REKLAMA TP
, LG MiniRecenzje Telewizory

LG 47LB671V (Smart TV z webOS): pierwsze wrażenia

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:

20 odpowiedzi na “LG 47LB671V (Smart TV z webOS): pierwsze wrażenia”

  1. xyz pisze:

    Psp
    W opisie jest błąd/nieprawda! Ten model to również 700hz a nie 800.

  2. xyz pisze:

    Ps. Jak to jest z tymi „braćmi”.? Mowa o modelu 670V vs 671V. Czym się różnią bo wszystko wygląda tak samo(opis) ??? A i cena w przypadku „młodszego” brat czyli 671 też minimalnie większa,dosłownie kilkanaście euro. Dopłacić? 😀

    • jacekg pisze:

      W podobnych modelach różnice są niekiedy znikome: inna podstawa, inny kolor obudowy, dodatkowy tuner, itd. Najlepiej wejść na stronę producenta i porównać,czym się różnią.
      Dodatkowo wiele sklepów ma niemal identyczne modele, ale pod innymi nazwami (np. w Media Expert mamy Sony W828, w Euro i Saturnie W829).

  3. xyz pisze:

    Do czego lnb ??? Moze moglbym hotbird ujrzec? Jest tam w ogóle jeszcze coś za darmo…jakieś mango tv chociaż? 😀

  4. Rafał R pisze:

    Jak to brak. Jest wtyczka, tylko nie można jej uaktualnić i dlatego filmy nie działają. Po za tym cda.pl śmiga na flashu bez problemu.

  5. Piotr pisze:

    Wszyscy producenci rezygnują z flasha na rzecz HTML5. W nowym roku nikt już nie będzie tego wspierał (prawdopodobnie). To producenci aplikacji i stron muszą się przestawić 🙂

  6. jacek pisze:

    Wszystko ok super obraz cena bajeru wielki ale to wielki minus dla LG w przeglądarce brak wtyczki flasha przez co brak dostępu np do serwisu zalukaj itp myślę ze ktoś to poprawi

  7. Marcin Pol pisze:

    Ja kupiłem ten model wersje 42 cale i nie żałuje. Obraz bardzo dobry kolory intensywne, bardzo wiele możliwości ustawień. Dźwięk dobry. Smart TV bardzo ubogi w polskie aplikacje, ale ja miałem zamiar kupić TV o dobrych parametrach i solidnie wykonany, a LG naprawdę zrobił ten model z dobrych materiałów. Smart najlepszy to Fbox2 mnóstwo aplikacji android, wiele możliwości to urządzenie przewyższa smart z telewizorów każdego producenta.A miałem do czynienia z samsung smart TV, Sony smart TV, Lg smart TV. Android z Fboxa2 działa bardzo dobrze a XBMC i aplikacje polskie to prawdziwy smart.

  8. michu pisze:

    Jakość materiału SD jest naprawdę przyzwoita, materiał HD wygląda dobrze na prawie każdym nowym TV.
    Dźwięk (jak na mój gust) przyzwoity.
    3D jest też dobre.
    Te ciemne rogi widoczne na matrycy w praktyce w niczym nie przeszkadzają i po chwili użytkowania już na to się nie zwraca uwagi.
    Nie działa (prawidłowo) funkcja oszczędzania energii (automatyczne dopasowywanie jasności podświetlenia do warunków otoczenia) – testowane na kilku egzemplarzach [serwis twierdzi, że działa, choć nie tak jak powinno – mi nie udało się zauważyć działania tej funkcji].
    WebOs na tym telewizorze muli trochę.
    bardzo mało aplikacji, nie ma tvn player’a.
    To mój drugi smart tv i zastanawiam się czy na pewno kolejny tv tez będzie smart, skoro taniej będzie kupić nie smartowy tv i dodatkowo odtwarzacz multimediow na androidzie z przeglądarka www podłączany przez hdmi (ostatnio widziałem cos takiego za 100pln)

  9. Sebol pisze:

    Jak dla mnie ten TV to bajka. Pd względem obrazu i dźwięku za ta cenę na rynku nic lepszego się nie znajdzie. LG Store nie do końca działa ale… czy telewizor ma być komputerem? jak ktoś chce z tych funkcji korzystać niech kupi sobie nowego lapka albo pada i podłączy pod TV wyjdzie na to samo, a przynajmniej mniej nerwów będzie 🙂

  10. Darko pisze:

    Nie wszystkie modele LG na rok 2014 mają matrycę IPS. Model LG 39LB650V ma ponoć matrycę AMVA od firmy AUO. Jak sądzicie, czy warto kupić ten model? AMVA mają dużo lepszą czerń od IPS, ale są za to trochę wolniejsze.

  11. Deniso pisze:

    Sony też stosuje czasami matryce IPS od nich seria W9 ma matryce IPS i dostała nagrodę jako najgorszy model Sony z tego roku. Dlatego ja nie kupiłbym telewizora od LG albo jakiegoś innej firmy która stosuje matryce IPS, w dzień to wygląda całkiem w porządku ale jak chcesz zrobi sobie noc filmową to kicha.

  12. gram pisze:

    Oczywiście, że nie. Tylko co z czym porównujesz?

    • Darek pisze:

      Telewizor po lewej to Panasonic ET60 wyposażony w matrycę IPS od LG, wszystkie modele LG z tego roku mają taką matrycę (no oprócz od nich modelu OLED) obojętnie czy ten LG kosztuje 1000 zł czy 4000 zł matryca taka sama, jedyna różnica to procesor obrazu który poprawia jakość kolorów, gammę itp. ale kontrastu nie jest w stanie jakoś znacznie poprawić np. jak matryca ma kontrast około 750:1 to procesor obrazu podciągnie to do 1100: maksymalnie.

      Jednak nadal jest to daleko w tyle za matrycami w technologi PSA które stosuje np. Sony, ten telewizor po prawej to Sony CX520. Matryce te osiągają kontrast w wysokości 3000:1 lub trochę więcej. Dlatego na dołączonym linku jest taka różnica w jakości obrazu, jednak trzeba zaznaczyć że tą różnice widać tylko w przyciemnionym pokoju, jak oglądasz telewizory w sklepie gdzie jest dobre jasne oświetlenie to nie widać tego kontrastu przy modelach LG lub innych które stosują matrycę IPS.

  13. Darek pisze:

    http://blog…s-mva1.jpg

    Chyba nie chcesz mi powiedzieć że to po lewej wygląda lepiej niż po prawej.

    Jest to porównanie modeli z tamtego roku po lewej model LG kontrast 1000:1,a po prawej Sony kontrast 3000:1.

  14. gram pisze:

    Przecież jakość obrazu to jedna z zalet tego telewizora. W standardzie jedynie jest dźwięk, więc warto nieco poprawić.

  15. Darek pisze:

    Telewizor fajnie się prezentuje szkoda tylko że obrazu już nie jest taki fajny, trochę szkoda ale są inne firmy jak Panasonic Sony które stawiają jakość obrazu na pierwszym miejscy.

  16. gram pisze:

    Autor artykułu sugeruje soundbar, a nie lepiej soundplate? Zresztą przy takim obrazie warto chyba zainwestować w kino domowe.

  17. troll pisze:

    Myślę że propozycja LG to strzał w dziesiątkę. Jak ktoś sam sprawdzi w sklepie jak łatwy w obsłudze jest WebOs nie będzie się długo zastanawiał. No i sterowanie głosem,gestem lub smartfonem.

  18. memor pisze:

    Ten rok zapowiada się jeszcze ciekawiej niż zeszły. LG weszło z WebOS, a Philips od razu przywalił z Androidem. Co z rozwiązaniem LG jeszcze nie wiadomo, Philips wybrał raczej sprawdzone, stale ulepszane i wielu znane rozwiązanie, chyba pierwsze rozwiązanie ma większe szanse na sukces.


reklamaml