, Poradniki Pozostali Sony

HDMI – co oznacza i jaki standard wybrać

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

9 odpowiedzi na “HDMI – co oznacza i jaki standard wybrać”

 1. poczesaniec pisze:

  mała poprawka,kabel 1.3b lub inne też obsłużą 3d,np.na konsoli ps3

 2. jacekg pisze:

  Dzięki:)

  pozdrawiam

 3. smog11 pisze:

  Brakuje tylko wzmianki o micro HDMI które jest co raz popularniejsze wśród telefonów, tabletów, aparatów

 4. dzidek68 pisze:

  Kable połączeniowe to w świecie hi-fi gorący temat, z jednej strony wszyscy wiedzą że bez nich żaden DVD,Blu-ray,CD czy amplituner kina domowego nie pogra, a z drugiej strony bagatelizuje się temat łącząc sprzęty byle drutem za kilka zyli ze sklepu elektrycznego i żąda cudów. Chcąc mieć porządny dźwięk i obraz trzeba zainwestować w kabel sporą kasę, mając w zamian pewność że wyciągniemy ze sprzętu max. możliwości. Oszczędności na dobrym kablu szybko się zemszczą! wystarczy porównanie: telewizor za kilka tys. zł i drucik za 20 zł(plus DVD no name za stówkę) i klient zdziwiony że obraz ma kiepski

 5. dzidek68 pisze:

  Kable połączeniowe to w świecie hi-fi gorący temat, z jednej strony wszyscy wiedzą że bez nich żaden DVD,Blu-ray,CD czy amplituner kina domowego nie pogra, a z drugiej strony bagatelizuje się temat łącząc sprzęty byle drutem za kilka zyli ze sklepu elektrycznego i żąda cudów. Chcąc mieć porządny dźwięk i obraz trzeba zainwestować w kabel sporą kasę, mając w zamian pewność że wyciągniemy ze sprzętu max. możliwości. Oszczędności na dobrym kablu szybko się zemszczą! wystarczy porównanie: telewizor za kilka tys. zł i drucik za 20 zł(plus DVD no name za stówkę) i klient zdziwiony że obraz ma kiepski! Wszystkie elementy w torze sygnału muszą mieć klasę, (nawet jeśli jakiś elektronik twierdzi że bit to bit i kable cyfrowe nie mogą się różnić-a tak są takie opinie), dlatego kabel HDMI będący w nowoczesnych systemach często jedynym przewodem poł. powinien być nie tylko dostosowany do sprzętu specyfikacją techn, ale możliwie najlepszy na jaki nas stać. Nawet jeśli nie wierzymy że to działa i kupimy go dla tzw. świętego spokoju.

 6. Xantus pisze:

  dzidek68 stuknij się w głowę, kabel usb też mam kupować z platyny? „Jakiś elektronik” miał rację bit to bit i o ile sygnał dociera to czy kupisz hiperstopowy srebrno platynowy kabel za 1500 czy miedziany za 50zł to nie ma różnicy, sprawdziłem.

 7. jakim roździelcza pisze:

  Witam
  A gdy zastosuje rozdzielacz o niższym standardzie np 1.2 to oczywiście funkcjonalności z standardu 1.3 1.4 nie uświadcze??

 8. as pisze:

  Niestety nie

 9. na slony pisze:

  z pokoju do salonu puszczam kabel Hdmi w ścianie (high speed with ethernet hdmi kabel 1.4) odcinki [3m z kompa] + [ZŁĄCZE KEYSTONE] + [10m w ścianie] + [ZŁĄCZE KEYSTONE] + [1.5m do TV w rynience] .
  mam pytanie czy 4K 3840 x 2160 60p Będzie działać czy nie???

Dodaj komentarz


reklama