacji (choć całościowo jest ich mniej niż na Google TV czy Tizen).
Ten model jest jednak wyraźnie droższy od kuzyna z serii B – kosztuje niemal 9 tys. zł.
Samsung QE55S85D
Samsung S85D to telewizor OLED od firmy Samsung, na który bardzo czekałem. Jest to również odpowiedź na podstawowe modele OLED innych producentów, a już od premiery S85D jest niezwykle tani! Wcale mnie nie zdziwi jeśli za kilka miesięcy, dzięki różnym promocjom cena tego OLEDa spadnie poniżej 4000 zł także w dużych sieciach.
Urządzenie wyposażone jest w matrycę OLED odświeżaną z częstotliwością 120 Hz. Dzięki temu mamy świetną czerń, rewelacyjne kąty widzenia, a także nieskończony kontrast i perfekcyjną płynność. Pod względem parametrów to model zbliżony do „konwencjonalnych” telewizorów OLED i odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy marzą o takim telewizorze, ale nie chcą wydawać fortuny.
Podobnie jak inne telewizory firmy Samsung, model ten ma niski input lag, a także złącza HDMI 2.1, które pozwalają na granie w 4K i 120 kl. / s z VRR i ALLM. Model ma wygodny Game Bar, wsparcie dla AMD FreeSync, a także wiele innych technologii poprawiających komfort grania w gry.
Użytkownik może skorzystać również z szerokiego wachlarza aplikacji – Samsung Tizen to Smart TV, który od lat słynie z bogatego katalogu, a także niezłej optymalizacji. Telewizory te mogą być również idealnym elementem ekosystemu Smart Home z uwagi na rozbudowane funkcje i wbudowany IoT Hub.
Philips 65OLED819
Jeden z nielicznych przedstawicieli oferty produktowej Philips na 2024, który ma system Google TV. Philips OLED819 to model wyposażony w technologię OLED EX, która zapewnia wyższą jasność i lepsze odprowadzanie ciepła. Dzięki temu możesz cieszyć się jeszcze lepszą jakością obrazu, która za sprawą samej matrycy OLED i tak jest już bardzo dobra.
Urządzenie ma odświeżanie zachowane na poziomie 120 Hz, a w połączeniu z autorskim procesorem Philips P5 daje znakomite rezultaty podczas poprawiania obrazu np. ze słabego źródła, a także podkręcania ich ostrości i płynności. Dla fanów obrazu bez tuningu, naturalnie znajdują się odpowiednie tryby filmowe.
Telewizor ma niski input lag i złącza HDMI 2.1, dzięki czemu możesz grać w gry na najnowszy konsolach w 4K i 120 kl. / s z VRR, ALLM, ale również z Dolby Vision. Dodatkowo, w połączeniu z Ambilight, żadna sesja z ulubionymi tytułami nie będzie już taka sama.
Ambilight to znak rozpoznawczy telewizorów firmy Philips. W zaciemnionych pomieszczeniach podświetlenie to prezentuje się znakomicie, pod względem estetycznym wspaniale potrafi wypełnić całą ścianę za telewizorem. Dodatkowo, mając takie światełka z tyłu nasze oczy nie będą tak bardzo zmęczone podczas oglądania telewizji w zaciemnionych pomieszczeniach.
Philips OLED819 pracuje pod kontrolą systemu Google TV, a więc jednego z najlepszych systemów Smart TV na świecie. Użytkownik, który wybierze właśnie ten model może cieszyć się niemal nieograniczonym dostępem do świata wirtualnej rozrywki, a wszystkie atuty, które prezentuje Philips OLED819 czynią z niego świetne centrum domowej rozrywki.
Cena? Niestety około 10 tys. zł…
Jeśli szukasz telewizora o konkretnym rozmiarze, sprawdź nasze pozostałe artykuły, w których podpowiadamy:
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Dodaj komentarz