Kategorie: TOP-10

Telewizory OLED i LCD Panasonic na 2019 rok – przewodnik po seriach

Panasonic zaprezentował cztery nowe serie telewizorów OLED i uzupełnił ofertę na półce LCD. Doczekaliśmy się kilku istotnych nowości – między innymi premierowego procesora HCX PRO, obsługi HDR10+ / Dolby Vision i przeprojektowanego menu.

Panasonic nie zawiódł i zaprezentował cztery nowe serie telewizorów OLED na 2019 rok. Każda z linii wyposażona będzie w jeden z najbardziej wyczekiwanych dodatków – kompatybilność ze standardem HDR10+ oraz Dolby Vision. Wprowadzono również nowy procesor HCX PRO, a we flagowym modelu pojawił się specjalny panel OLED, od podstaw oprogramowany przez inżynierów japońskiej firmy – w efekcie topowy telewizor marki Panasonic ma oferować najwyższą jakość obrazu na rynku, i to bez potrzeby dodatkowej kalibracji.

Telewizory Panasonic OLED (2019)

  • Panasonic prezentuje cztery serie telewizorów OLED w 2019 r., podwajając ofertę urządzeń OLED z roku 2018
  • Wszystkie telewizory OLED i większość telewizorów LCD 4K obsługuje HDR10+ i Dolby Vision
  • Wszystkie telewizory OLED i większość telewizorów LCD 4K obsługuje technologię Dolby Atmos
  • Połączenie inteligentnego procesora HCX PRO z dopasowaniem przez specjalistów z Hollywood owocuje wyjątkowym postępem w jakości obrazu we wszystkich telewizorach OLED i flagowych modelach LCD.
  • Wszystkie modele OLED obsługują nowy format HLG Photo dla zdjęć HDR

Panasonic GZ2000 OLED: najlepszy telewizor na 2019 rok

Najwyższą serią Panasonica w lineupie na rok 2019 jest model GZ2000, czyli telewizor, który mogliśmy zobaczyć już na targach CES 2019. Sprzęt wyposażony jest w matrycę OLED o rozdzielczości 4K (3840 x 2160 px). To specyficzny panel, bo został w całości oprogramowany przez specjalistów z Panasonika – dzięki temu udało się z niego wyciągnąć jeszcze więcej niż rok temu. Nie bez znaczenia jest tu oczywiście obecność procesora HCX Pro Intelligent, który między innymi odpowiada za dopasowanie jakości obrazu do standardów wykorzystywanych przez specjalistów od „kolorowania” filmów. Przekaz Panasonika jest jasny – wyciągając telewizor z pudełka mamy cieszyć się obrazem dokładnie takim, jaki widział reżyser filmu – bez potrzeby dodatkowego dostrajania i kalibracji.

Świetnie prezentuje się również zintegrowany soundbar o mocy 140 W, plasujący flagowy model Japończyków ponad rozwiązaniami konkurencji. Seria GZ2000 posiada innowacyjne, wbudowane głośniki skierowane do góry, które zapewniają optymalny dźwięk przestrzenny.

Ciekawie wygląda dodatek, który może niejednego maniaKa zachęcić do zakupu nowego telewizora z Japonii. Mowa oczywiście o wsparciu dla konkurujących ze sobą standardów – HDR10+ i Dolby Vision. To świetne rozwiązanie, które pozwoli na pełne wykorzystanie technologii, z którą producenci zaprzyjaźnili się już jakiś czas temu. Wygląda na to, że Panasonic GZ2000 będzie solidnym kandydatem do naszego rankingu najlepszych telewizorów.

Panasonic GZ2000/ fot. techmaniak.pl

W telewizorach z 2019 roku producent dodaje oprogramowanie Smart TV jakim jest my Home Screen 4.0, które w starszych, jednak bardzo podobnych wydaniach mogliśmy użytkować w modelach z poprzednich lat. Układ ekranu głównego można zmieniać, tworząc własne, niestandardowe układy. Dostęp do serwisów VOD i nadawanych treści jest jeszcze łatwiejszy dzięki nowemu graficznemu interfejsowi użytkownika ze skrótami do transmisji telewizyjnych na żywo, podłączonych urządzeń i aplikacji, takich jak Netflix, Amazon i YouTube.

Najważniejsze informacje o serii Panasonic GZ2000 OLED:

  • przekątne: 65, 55 cali
  • wsparcie dla Dolby Atmos
  • matryca 4K OLED Processional Edition
  • wsparcie dla HDR10+ i Dolby Vision
  • procesor HCX Pro Intelligent
  • rozdzielczość 4K (3840 x 2160 px)
  • soundbar o mocy 140W
  • my Home Screen 4.0

Panasonic GZ1500 OLED z głośnikiem Blade

Panasonic GZ1500 OLED to propozycja tańsza od najwyższego modelu Japończyków, co nie znaczy, że dużo gorsza. Wręcz przeciwnie. Zabraknie na pewno potężnego soundbara, natomiast w zamian dostaniemy głośnik Blade o mocy 50 W, natomiast większość kluczowych parametrów technicznych stoi na najwyższym poziomie.  Nie ulega wątpliwości, że GZ1500 to ciekawy model, który będzie konkurentem dla modeli wykraczających ponad najtańsze propozycje pracujące na matrycach organicznych.

Panasonic GZ1000/ fot. techmaniak.pl

 

Najważniejsze informacje o serii Panasonic GZ1500 OLED:

  • przekątne: 65, 55 cali
  • wsparcie dla Dolby Atmos
  • matryca 4K OLED z Absolute Black Filter
  • wsparcie dla HDR10+ i Dolby Vision
  • procesor HCX Pro Intelligent
  • rozdzielczość 4K (3840 x 2160 px)
  • głośnik Blade Speaker 50 W
  • my Home Screen 4.0

Panasonic GZ1000 OLED – dla tych, którzy wolą soundbary

Panasonic GZ1000 to telewizor zbliżony do GZ1500, ale „odchudzony” o kilka rozwiązań. Główną różnicą jest brak głośnika Blade Speaker, czego właściwie nie uznawałbym nawet za wadę – w telewizorze tak czy inaczej zamontowane zostały „zwykłe”, 50 W głośniki. Nie jesteśmy jednak zobligowani do posiadania telewizora z gotowym systemem audio – w zamian możemy dokupić ciekawy soundbar, który w połączeniu z subwooferem sprawdzi się lepiej niż głośniki montowane w telewizorach.

Panasonic GZ1000/ fot. techmaniak.pl

Najważniejsze informacje o serii Panasonic GZ1000 OLED:

  • przekątne: 65, 55 cali
  • wsparcie dla Dolby Atmos
  • matryca 4K OLED z Absolute Black Filter
  • wsparcie dla HDR10+ i Dolby Vision
  • procesor HCX Pro Intelligent
  • rozdzielczość 4K (3840 x 2160 px)
  • 50 W głośniki
  • my Home Screen 4.0

Panasonic GZ950 OLED – to może być hit!

Gdybym miał stawiać na to, który model będzie najchętniej kupowanym OLEDem od Panasonica to mój głoś powędrowałby właśnie na GZ950. Różnice z wyższymi seriami (poza GZ2000) są tak naprawdę niewielkie, natomiast większa może być różnica cenowa, które będzie działać na korzyść GZ950.

Co zatem otrzymamy w najniższej serii OLEDów od japońskiego producenta? Oczywiście świetną czerń i nieskończony kontrast, niezłe głośniki dając finalnie telewizor z najwyższej półki. Jestem pewien, że jeżeli cena GZ950 nie będzie przesadnie wysoka to model będzie cieszył się powodzeniem kinomaniaKów przez duże K.

Panasonic GZ1500/ fot. techmaniak.pl

Najważniejsze informacje o serii Panasonic GZ950 OLED:

  • przekątne: 65, 55 cali
  • wsparcie dla Dolby Atmos
  • matryca 4K OLED z Absolute Black Filter
  • wsparcie dla HDR10+ i Dolby Vision
  • procesor HCX Pro Intelligent
  • rozdzielczość 4K (3840 x 2160 px)
  • 50 W głośniki
  • my Home Screen 4.0

Telewizory Panasonic LCD na 2019 rok

Pomimo podwojenia oferty z 2018 roku w segmencie OLED, Panasonic ciągle zamierza walczyć na rynku telewizorów LCD. Zaprezentowanych zostało już kilka modeli, które różnią się od tego co znaliśmy we wcześniejszych latach.

Przede wszystkim Panasonic zmienił nazewnictwo swoich modeli, tak aby dostosować się do realiów panujących na rynku – w ostatnich latach decydował się na to Samsung oraz Philips, w tym roku zobaczymy również trochę inne nazwy serii telewizorów japońskiego producenta.

W tym roku podstawową serią będzie linia GX700. Jeżeli 7 seria będzie świecić tak, jak w 2018 roku to naprawdę może okazać się sprzedażowym hitem. Oczywiście w tym roku pracować będzie na matrycy 60 Hz podobnie jak wyższa linia, jaką jest GX800. Najlepszego odświeżania możemy spodziewać się w najwyższej serii, jaką będzie GX940 a być może również w GX900.

Większość modeli obsługuje formaty HDR10, HLG, HDR10+ i Dolby Vision HDR

Panasonic GX700

Podstawowa seria GX700 (z ekranami o przekątnej 40, 50, 58 i 65 cali) z procesorem Studio Colour Engine zapewnia obsługę typowych formatów HDR10  i HLG (Hybrid Log Gamma). Jeżeli GX700 okaże się modelem zbliżonym do FX700, to stanie się jednym z najciekawszych budżetowych LCD dostępnych na rynku. Sądząc jednak po wyglądzie może być nieco bliższy 6 serii, a to nie nastraja już tak bardzo optymistycznie.

Panasonic GX700 / fot, techmaniak.pl

Panasonic GX800

Seria GX800 z procesorem HCX (z ekranami  o przekątnej 40, 50, 58 i 65 cala) stanowi wyraz zobowiązania marki Panasonic do wprowadzenia na rynek masowy korzyści płynących z dynamicznych formatów metadanych HDR poprzez obsługę formatów HDR10+ i Dolby Vision, z dodaniem obsługi formatu Dolby Atmos po stronie dźwięku.

Panasonic GX800/ fot. techmaniak.pl

Ta seria, szczególnie ze względu na przekątne może nieco przypominać serię sprzed dwóch lat czyli EX700, która pomimo niskiej jasności matrycy miała w sobie coś, co przekonywało do zakupu. Być może to właśnie dzięki bardzo dobrej jak na telewizor LCD czerni. Jeżeli czerń zostałaby zachowana a jasność maksymalna byłaby na poziomie zeszłorocznych modeli ten model może okazać się bardzo ciekawą propozycją ze średniej półki.

Panasonic GX940 i Panasonic GX900

Seria GX900 (z ekranami o przekątnej 43, 49, 55 i 65 cali) ma również taką samą szeroką kompatybilność HDR, jak GX800. Niewykluczone, że już od tego modelu spotkamy się ze 120 Hz odświeżaniem matrycy, jednak na dokładną specyfikację jeszcze musimy poczekać.

Panasonic GX900/ fot. techmaniak.pl

Dużo ciekawszą serią (również w dużej mierze ze względu na design) wydaje się być najwyższy model jakim jest GX940. Stopa w stylu Art & Interior, jaką znać mogliśmy z serii Premium jaką był Panasonic FX780, matryca 120 Hz będzie na pewno ciekawym wyborem dla kinomaniaKów, jak i graczy.

Panasonic GX940/ fot. techmaniak.pl

Dzięki wyższej częstotliwości odświeżania ekranu i inteligentnemu procesorowi HCX PRO, flagowy 75-calowy model GX940 obejmuje ten sam szeroki zestaw formatów HDR, co telewizory OLED, w tym rodzący się dopiero format HLG Photo. Inteligentny procesor HCX PRO błyskawicznie analizuje  i optymalizuje barwę, kontrast i wyrazistość wszelkich treści wideo 4K, zapewniając widzom oglądanie możliwie najlepszego dostępnego obrazu telewizyjnego niezależnie od źródła.

Najciekawsze nowości? GZ950 OLED i seria GX940

Dwa najciekawsze modele, które rozbudzają moją wyobraźnię, to GZ950 OLED (może okazać się sprzedażowym hitem Panasonika) oraz seria GX940, czyli telewizor z odświeżaniem matrycy na poziomie 120 Hz oferujący świetne doznania dla graczy oraz kinomaniaKów nieprzekonanych do organicznych matryc.

Osobiście czekam jednak na rewolucję w oprogramowaniu Smart TV oferowanym przez Panasonica. W tym aspekcie japoński producent nieco odstaje od konkurencji, która co chwilę przechwala się nowymi dodatkami w swoich systemach operacyjnych – choćby obsługą iTunes w wypadku tegorocznych telewizorów QLED od Samsunga.

Źródła: Panasonic, własne

Matt

Najnowsze artykuły

Premiera nowego HBO Max w Polsce już za miesiąc! Nadciąga przełom?

Odkryj nową erę rozrywki z Max, ewolucją HBO Max, która debiutuje 11 czerwca 2024 roku.…

8 maja 2024

Nowy hit na Netflix?! Polski film z 2023 r. już dostępny

Czy jesteś gotów na magiczną przygodę w niezwykłej szkole pana Kleksa? Najnowsza adaptacja "Akademii Pana…

8 maja 2024

Disney zapowiada: mniej produkcji Marvela, ale za to o lepszej jakości

Disney zaciągnie hamulec ręczny. Ma to oznaczać mniej produkcji z uniwersum Marvel Comics, ale jednoczesny…

8 maja 2024

Netflix z zaskakującym dokumentem. Nie pomyślałbyś, że tak wyglądało starcie gigantów!

Na platformie Netflix zadebiutował właśnie film dokumentalny pt. „Finał: Szturm na Wembley” przybliżający kulisy feralnego…

8 maja 2024

LG OLED 55″ w znakomitej cenie. To gratka dla fanów dobrej jakości!

Sklep taketronic.pl przygotował znakomitą ofertę, w ramach której kupisz telewizor LG OLED 55C31LA. Dlaczego warto…

8 maja 2024

Telewizor Samsung 4K za jedyne 1296 zł!

Telewizor, który ma 4K, Smart TV i kosztuje jak najmniej? Takim modelem jest promocyjny Samsung,…

8 maja 2024

Wraz z naszymi partnerami stosujemy pliki cookies i inne pokrewne technologie, aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane na urządzeniu końcowym. Używamy plików cookies, aby wyświetlać swoim Użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy oraz w celach analitycznych i statystycznych. Jeśli korzystasz z naszej strony internetowej bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej oraz naszych partnerów. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.

Polityka Cookies